Skocz do zawartości
LiverLee

Komputer do gier za 3000zł

Polecane posty

Jak Ci nie przeszkadza hałas pod obciążeniem to Gigabyte osobiście wybrałbym MSI mocno popracowali nad chłodzeniem i wyszło im niezle jest ciche i wydajne.

Chodzi mi głównie o to by karta nie nabierała dużej temperatury a i tak nie będę nic podkręcał więc chyba nie będzie dużego obciążenia pod Wiedźminem 2 lub BF3.

PS: Ogólnie te 2 karty wpadły mi w oko bo czytałem na internecie i zdania są podzielone jedni polecają Asusa inni Gigabyte ale większość pisała o MSI, Gigabyte, Palit i jakiś Galaxy jak się nie mylę ale go nie ma na Morele.net aktualnie.

Chodzi mi głównie o to by karta nie nabierała dużej temperatury a i tak nie będę nic podkręcał więc chyba nie będzie dużego obciążenia pod Wiedźminem 2 lub BF3.

Jak niechesz dużej temperatury, to chłodzenie wodne 40 stopni maks, na full obrotach....:P

Ale pewnie na to środków nie masz, bo całkiem sporo może to kosztować i dla amatorów dużo roboty.

Gigabyte, MSI i Asus mają dobre wydajne chłodzenie i nie referencyjną płytę VGA oraz niereferencyjne "zasilanie".

Ale poza tym 60 stopni to nie dużo na GPU, który nie jest chłodzony wodą, martwić się można jak jest powyżej 80-85 stopni.

Ja robiłem raz kuzynowi chłodzenie wodne na 2x GTX 580, i7 3770k i PG, ma temperatury po 40-45 stopni na full obrotach na GPU. Dokładnie to od mojego wujka się na początku uczyłem, teraz to już sam to robię, no chyba że lutować IHS, tego sam nie zrobię i idę z tym do niego.

Ale tak jak chesz mieć dobre temperatury to Asus, Gigabyte, i MSI, może i EVGA ale to wersja Classified albo FTW (po pierwsza wersja ma tylko nie referencyjne chłodzie, gdzie inni mają także niereferencyjną płytę VGA i zasilanie).

A co myślicie o tym 

Karta graficzna Asus CUDA GTX770 2GB DDR5 PX 256BIT DVI/HDMI/DP BOX GTX770-DC2OC-2GD5

Lub ta: 

Karta graficzna Palit GeForce GTX 770 2GB NE5X77001042-1045F

A co myślicie o tym 

Karta graficzna Asus CUDA GTX770 2GB DDR5 PX 256BIT DVI/HDMI/DP BOX GTX770-DC2OC-2GD5

Lub ta: 

Karta graficzna Palit GeForce GTX 770 2GB NE5X77001042-1045F

Obie są tak samo dobre, Palit jest o 2% szybsza i o 1-3 stopnie lepiej chłodzi, chyba także jest tańsza.

Obie są już po OC, do taktowania około 1,1 GHZ.

Chyba wybiorę MSI jest tańsza o kilka zł ale z tego co widzę nie odstaje od innych droższych.

PS: Do tej płyty głównej co mam w zestawie mogę w przyszłości założyć jakiegoś Intela Xeon lub i7?

Chyba wybiorę MSI jest tańsza o kilka zł ale z tego co widzę nie odstaje od innych droższych.

PS: Do tej płyty głównej co mam w zestawie mogę w przyszłości założyć jakiegoś Intela Xeon lub i7?

Jeżeli ma socket 1155, to możesz włożyć do niej i3, i5, i7, xeon (oczywiście nie wszystkie modele, bo część jest na 1156/1150/2011)

Po ostatnich korektach i przemyśleniach powstał mi taki zestaw:

Płyta główna MSI B75MA-P45 Intel B75 LGA 1155 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) mATX (B75MA-P45) - 215,00
Procesor Intel Intel Core i5-3350P 3,10 GHz (BX80637I53350P) LGA1155 - 638,81
Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) OEM - 236,61
Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series (KHX1600C9D3X2K2/8GX) - 266,31
Zasilacz SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus Bronze 4xPEG (SPC083) - 236,26
Karta graficzna MSI GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI GTX770 - (N770 TF 2GD5/OC) - 1505,00
Obudowa Thermaltake Commander GS-II Window USB 3.0 ATX/120mm LED bez zasilacza (VN900K1W2N) - 161,32

Razem: 3259,31zł

Mam nadzieję że ten komputer starczy mi na parę lat gry na Ultra, wysokich lub średnich detalach ;D

Wszystko ok, tylko Ram zmień na te z taktowaniem 1333MHz ze względu na brak OC i bez sensu było by kupować 1600'tki do Intela 3350P. Jedyne co bym zmienił to Seagate'a na WD Blue.

Bardzo dobry zestaw do gier spokojnie wystarczy na Ultra też polatasz śmiało możesz kupować.

Co do tego pytania:

To tak jak koledzy wyżej napisali płyta obsługuje od Intel Celeron do Intel Xeon więc wszystko co jest na Socket 1155.

np taki Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) ? 

i ram Pamięć Good Ram GR1333D364L9/8GDC

Dokładnie.

A gdybym chciał kiedyś podkręcić procek bo karta jest już podkręcona co musiał bym zmienić ? na przykładzie tego zestawu co podałem ale z Dyskiem WD Caviar Blue i z ramem 1600

A gdybym chciał kiedyś podkręcić procek bo karta jest już podkręcona co musiał bym zmienić ? na przykładzie tego zestawu co podałem ale z Dyskiem WD Caviar Blue i z ramem 1600

Tego Intela nie podkręcisz.

Podkręcisz ale nie na tej płycie głównej.

Dokładnie to miałem na myśli, dzięki za poprawę. A co do tego Intela to można go podbić o 4 oczka(wychodzi 400MHz) może nawet udało by się go dobić do 3,8 ale to już przez regulacje BCLK.

A na tej płycie Płyta główna Gigabyte GA-P61-S3-

Nie na tej płycie też nie podkręcisz jeśli to ma być Gigabyte to jedyna rozsądna płyta do OC przez BCLK to Gigabyte B75-D3V

I wtedy można podbić na turbo np. do 3700Mhz lub 3800Mhz ale i tak większość procesorów kończy się w okolicach 104 MHz.

Moja rada to nie ma co kombinować bo można przekombinować bo kręcąc BCLK podnosisz wszystko pamięć ram itd. a dwa kolejna inwestycja w wydajniejsze chłodzenie procesora.

Ostatecznie zrobiłem takie coś posłuchałem się waszej rady i nie będę kombinował z podkręcaniem itd wyszło takie coś:

Płyta główna MSI B75MA-P45 Intel B75 LGA 1155 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) mATX (B75MA-P45) - 217,00
Microsoft Windows 7 Home Premium SP1 PL 64-bit OEM (GFC-02062) GFC-02062 - 355,41
Procesor Intel Intel Core i5-3350P 3,10 GHz (BX80637I53350P) LGA1155 - 640,44
Obudowa Thermaltake Commander GS-II Window USB 3.0 ATX/120mm LED bez zasilacza (VN900K1W2N) - 167,81
Zasilacz SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus Bronze 4xPEG (SPC083) - 219,79
Karta graficzna MSI GTX 770, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, DVI GTX770 - (N770 TF 2GD5/OC) - 1505,00
Pamięć Team Group Vulcan Gold - DDR3-1600 CL9 - 8 GB (2x4GB) TLYD38G1600HC9DC01 - 255,00
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX) - 230,14 

Nie jestem pewny do tych ram bo nigdy nie słyszałem o tej firmie ale po opiniach zdaje się że są dobre.

PS: Nie wiecie może gdzie można by było kupić Wiedźmin 1 i 2 Edycja Rozszerzona szukam i szukam w sklepach i jest aktualnie brak.

http://www.grymel.pl/wiedzmin-edycja-rozszerzona-+-gamebook-o_47.html   Tutaj masz Wiedźmina 1 edycje rozszerzoną.

Też aktualnie będę składał kompa i też pasuje mi coś do 3000 zł z małym hakiem także pewnie wezmę taki jak jest tutaj. Mam tylko jedno pytanie na jak długo taki komputer wystarczy ? Wiadomo gry z roku na rok coraz to większe wymagania. Ale jak będzie można pograć w BF 4 i GTA V na takim to pewnie taki złożę. LiverLee skąd bierzesz części ? Z komputronika ? 

