Skocz do zawartości

Polecane posty

"Vikings" opowiada historię Ragnara Lothbroka oraz jego braci i rodziny. Serial ukazuje jak Ragnar staje się królem wikińskich plemion. Poza byciem nieustraszonym wojownikiem, Ragnar jest ucieleśnieniem nordyckiej tradycji i oddania się bogom. Legenda mówi, że jest on bezpośrednim potomkiem Odyna, boga wojny i wojowników.

Serial jest oceniany bardzo dobrze, przyznam się ze cały pierwszy sezon obejrzałem w 1 dzień tak mnie wciągnął. Teraz tylko czekać na następny sezon. 

Widziałem i też łyknąłem w jeden dzień. Nareszcie serial o wikingach. Cholernie klimatyczny, wciąga straszliwie. NIezła kreacja świata, wyraziści bohaterowie. Szkoda, że jest tak niedoceniany i mało znany w naszym kraju.

Klimat, klimat, klimat. Nawet serial w sumie niskobudżetowy, bo robiony przez kanał historyczny, a nie jak "Gra o Tron" przez komercyjne HBO może się przebić, wystarczy trafić w lukę, a takiej tematyki mocno brakowało. :) Świetnie zarysowane charaktery, wciągająca kraina, czego chcieć więcej. :)

http://www.youtube.com/watch?v=jTzYlqJvzFI

Moje wrażenia są takie.

Zalety:

• Doskonała gra aktorska, więcej gry niż efektów specjalnych, serial nie powala na kolana oprawą, ale ma to swój piękny urok
  • Świetny "zamknięty" klimat, zamiast rozwlekać wątek po 20-tu miejscach w wielkim świecie mamy wszystko ładnie zamknięte w lokalnej społeczności
  • Wyraziści bohaterowie, każdego zapamiętamy na długo i nie pomylimy z żadnym innym
  • Genialnie ucharakteryzowani bohaterowie, dbałość o detale, nie ma żadnych przegięć, wszystko jest historycznie wierne

Wady:

• Jeden z najmniej wciągających seriali jakie oglądałem - każdy odcinek kończy się tak, że nie ma się wizji na kolejny, nie wciąga. Końcówka 1-szego sezonu (jak i każdy odcinek) kończy się w dziwny sposób, w ogóle nie zachęcając widza do obejrzenia kolejnego. Nie ma tej "nutki" ciekawości, co będzie dalej. Dobry do pooglądania bokiem na drugim ekranie komputera.

Im głębiej w las tym "dziwniej"  Pierwszy sezon zaczyna się mega, a ostatnie 2 odcinki to przeleżałem jak zoombie.

Drugi znowu przynosi jakieś emocje... ale jestem dopiero w połowie, zobaczymy jak się zakończy.

Ale z baku laku bardzo miło się ogląda. Więc polecam.

Jak można oglądać cokolwiek w innym języku niż ten, w którym jest kręcony. :/

Bardzo fajny odcinek. Wszystko zagrało jak należy, każda z postaci dostała trochę czasu. Mam tylko nadzieję, że w pierwszej połowie sezonu skupimy się bardziej na wątku angielskim, bo to tam było imo ciekawiej. Zastanawia mnie na ile przyda się mapa, którą zgarnął Bjorn. Czyżby nowe tereny? 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się