Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
TheFojtuch

Czym nagrywać głos?

Polecane posty

Drogi Rocku jakiś czas temu wysłałem na twoją poczte kilka pytań. Zdaje sobie sprawe, że mogłeś mój email pominąć:). Dlatego postanowiłem napisać na formu. Jako doświadczony vloger masz na pewno pojęcie  na temat sprzętu komputerowego. Mianowicie chodzi mi o to czym lepiej jest nagrywac głos słuchawkami Logitech G35, kamerką czy mikrofonem wolno stojącym mam namyśli mikrofon behringer c1u. Pisze to, ponieważ mam zamiar rozpoczaćswoją  przygode z youtubem a nie znam sie zbytnio na sprzęcie komputerowym.

Ps. Rocku mógłbyś mi podać dokładną nazwe swojej kamerki ?

Pozdrawiam Mateusz

Odpowiem Ci na to pytanie jako zaczynający swoją przygodę YouTuber (250 widzów) - miałem przez długi czas Blue Yeti, niestety popsuł mi się dwukrotnie (i dwukrotnie zwracałem), wydałem na niego coś ponad 600zł i żałuję. Jako, że potrzebujesz mikrofonu na start wybrałbym jak najtańszy (nie chodzi mi akurat o jakiś mikrofon za 5 zł z Tesco), bo nie wiadomo jak potoczy się Twoja kariera na tym serwisie. Wiadomo, najlepszą jakość będzie miał C1U, jednakże ten egzemplarz poleciłbym raczej osobą, które mają już tych 100 lub 200 widzów - nie powala on jakością, lecz jak na mikrofony pojemnościowe jest dość tani.

Ja wybrałem Blue Yeti jednak jeszcze z innego względu - potrzebny był mi mikrofon, który pozwoli na nagrywanie wokalu i on spełniał te oczekiwania, do momentu kiedy coś nie siadło w gnieździe USB. Udało mi się jednak dogadać z serwisem i zwrócą mi pieniądze - wczoraj już zabrali Yetiego na podróż, aż do... Holandii - dopiero jak go zaksięgują dostanę z powrotem pieniądze na zakup nowego mikrofonu - tym razem nie ryzykuję z USB i kupię zwykły pojemnościowy, który trzeba będzie podłączyć do interfejsu audio.

Podsumowując - jeżeli masz wszystkie wymienione rzeczy (tzn kamerkę, G35 i C1U) to nagrywaj Behringerem, jeżeli jednak planujesz zakup czegoś to kup headset do 100 zł, albo jakiekolwiek słuchawki i tani mikrofon - najlepiej na USB (pamiętaj, że jakość audio, jeżeli kupujesz mikrofon na mini jacka w dużym stopniu zależy od twojej karty dźwiękowej).

Ja nie mam behringera chciałem żeby Rock czy inna osoba mi doradziła. Rock robił materiał na temat Logitecha g35 dlatego postanowiłem skierować swoje pytanie do niego ale dzięki za pomoc mam nadzieje że rock też sie wypowie :)

Nie ma sprawy służę pomocą :) 

Logitech na pewno będzie dobrym rozwiązaniem (firma jest dobra) - tylko, że nie wiem na ile cenowo się opłaca go kupić, nie miałem go na uszach.

Gość Aragmor   
Gość Aragmor

Drogi Rocku zaczełem ostanio grać w strzelaninke i strasznie lamie, co radzisz młodemu graczowi :pozdrawiam i przepraszam za ortografie 

Ja polecam praktykę. Z czasem wszystko się wyrobi. W co dokładnie grasz? Może uda nam się polecić jakieś tutoriale.

Do gier FPP trzeba mieć talent, jeśli ktoś jest kompletnym zerem (nie urażając nikogo) to naprawdę ciężko to zmienić, w takich grach trzeba myśleć (szybkie zmiany akcji), mieć refleks itd. itd. Może lata praktyki coś zmienią : ) 

Pozdrawiam Aharo

Ćwiczenia :) Liczy się także dobre oko i refleks.

Co do ćwiczeń, poszukaj czy w tej grze, w którą grasz na mp, czy są jakieś klany itp :) Tam możesz szukać pomocy na wspólnych treningach.

Co do stylu walki to... Patrz na najlepszych :D wkońcu najlepszych metod uczą Ci, którzy przeżyli ;] Potem zobacz czy umiesz tak samo się poruszać w grze itp, a zobaczysz że zacznie iść Ci coraz lepiej :)

Ja polecam praktykę. Z czasem wszystko się wyrobi. W co dokładnie grasz? Może uda nam się polecić jakieś tutoriale.

Ja gram w gre Homefront , ponieważ mam zasłabego kompa 

Powiem ci tak jeżeli masz gdzieś niedaleko Plejadę i carrefour  możesz poszukać tam słuchawek Tracer Shark TRS-696M  ich cena to zaledwie 35-50zł zależy od miejscowości lub strony na której kupujesz , używam ich od 5/6 miesięcy i rozmawiając na TS/Skye/Ventrilo  głos który jest przekazywany do moich znajomych jest świetny czysty bez żadnych zakłóceń w moim przypadku często ktoś przebywa w moim pokoju o dziwo nawet nie słychać osoby która coś do mnie mówi normalnym tonem głosu . Czyli jestem zadowolony z tych słuchawek kiedyś próbowałem taki testowy filmik z komentarzem nagrać i wyszło to nawet fajnie więc jeżeli masz taki sklep w pobliżu możesz skoczyć i wypróbować te słuchawki :)

Pozdrawiam .

Ja mam słuchawki z mikrofonem na USB Prestigio PHS3 wydałem na nie 80 zł + przesyłka i nie narzekam. Są głośne, dobrze leżą na głowie a mikrofon jest świetny. Jakość głosu na TeamSpeak'u i Skype jest bardzo dobra.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik