Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Himiodzio

IEM 2014 KATOWICE!

Polecane posty

Gość Jacek   
Gość Jacek

Jeśli ktoś byłby zainteresowany pomocą przy organizacji IEM 2014 KATOWICE, niedawno pojawiło się ogłoszenie dotyczące naboru wolontariuszy ;) Wszystko wyjaśnia poniższa infografika:

1604676_691262457561074_1014294075_n.jpg

Osoby zainteresowane pomocą powinny zgłosić się za pomocą tego formularza do końca 12.02.2014 r.

Od razy napiszę, wolontariusz to nie osoba która wchodzi za darmo na IEM i tyle. Jako wolontariusz możecie sobie odpuścić "wstęp wolny", całe dni będą zajęte (wiem jak to wyglądało, bo znajomy rok temu był).

Tak więc pamiętajcie, to jest Wasz oferta pomocy :).

Ahhr ! Pirat MaxiLager melduje wykonanie zadania :)

Dzisiaj w godzinach wieczornych został przechwycony bezcenny ładunek karnetów na IEM Katowice 2014.

Oznacza to więc, że w dniach 14-16 Marca Katowice staną się moją drugą Tortugą.

Ahhr !

No więc jak? Zbieramy informacje odnośnie IEM jakie się dotąd pojawiły!

Został już ujawniony plan spodka.

Możemy zauważyć, trochę mniej stref an głównej, a dużo dużo więcej na korytarzach. Z jednej strony to dobry pomysł - na korytarzach będzie się działo więcej :P. Ale czy aby na pewno zmniejszenie liczby stanowiska w strefie głównej nie zwiększy kolejek itp...? :)

Jestem potwornie  ciekaw jak będzie teraz to wszystko wyglądało :).

A zapomniałem... z tego co widziałem, masę osób cieszyło się z KFC na terenie spodka! :D Już widzę te kolejki, większe niż na turnieje otwarte :P.

25zgs3k.jpg

Tak więc następne rzeczy!

Z informacji jakie dotąd dostaliśmy, możemy się dowiedzieć, że na terenie spodka będziemy pograć w takie gry jak:

-CS GO!

-TitanFall

-Hearthstone (właśnie odbywają się kwalifikacje otwarte dla każdego)

-Fifa14

-Lol?

-StarCraft2?

-WoT?

Wiemy też, że do Katowic dostała się jedna nasz drużyna CS GO - Virtus.pro!

Co my tam jeszcze wiemy? Hmm...   O!

Do spodka będziemy mogli dostać się przez 5 wejść (4 dla osób bez biletów - FREE, 1 dla osób które kupiły bilet).
Całość prawdopodobnie rozpocznie się od godz. 13 do 23, osoby z biletami będą już wchodzić od 11. Jednak z informacjami o której i jak, wolę poczekać jeszcze do oficjalnej rozpiski ESL, która na dniach powinna się pojawić.

Wczoraj natomiast pojawił się nowy "zwiastun" (zapowiedź) IEM Katowice, który polecam na sam koniec tego posta obejrzeć :)

https://www.youtube.com/watch?v=-JyjWNtK9Fw

11dni do IEM!

Więc tak, ci z biletami wchodzą trochę wcześniej i mają swoje prywatne wejście, tyle.

Jeśli martwi cię brak miejsc w pierwszym rzędzie to będzie problem... Na 100% każdy będzie mógł sobie usiaść na widowni :)

Nowa wiadomość, na IEMie odbędą się turnieje w War Thunder.

+

"Podczas Intel Extreme Masters zawodowi gracze będą rywalizować o indywidualne i drużynowe laury oraz wartościowe nagrody, których pula wynosi ponad 1,5 miliona złotych. Będą się oni zmagać w różnych grach cieszących się ogromną popularnością – w ubiegłym roku impreza przyciągnęła 5 milionów widzów.

Na Intel Extreme Masters nie mogło zabraknąć firmy ROCCAT, producenta wysokiej jakości sprzętu dla graczy oraz Gaijin Entertainment, studia odpowiedzialnego za grę MMO free-to-play War Thunder, osadzoną w realiach II wojny światowej. Firmy przygotowały specjalne stoisko, gdzie na 13 komputerach wyposażonych w najnowsze peryferia ROCCAT fani będą mogli wziąć udział w jednym z 9 turniejów 1 vs 1 War Thunder. Każdy uczestnik otrzyma 500 Złotych Orłów (waluta premium w grze), natomiast osoba, która zajmie pierwsze miejsce, otrzyma limitowany Zestaw Ultra "T-34 i M4A2 Sherman" – zaproszenie do zamkniętej bety Ground Forces, unikatowy czołg, 6000 Złotych Orłów oraz dodatkowe emblematy i tytuły. Podczas imprezy hostessa War Thunder będzie rozdawać ulotki, dzięki którym nowi gracze będą mogli zdobyć od 150 do 10000 Złotych Orłów. Na uczestników czekają także konkursy wiedzy o War Thunder i ROCCAT, w których będzie można wygrać m.in. sprzęt marki ROCCAT: słuchawki, myszy, podkładki i klawiatury.

Codziennie ok. godziny 14:00 zawodowi piloci z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie oraz kpt. pil. rez. Witold Sokół, pilot myśliwski MiG-29, Członek Zarządu Fundacji Fligry, przedstawią tajniki skutecznego latania, wyjaśnią na konkretnych przykładach, jak wykonywać poszczególne manewry oraz jaką technikę stosować w czasie podniebnych walk. Przedstawiciel Gaijin Entertainment opowie z kolei o samej grze – jej rozwoju, przyszłości i planowanych zmianach.

Na stoisku ROCCAT, War Thunder, będzie dostępny także Oculus Rift, dzięki któremu gracze będą mogli poczuć się, jakby naprawdę siedzieli za sterami samolotu. Kolejną atrakcją dla fanów War Thunder, którzy wolą czołgi od samolotów, będzie możliwość przetestowania najnowszego rozszerzenia gry, Ground Forces.

Na IEM zjawi się także polski, eSportowy zespół TeamROCCAT, który doskonale radzi sobie podczas rozgrywek LCS League of Legends, by spotkać się z fanami, rozdać autografy i zrobić wspólne zdjęcia."

gram.pl

Nowe info, nowe info!

Dostaliśmy potwierdzenie, że na terenie spodka będzie można pograć w Might & Magic Duel of Champions na stoiskach BenQ i SanDisk. Odbędą się też tam jakieś showmatche pro :D.

Następne info od Blizza:

"Ubiegłoroczny IEM Katowice okazał się wielkim sukcesem. Odwiedziło go 50 000 osób, a transmisję ESL na żywo przeprowadzoną na wielu kanałach obejrzało ponad 5 milionów unikalnych widzów. Tegoroczna impreza zapowiada się równie niesamowicie. Czeka nas mnóstwo e-sportowych emocji oraz zabawa z Hearthstone!

Podczas tegorocznej imprezy w Katowicach ESL zorganizuje turniej Intel Extreme Masters Season VIII World Championship podsumowujący tegoroczne rozgrywki IEM. Zapraszamy wszystkich entuzjastów e-sportu do oglądania zmagań supergwiazd StarCrafta II z całego świata o chwałę oraz nagrody z puli wynoszącej 250 000 USD.

Oglądajcie StarCrafta, grajcie w Hearthstone!

Odwiedzający IEM będą mogli też wziąć udział w wielu atrakcjach przygotowanych przez Intel i ESL. Jesteś karcianym wymiataczem? Zmierz się z innymi talentami Hearthstone i mieć szansę na część puli wynoszącej 4000 USD! Zainteresowany? Wystarczy zajrzeć na stronę zapisów i wziąć udział w rozgrywkach rundy kwalifikacyjnej, by móc zmierzyć się z innymi na scenie.

Nawet jeśli nie uda wam się dotrzeć do finałów nie ma się co martwić – i tak będziecie mogli pograć w Hearthstone podczas IEM Katowice. Odwiedźcie nasze stoisko i spróbujcie swoich sił w pojedynku z przedstawicielami społeczności i innymi graczami, a może uda wam się zdobyć jakieś legendarne łupy! Jeśli nie znacie jeszcze gry, to pokażemy wam jak zacząć. Gra jest pozornie łatwa, ale potrafi wciągnąć na całego, ponieważ to wspaniała rozrywka!

To jeszcze nie wszystko…

Możecie uwiecznić się na zawsze jako entuzjaści Hearthstone i włączyć do swojej kolekcji legendarną kartę ze sobą w roli głównej! Przygotowaliśmy wszystko od strony technicznej na naszym stanowisku – wy musicie jedynie zrobić dobrą pozę i groźną minę i już macie idealną pamiątkę z IEM! Wasze karty mogą nawet trafić na nasze kanały społecznościowe!

