Skocz do zawartości
KsnNwk

Obniżki cen Radeon'ów HD 79x0 & Nadchodząca seria Radeon HD 9xxx "Hawaii"

Polecane posty

Siemka.

Chciałem tylko poinformować, że AMD ma w tej chwili obniżki cen w stefie Kart Graficznych Radeon z serii HD 79x0.

Link do informacji o obniżkach: http://pclab.pl/art54394.html

Także jest pełno spekulacji (prawie że potwierdzone) na Angielsko-języcznych i Polskich stronach o nachodzącej serii Radeon HD 9xxx, pod koniec Września (25) tego roku (2013). Link do jednej z Angielsko-języcznej Polskiej strony: http://www.frazpc.pl/aktualnosci/924537,amd-zaprezentuje-gpu-volcanic-islands-hawaii-we-wrzesniu.html

Więc w razie co, jeżeli planowaliście zakup Karty Graficznej w najbliższym czasie, to jest opcja czekania na HD 9xxx.

Jeszcze jedno, są także spekulacje (także prawie potwierdzone) o tym, że AMD planuję zakończyć serię procesorów FX.

Link do Polskiej strony:  http://pclab.pl/news54352.html

PS.: Wiem że większość z hardko-komputerowców już to wie, ale tak dałem, żeby ludzie się też orientowali jak mają GPU kupować.

Edit:  We wrześniu (6 - 12)  tego roku także mają wyjść nowe procesory dla entuzjastów typu

Ivy Bridge-E od Intel'a.

Kurde.. Czyli za bardzo się pospieszyłem kupując 7850? Ta moja wersja nie jest jakoś wiele gorsza od 79xx w sumie, więc może tyle nie straciłem

7850 jest dobra, dodatkowo jak się ją ma podkręconą, to jest tak dobra jak karty z  serii 79x0.

Ciekawy jestem nowych IB-e E5 2650v2. Ciekawe jaki przyrost wydajności będzie.

Pewnie jak zawsze, te 5%-20%....nic więcej się nie spodziewam, bo AMD ich w dziale CPU "nie pcha.. Ale za to, niższe zużycie energii i niby mają być tańsze o 20$-50$, niż SB-E. Kiedy wyszły.

Tyle że to rynek procesorów serwerowych gdzie zasady gry wydają się być inne. Jeżeli intel chce sprzedać swoje procesory do serwerów to ich wymiana czy zakup musi być opłacalny.

IB-E 2650v2 będzie miało około 600 mhz - 800 mhz więcej, na stock'u i na turbo, więc to jest niby 25%-40% szybszy, niż poprzednik.  TDP tak samo, ale niestety zmniejszona zastało prędkość QPI, czyli przepustowość I/O,z 2 x 8 giga-transferów na sekundę, do 2 x 7,2 giga-transferów na sekundę. To i tak super szybko, ale się cofnęli....Rdzeni-ów raczej będzie tyle samo, bo nic nie mówili o 10. Dopiero chyba jak Haswell-E wyjdzie.

Ja tak bardzo się na serwerach nie znam, sam nie mam, bo nigdy nie potrzebowałem.

Poza tym serwery są droższe a tak samo dobre do gier, jak procesory tańsze o te 500$.

Także procesory serwerowe, służą bardziej do innych potrzeb niż do grania, po prostu są zaprogramowane w inny sposób, których jednym z ważniejszych aspektów jest np. sprawdzanie błędów itd...

No i właśnie doczytałem że IB-EP będą 12 rdzeniowymi potworkami. Czyli mógłbym zwiększyć ilość wątków do z 32 do 48.

Na rynku pojawią się też serwerowe odmiany Xeonów E5 v2 z podwójnym QPI, oraz 10 lub 12 rdzeniami Ivy Bridge-EP, oraz L3 o pojemności 25MB i 30MB.

Pamięć L3 też się solidnie rozrasta. To mnie bardzo cieszy. O QPI nic nie ma napisane co mnie martwi. Ale najbardziej ograniczającą mnie rzeczą w tej chwili jest PCIE x16 3.0. Do niektórych rzeczy jest to za wolne. Zastanawiam się nad kupnem np 4x9770 co rozładowało by transfer. Pytanie czy będzie dało się mostkować te 4 grafiki, bo do gier też potrzebuje trochę mocy. 

No i właśnie doczytałem że IB-EP będą 12 rdzeniowymi potworkami. Czyli mógłbym zwiększyć ilość wątków do z 32 do 48.

Pamięć L3 też się solidnie rozrasta. To mnie bardzo cieszy. O QPI nic nie ma napisane co mnie martwi. Ale najbardziej ograniczającą mnie rzeczą w tej chwili jest PCIE x16 3.0. Do niektórych rzeczy jest to za wolne. Zastanawiam się nad kupnem np 4x9770 co rozładowało by transfer. Pytanie czy będzie dało się mostkować te 4 grafiki, bo do gier też potrzebuje trochę mocy. 

Pyra, kup mi GTX 760... nie, czekaj, GTX 780.

4x 9770 :lol:  :o :o , symulacje ziemi robisz...........czy co?

Mostkować pewnie, że da radę, ale póki co AMD, jeszcze nie naprawił micro-zawieszeń, które są spowodowane przez złącze CrossFire.

Więc na daną chwilę, to raczej NV do mostkowania kart graficznych.

No chyba, że na wyjście serii 9xxx, AMD naprawi to i też zależy jak mocna będzie seria w porównaniu z serią 7xx od NV.

Jak robisz 4 way SLI albo CF, to na chipie x79, to będą ci karty działać w prędkościach 3.0 = x16, x16, x8 i x8.

Zakładając, że masz tego chipset'a, chyba że to jest jakoś inaczej na procesorach serwerowych.

PS.: Haswell-E ma  niby być MONSTER, DDR4, PCIE 4.0 i niby ma mieć minimalnie 8 rdzeni, nawet chyba do 16 rdzeni w wersjach serwerowych (czyli chyba EP).

Zapomniałeś o pewnym fakcie. SB i IB mają mostek północny wbudowany w siebie a co za tym idzie PCIE x16 ma kontroler w procesorze. Mamy dwa procki, więc każda karta powinna mieć dostęp do pełnego PCIE x16 3.0.

PS1.

Mostek jaki mam na płycie to C602, ale niewiele się różni od tego podanego przez Ciebie. Część składników podczas instalacji sterownika pochodziła właśnie od x79.

PS2.

NV mnie coraz bardziej zawodzi. Te słabiutkie karty od AMD mają wydajność w DP porównywalną z GTX760, dlatego będę się trzymał Radeonów.

Zapomniałeś o pewnym fakcie. SB i IB mają mostek północny wbudowany w siebie a co za tym idzie PCIE x16 ma kontroler w procesorze. Mam dwa procki, więc każda karta powinna mieć dostęp do pełnego PCIE x16 3.0.

PS1.

Mostek jaki mam na płycie to C602, ale niewiele się różni od tego podanego przez Ciebie. Część składników podczas instalacji sterownika pochodziła właśnie od x79.

PS2.

NV mnie coraz bardziej zawodzi. Te słabiutkie karty od AMD mają wydajność w DP porównywalną z GTX760, dlatego będę się trzymał Radeonów.

No właśnie nie byłem pewien, czy w procku jest kontroler wbudowany. No to jak jest, to ty kurcze cisnąć będziesz......

Dokładnie C602 chip, na 2 procki, tak myślałem że ten masz (bo w tedy jak robiłeś tego posta, że ci procek zwalnia, bo masz za dużo mocy, to dałeś screen'a z 2 prockami)

Karty graficzne od AMD nie są słabe, znaczy się jak na razie to NV wygrywa z Tytanem i 780 (ale na te karty tylko High-End'owcy mogą sobie pozwolić) i to wszystko, cała reszta jest porównywalna, poza tym AMD ma często promocje itd....

Jedyny problemem kart graficznych AMD (dla graczy) jest właśnie to co napisałem w poprzednim poście, czyli micro-zawieszenia spowodowane mostkowaniem kart graficznych i trochę słabsze skalowanie mostkowania w porównaniu do NV.

Akurat ja mam problem żeby 7870 nakarmić, PCIe nie daje rady. Więc przy Tytanach, firepro czy teslach to w ogóle nie ma szans.

Nie chodzi że AMD są słabe. W obliczeniach właśnie zamiatają GTX-y. NV przenosi wszystko na tesle a GTX to takie kastraty. AMD tego nie robi, lub robi to w mniejszym stopniu.

Akurat ja mam problem żeby 7870 nakarmić, PCIe nie daje rady. Więc przy Tytanach, firepro czy teslach to w ogóle nie ma szans.

Nie chodzi że AMD są słabe. W obliczeniach właśnie zamiatają GTX-y. NV przenosi wszystko na tesle a GTX to takie kastraty. AMD tego nie robi, lub robi to w mniejszym stopniu.

Dokładnie, 7970 jest 2,5 raza szybszy w obliczeniach niż Tytan, i to kosztuje tyle, że można kupić 2x, i jest jeszcze mniej niż 1x Tytan. Więc AMD zdecydowanie do obliczeń i tańszy, oraz w obliczeniach to NV ma micro-zawiszenia, nieraz się zdarza, że karta moc traci i "bounce'uje" (w przenośnie, że jakby w podobny sposób jakby FPS'y się wachały).

W poprzednim poście mi chodziło w aspekcie gier.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez AdamXD
      Witam. Mam problem. Kupiłem dziś r9 290 od asusa używaną, ale widziałem, że działała, więc u mnie też powinna. Podłączyłem wszystko tak jak być powinno (akurat to umiem xD) i nie wykrywa mi karty graficznej, tylko integrę, mimo, że kabel HDMI jest podpięty pod kartę. Pomocy! Dodam: Procesor i5 4690, płyta msi81m-p33, 8gb ram, windows 7 home premium    (ROZWIĄZANE)
    • Przez PiterParkour
      Witam, mój problem polega na temperaturach w komputerze, otóż wczoraj grając sobie postanowiłem że sprawdze temperatury, więc sprawdziłem programem speedfan i wystraszyłem się ponieważ maxymalna temperatura którą osiągnęła moja karta graf. to 96 stopni a procesor 75 , dodam również że w pokoju było ok 30 stopni , aczkolwiek żadne artefakty nie występowały . 
      Moja karta graf to Gigabyte Gtx 550ti 1 GB
      Procesor: AMd Phenom II x4 960T > Amd Phenom II x6 1065T 3.0 GHZ z boxowym chłodzeniem
      Zasilacz: iBox 5ooW 
      Dodatkowo : 1 wiatrak wyciągający powietrze 120mm 
      PROSZE O POMOC!
    • Przez Glock
      Cześć! Wiadomo, BF4 jest grą zbugowaną i wiele błędów należy jej wybaczać, ale tego chyba nie. Do rzeczy. Po ostatnim patchu BF4 prosi o nowe sterowniki od AMD. Zainstalowałem je, ale i tak się tego domaga.

Jeśli zrobię ok to gra się uruchamia, ale nie mam widoku gry. Mogę klikać aby mi przeszło na Battlefielda, ale nie przejdzie. Po około pięciu minutach po prostu rozłącza z grą. Ktoś wie o co może chodzić? Próbowałem sterowników 13.12 i 13.11, ale ten napis i tak się nie zmienił. Mam to od dzisiaj. Karta AMD Radeon HD 6700, szczegóły na profilu.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik