Skocz do zawartości
Adam

JaRock.pl/live

Polecane posty

Strona LIVE na jarock.pl przechodzi wiele zmian i warto by wszyscy brali udział w jej ulepszaniu. Macie jakieś sugestie? Co Wam się podoba, co zmienić, co stwarza problem... piszcie w tym temacie:)

Edit: Chyba, że wszystkim się podoba, ale wtedy powstaje pytanie czemu tylko 5-10% osób ogląda na jarock.pl/live :)

Moim zdaniem zamienić czat twitchowy ( który coraz częściej daje ciała ) na IRCowy postawiony na quakenecie. Czat można swobodnie moderować dodając bota, który informował by kiedy będzie najbliższy live, kiedy był ostatni live + kilka innych ważnych wiadomości. Dodać banwordsy ( zakazane słowa ) np. kiedy, hajs itp :D. Przykład z czatu Wonzia. Ja używam do ircowych kanałów klienta HexChat, w którym można bez problemu zmienić kolor, czcionkę, ikonki, dosłownie wszystko ku polepszenia wyglądu.

Proponuję wywalić ten duży czerwony pasek u góry, bo bolą oczy i zasłania czat/obraz.

Oraz dać IRCowy czat.

http://userstyles.org/styles/83638/jarock-pl-fixed-top

Tymczasowo polecam ten mały styl który już dawno napisałem zanim mogłem coś zmieniać na stronie i aktualizuję go. Planuję też dodać przełącznik. Osobiście ten pasek też mi przeszkadza.

może by tak kolor napisu "on" zmienić jak rock prowadzi live'a?

np: jak rock'a nie ma, a ktoś prowadzi live'a, to kolor pomarańczowy, z dopiskeim kto robi live'a, czyli:

LIVEon (liczba widzów) ewntualnie ten kolor "mniej" albo "bardziej" zielony

Grabagra/Flamy/Nexos

oczywiście można by było zrobić skróty jakieś do "nicków"

a jak rock jest i ktoś tam jeszcze prowadzi live'a, to

LIVEon (liczba widzów)

i tu kto tam prowadzi live'a jeszcze (gdyby nikt nie robił, to puste ...)

no i oczywiście gdzieś tytuł live'a

Ja nie jestem zwolennikiem kolorów, sam ledwo rozróżniam np jasny zielony a żółty/pomarańczowy i nie tylko ja.

Na pewno mam pomysł żeby wyświetlać szczegóły jak się najedzie na ten przycisk, wtedy będzie informacja kto jest live.

A czemu nie ma tego starego kanału IRCowego #Games_Rock bodajże?

Przecież tam był już bot i co nie tylko.

Wystarczyło pewnie tylko wbić kilka komend, żeby go skonfigurować do potrzeb (chociaż z tego co wiem to już ustawiony jako tako był), poza tym były już jakieś OPy i byłby teraz ogar na czacie, a nie to co się dzieje w tej chwili... spam, spamem popychany.

Phan hmm tylko pobierz wpierw dane i ustaw ma display:none bo ktos moze spamowac najechaniem i duzo zapytan pojdzie ajaxem. Opocjonalnie mozesz dac interval co 5 min na pobieranie danych ajaxem do div. Co do czata jedna komenda mozna zobaczyc czyjes IP no chyba ze jak ktos jest zarejestrowany to ma ukryte .

1. Dodanie listy z poprzednimi nagraniami.

2. Dodanie gdzieś zakładki np. "Oglądaj x i x" w sensie np. 3 streamy na 1 stronce.

3. Czat IRC.

4. Jak mamy listę streamerów to pod ich nickami informacja o tym w co grają, o ile są online.

Aktualnie mam tylko tyle pomysłów.

2. Dodanie gdzieś zakładki np. "Oglądaj x i x" w sensie np. 3 streamy na 1 stronce.

Jest w planach.

4. Jak mamy listę streamerów to pod ich nickami informacja o tym w co grają, o ile są online.

Tak jest już teraz.

Jak zrobicie chat i możliwość oglądania kilku streamów naraz to bajera:) I jeśli mogę zwrócić uwagę to ten pasek czerwony u góry na tablecie się kaszani troszkę:) Ale to może tylko przypadłość mojego modelu:)
Pozdrawiam

To ja jeszcze zaproponuję, aby np w prawym górnym rogu umieścić swego rodzaju kalendarz dotyczący tylko streamów (tak z 3 dni do przodu). Chyba Rock jest w stanie zaplanować sobie w co będzie grał na live te przykładowe 3 dni wcześniej ;)

ten pasek czerwony u góry na tablecie się kaszani troszkę :)

co przez to rozumiesz? możesz zrobić screenshot? (głośność w dół + power na Androidzie 4.0+, inne nie wiem)

Phan nie było tematu :) Jeszcze wczoraj kiedy uruchamiałem stronę jarock.pl miniaturki z tego czerwonego paska wyświetlały się jedna pod drugą, a nie obok, przy tym zasłaniając pół strony. Teraz już jest wszystko w porządku. Wybacz za zamieszanie:)

Nie ma sprawy :)

Robię teraz sporo zmian na stronie, mniejszych i większych więc czasem może coś być nie tak, najlepiej odświeżyć albo sprawdzić za jakiś czas zanim zgłosicie :)

To jest bug twitcha niestety, nawet jak głośność wygląda na inną to jest resetowana, na to pomaga wyciszenie i odciszenie, może znajdę na to jakiś hack, chyba że ktoś zna rozwiązanie. W aplikacji na Androida jest ten sam problem.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.