Miałem na początku brać z komputronika ale zmieniłem zdanie gdy zobaczyłem ze ten MSI GTX 770 jest w morele.net o 100zł tańszy więc składam w morele.net, a co do BF4 to widziałem ostatnio że GTX660 będzie zalecany do BF4 więc na GTX770 powinno działać spokojnie.

Ale jak będzie można pograć w BF 4 i GTA V na takim to pewnie taki złożę.

W GTA V to sobie na tym sprzęcie nie pograsz.

Jeżeli nie będziesz robił OC to weź pamięć 1333MHz.

Znalazłem wymagania prawdopodobnie GTA V z tego co tam pisze to są takie:

Quad Core i7 3.06 GHz, 4 GB RAM (16 GB RAM – Windows 7/8), karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 680 lub lepsza), 35 GB HDD, Windows Vista/7

Ale w BF4 powinno pograć.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Pawłonator
      Cześć
      Nazywam się Paweł jestem z Gdańska i od zawsze bardzo jarało mnie nagrywanie na Youtubie oraz streamowanie 
      i to właśnie znajdziesz na moim kanale
      Serię z wiedźmina, gothica, skyrim'a i innych gier tego typu są u mnie na porządku dziennym 
      dodatkowo podczas streamów które prowadzę również na swoim kanale na Youtube zobaczysz u mnie profesjonalność której nie widać u innych Youtuberach którzy streamują gry

Mam już swoją małą publikę dlatego serdecznie zapraszam cię na mój kanał na Youtubie link poniżej 
       Pawłonator 

tak jak mówiłem wcześniej kanał jest naprawdę bardzo profesjonalny i jedyne czego potrzebuje to więcej publiki która dałaby mu lekkiego kopa

poniżej lniki do moich serii:
      ►Wiedźmin 1
      ►Gothic (Live)
      ►Skyrim (Live)
      ►Risen 1 (Live)
    • Przez Crohn
      Chciałbym uprzejmie zachęcić do obejrzenia materiału wideo poświęconego pecetowej wersji Red Dead Redemption II z obszerną analizą, dlaczego jej wydanie jest nieuchronne. Jest to debiutanckie wideo na kanale. 
      Gra Red Dead Redemption II wyszła pierwotnie 26 października 2018 roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, ale od tamtego czasu do internetu trafiają różne plotki na temat wersji PC. Niniejszy materiał wideo został poświęcony właśnie przeciekom dotyczącym komputerowego wydania jednej z najlepszych gier firmy Rockstar i Take-Two i próbuje odpowiedzieć na pytanie o to, jak duże są szanse na pojawienie się pecetowego Red Dead Redemption II?

Facebook: https://www.facebook.com/crohn.techgaming.5
    • Przez Vinir
      Witam jestem Vinir. Mam 27 lat i chciałem przedstawić wam mój kanał na którym będę wstawiał krótkie filmy ze starszych gier. 

• Przez PowerOfAnger
      Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych
      zachęcam do wizyty na moim kanale gdzie znajdziecie całą masę różnorodnych treści od gier, poprzez książki, paczki niespodzianki, zagadki logiczne, nowinki technologiczne aż po sprzęt elektroniczny.
      Największe treści na moim kanale to gry video z racji ich ogromnej dostępności. Serie staram się prowadzić wczuwając się w historię przedstawioną przez twórców by lepiej się taką historię oglądało. Nie zabraknie również wszelakich komentarzy i śmiesznych sytuacji. Znajdziecie tu rónież paczki niespodzianki typu LootCrate czy Pixel-Box gdzie nigdy nie wiadomo jakie gadżety znajdą się w środku (od figurek po kubki tematyczne).
      Mam nadzieję, że po odwiedzinach zostaniecie na stałe i będziemy wspólnie tworzyć świetną społeczność
      Pozdrawiam i do zobaczenia!

Link do kanału:
      https://www.youtube.com/channel/UC2A4pD9XlUPrdN366vilp3A

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec