Skocz do zawartości
xxCiastkoxx

Jaki program polecacie do obróbki video ?

Polecane posty

Camtasia Studio wystarczy jak nie robisz jakiejś zaawansowanej edycji i nie potrzebujesz zbędnych efektów, co nie znaczy, że ten program nie ma całkiem fajnych funkcji, i że nie można także pobierać fajnych ?tieł? pod intro np.

Camtasia Studio

Sony Vegas Pro

Adobe Premiere Pro

Vegas fajny program, ale ma długi czas renderu. Camtasia również fajna, troszkę mniej funkcji, ale szybciej renderuje. Adobe nie testowałem.

Ja polecam przetestować przez 30 dni Adobe Premiere Pro - profesjonalny program do obróbki wideo, nie jest wcale trudny w obsłudze, a miodnie się w nim montuje. ;p

Z darmowych programów to Windows Movie Maker, raczej jest średni, ale darmowy i wgrany już w Windowsie najprawdopodobniej.

Ja używam Adobe Premiere Pro, na początku wydawał się trudny w obsłudze ale po jednym dniu okazał się dość łatwy do prostej obróbki video, przede wszystkim przekonałem się do niego bo ma kolejkę renderowania, więc można ustawić z 5filmów i sobie pójść a on ładnie je zrenderuje ;] Sony Vegas też ma kolejkę z tego co wiem, ale kurcze wydaje mi się trudniejszy w obsłudze ;]

Osobiście polecam Sony Vegas 9.0 PRO (stara wersja ale na prawda godna zaufania)
Od dłuugiego czasu edytuje filmy z gier czy też normalne filmy.
Od kiedy pamiętam, zaczynałem na Sony vegas 7.0 :) Poźniej wyszła wersja 8.0, średnio mało się różniła, tylko skórką oraz większością kodekami ;) długo, pracowałem na wersji 8.0 przez około 2lat, do czasu. Zaczęły wychodzić nowe wersje, 9, 10, 11 itd. Ściągałem próbki ze strony producenta na test. Niestety jedyna wersja która przypadła mi do gustu była wersja 9.0 PRO.
1. Jest łatwe w obsłudze
2. Nie trzeba nie wiadomo jakiej znajomości programu by się nie móc połapać co kliknąć i jak przyciąć.
3. Mało wazy oraz nie trzeba się martwić o scinki czy wywalanie do pulpitu.
Oczywiście, można ściągnąć Sobie pluginy i zacząć się bawić na większą skale :))
Oczywiście to jest moja opinia.
Pozdrawiam

Mogę ci polecić Camtasie Studio 8 sam z niej korzystałem.

Ale przeniosłem się na Sony Vegas Pro 12, ten program okazał się bardziej przydatny ponieważ posiada dużo pomocnych efektów.

A co do renderowania w Camtasi to nie zajmuje dużo czasu, a w Sony Vegas jeśli masz nie zbyt dobry komp w moim przypadku 24-minutowy filmik renderuje się godzine. Więc żeby szybko renderować musisz wyposażyć się w dobry sprzęt.

Tak jak większość mówi, Sony Vegas to jeden z lepszych programów do obróbki, jest dość prosty w obsłudze + można uzyskać naprawdę ciekawe efekty. A jeżeli bardziej ci zależy na duuużo lepszych efektach, na robieniu jakiś intr z animacjami itp, to polecam adobe after effect. To są moje wybory ;p

Osobiście polecam Camtasia Studio/Corel Videostudio Pro albo Sony Vegas Pro.

Camtasia przy podstawowym sklejaniu, dodawaniu przejść i takiej podstawowej edycji. Corel przy 'lepszej' i nie jest aż taki drogi jak Sony Vegas. Sony Vegas to full zestaw, istny Grander wśród programów do obróbki video ;)

Może trochę z innej bajki ale jeśli używasz alternatywnego OS i tu mam na myśli OSX Apple, to polecalbym Final Cut Pro. Bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze program do zaawansowanych i średnio zaawansowanych projektów.

Jeśli chodzi o Windows, to hm.. chyba dołącze do poprzedników polecajac Sony Vegas.

Cheers

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik