Skocz do zawartości
Adam

JaRock.pl/live

Polecane posty

Chyba naprawiłem problem z głośnością :P

Kolejna nowość, czyli ciemny czat pod kolor strony:

http://userstyles.org/styles/90297/dark-twitch-chat-for-jarock-pl-live

Czat jest w rzeczywistości wklejoną stroną i nie mogę jej modyfikować z poziomu innej strony, ale zrobiłem ten styl więc możecie go sobie zainstalować :)

jarock-tchat-after.jpg

A ja mam taką sugestię, mianowicie, kiedy nie ma live, tytuł się nie wyświetla, a tymczasem właśnie w tytule często Rock pisze, że go np nie ma. Tak jak teraz. Więc sugeruję, żeby tytuł live, zawsze był wyświetlany:)

Zainstalowałem ten styl przez Stylish, wrzuciłem, aktywowałem, ale nadal mam na biało czat. Coś źle robię?

http://fooh.pl/pokaz/2363461266.png

Odinstaluj styl i zainstaluj jeszcze raz, może pomoże (jeśli ściągnąłeś niedługo po tym jak napisałem tamten post), sprawdź też czy nie masz innych styli do twitcha zainstalowanych. Styl ten zmieni wygląd czatu na każdej stronie (oprócz oficjalnej Twitcha)

A ja mam taką sugestię, mianowicie, kiedy nie ma live, tytuł się nie wyświetla, a tymczasem właśnie w tytule często Rock pisze, że go np nie ma. Tak jak teraz. Więc sugeruję, żeby tytuł live, zawsze był wyświetlany:)

To też jest w planie, ale API Twitcha nie daje danych gdy jest offline, da się to chyba zrobić inaczej (innym zapytaniem) ale to zrobię potem, obecnie dodałem API od Gamecreds (technicznie API od Dailymotion), a więc jeśli Twitch jest offline to używane są dane z Gamecreds (brakuje tylko ilości widzów online bo nie ma tych danych z Dailymotion) i tytuł z Gamecreds jest pokazywany nawet przy offline, może Rock zacznie tam też wpisywać, ale to jak wróci.

Zrobiłem też tak że jak np masz otwarty Twitch a Gamecreds jest online to samo się przełączy (jeśli oba są online to będzie domyślny lub ten na który wybraliście), również przy przełączniku streamu jest status tego na który chcemy przełączyć, więc nie trzeba klikać żeby sprawdzić :)

Widzę po screenshocie że masz Operę, osobiście używam Firefoxa głównie i Chrome do niektórych rzeczy, testuje na obu jednocześnie, czasem sprawdzam pod IE10 i Operą (wszystkie przeglądarki najnowsze stabilne wersje), ten styl teraz sprawdziłem pod Operą, wersja:

Opera – informacje
Informacje o wersji
Wersja
12.16
Kompilacja
1860
Platforma
Win32
System
Windows 8
Identyfikacja przeglądarki

Opera/9.80 (Windows NT 6.2; WOW64; Edition Campaign 21) Presto/2.12.388 Version/12.16

I czasem działa, czasem nie, nawet jak działa to nie idealnie. Spróbuj prawym na czat i odśwież aż się zmieni, ale najlepiej to zmień przeglądarkę na Firefox lub Chrome, nowa Opera i tak już nie będzie mieć tego silnika więc na pewno nie będę tego naprawiać.

Jeszcze raz odpiszę, zrobiłem tak, sprawdźcie czy jest tytuł na kanałach offline.

Jeszcze raz odpiszę, zrobiłem tak, sprawdźcie czy jest tytuł na kanałach offline.

Jest, jest.

btw. Fajnie zrobiłeś, że Online są od lewej, a potem Offline.

Tylko nie jestem pewien czy przy zakładce LIVE powinno pokazywać sumę widzów ze wszystkich streamów. Przy okazji z jakiego serwisu to zlicza widzów? Z twitcha?

Tylko z Twitcha, akurat w tej chwili Mkrr3 nadaje tylko na GameCreds i nie ma ilości widzów.

GameCreds nie ma API (chyba że się mylę, to proszę o link z dokumentacją), ale to jest nakładka na Dailymotion i z tego API te dane wykopałem, natomiast nie ma tam ilości widzów (albo jestem ślepy, więc też z chęcią się dowiem skąd brać), jest tylko z ostatniej godziny w sumie itp.

Bardzo ładnie:) Widać tytuły na kanałach offline. To na pewno zmniejszy ilość zadawanych pytań ( Gdzie Rock?) i pozytywnie wpłynie na przekazywanie informacj:)

A da radę podłączyć live YouTubowy? Kiedyś Rocku nadawał YouTubem i ja wtedy przegapiłem, bo nie miałem żadnego info. YouTube nie wysyła maili o livach (albo nie wiem jak to ustawić). Może pomyśleć też na jakimś ujednoliconym powiadamianiem?

Jest plan żeby obsługiwać ten z YouTube też, obecnie Rock nie streamuje na YouTube więc nie jest to priorytet. Powiadomienia też są w planach, push do aplikacji na Androida i email.

Przy okazji z jakiego serwisu to zlicza widzów? Z twitcha?

UPDATE:

Teraz zlicza z Twitcha i Gamecreds, ale jeśli np streamer ma włączony Twitch i Gamecreds na raz to biorę pod uwagę ten na którym jest więcej osób, bo jak na razie często te same osoby oglądają oba (chodzi mi głównie Mkrr3, chociaż ostatnio ma tylko jeden włączony), może to ulegnie zmianie, ale i tak rzadko są oba na raz.

Okno z live wypełnia wolne miejsce, może masz za dużo toolbarów w przeglądarce, spróbuj oglądać na pełnym ekranie przeglądarki (chyba F11, zależy pewnie od przeglądarki) pewnie też robią Ci się 2 lub więcej linijki z aktualnymi liveami, planuję zrobić tak że jeśli się nie mieszczą w jednej linii to te offline będą się chować.

Wiem ze moze pomoc ci w tym przegladarka opera, w niej na dole sie znaczy w prawym dolnym rogu jest taki suwak do zmiany wielkosc calej zawartosci stron internetowych moze to zadziala.

Jak zmniejszyć okno czat i tym samym zwiększyć okno live ? Mam laptopa 15 " i okno zajmuje mi pół ekranu :(

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.