Na stoisku Blizzarda będzie też polska grupa cosplayowa Real Life Raid, z którymi będziecie mogli pogadać i zrobić sobie zdjęcia. Możecie ich znać już z zeszłorocznego konkursu talentów organizowanego w ramach BlizzConu, w którym dzięki swojemu filmowi Why Do Leaves Fall zostali jednymi z finalistów plebiscytu społeczności.

Jeśli więc wybieracie się na IEM Katowice, wpadnijcie na nasze stoisko, kiedy tylko znajdziecie chwilę czasu. Będziecie też mogli porozmawiać z przedstawicielami społeczności z naszego europejskiego zespołu. Do waszej dyspozycji będą Zhydaris, Wuluxar i Prokkar. Przyjdźcie się przywitać!"

Battle.net

No i na koniec info do ESL! Spodek już szykowany na IEMa! :P

1798728_10151965683367711_229251701_n.jp

Tak więc już jutro IEM w spodku otwarty dla każdego! Przez te 2 dni pojawiło się masę nowych szczegółów, ale ja już nie mam sił wypisywać tego tutaj.

Tak więc ja szykuję się na IEM! Chętnych zapraszam.

I polecam wybrać się do Katowic lub oglądać streamy z tego wydarzenia!

Czekałem na IEM 2013 Katowice. Po nim czekałem na IEM 2014 Katowice. Teraz czekam na IEM 2015 Katowice!

To co się działo w Kato, graniczyło z cudem. Tyle emocji, tyl rzeczy, tyle niesamowitych rzeczy w przeciągu 3 dni. To były trzy dni moich marzeń :).

Tak więc zacznijmy od samego początku.

W piątek wybrałem się do Katowic, wszystko sobie wyliczyłem, obliczyłem i zaplanowałem. Byłem pod spodkiem o godz. 10:40. Idąc pod spodek, przypominałem sobie IEM 2013, wszystko to co się działo. Byłem już tak "podniecony" :D, że już nie mogłem wytrzymać. Mój widok na spodek blokowała mała ściana z cegieł... Brakowało dwóch kroków, aby zobaczyć wszystko... I nagle... Zobaczyłem spodek i cały plac wypełniony ludźmi.

1909326_437385003031866_1076936962_o.jpg

Nagle stanąłem, nie mogłem się ruszać. Nic nie mogłem. Zaszokował mnie ten widok. Nie mogłem uwierzyć, że tyle osób przyjechało przeżyć jedne z 3 najlepszych dni życia. Oczywiście po chwili wróciłem do siebie, znalazłem kolejkę dla biletów i grzecznie stałem. Po godzinie udało mi się wejść do spodka. Oczywiście szybkie załatwienie kilku spraw (kurtka do szatni, jakie stanowisko gdzie jest i od razu na scenę D). I tam też dużo czasu spędziłem, oglądając CSa.

Ale coś co w piątek było wyśmienite...

OPENING!

http://www.youtube.com/watch?v=fKO7gwr-nps

Nie potrafiłem nic zrobić. Prawie się rozpłakałem, oczywiście kilka łez poleciało ;P.
Osoba która rok temu była i to widziała... Wiedziała co czuję... Ludzie odliczający czas, krzyczący, klaskający itp... W dodatku ta muzyka <3.

Sam Carmack, prawie się rozpłakał przemawiając. Widać było, że też mu coś z oka poleciało ;).

Oczywiście dzień był potwornie udany, tak jak pozostałe 2 :).

Sobota upłynęła pod znakiem deszczu i Virtus.pro. To co zrobili pod wieczór, było cudowne!

<jeśli ktoś jest ciekaw jak wyglądała końcówka ich meczu o finał --->Kilk<--- >

W niedzielę natomiast spodek prawie latał, po wygranej Virtusów w finale. Całe finały były wyśmienite! To co się działo podczas nich, było niemożliwe.

Nie umiem opisać, co się działo w środku spodka przez te 3 dni. To trzeba samemu zobaczyć!

Jest to według mnie najlepsza impreza na świecie.
Czekam na następny IEM.

Odliczam dni i pozostaje mi oglądać filmy i zdjęcia z IEMu :).

Dla chętnych, moje zdjęcia z IEMu: --->Kilk<---

Polecam też dla tych z FB, śledzić https://www.facebook.com/hashtag/iem  :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować