Skocz do zawartości
L-u-K-

Hobbit: Pustkowie Smauga

Polecane posty

7552619.3.jpg?l=1371214190000  

Gatunek: Fantasty, Przygodowy

Produkcja: Nowa Zelandia, USA

Premiera: 27 grudnia 2013 (Polska) 11 grudnia 2013 (świat)

Reżyser: Peter Jackson

Scenariusz: Guillermo del Toro, Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens 

Opis filmu:

Hobbit Bilbo Baggins razem z Gandalfem oraz 13 krasnoludami zmierzają do legowiska smoka Smauga. Chcą pokonać bestię i odebrać jej złoto, które ukradła.

Inne opisy:

Druga część filmowej adaptacji książki J.R.R Tolkiena, będąca wstępem do słynnego "Wladcy Pierścieni". To opowieść pełna niezwykłych wydarzeń i magicznych postaci przedstawiająca odwieczną walkę dobra ze złem. Po niezwykłym sukcesie trylogii wyreżyserowanej przez Petera Jacksona, publiczniość musiała czekać aż dziewięć długich lat, w czasie których bardzo wiele się działo wokół zapowiadanej ekranizacji "Hobbita". Plotki i spekulacje wciąż podtrzymywały wielkie zainteresowanie nowym filmem, który ostatecznie zrealizowany zostanie w trzech częściach"Hobbit: Niezwykła podróż", "Hobbit: Pustkowie Smauga" oraz "Hobbit: Tam i z powrotem". Nowa trylogia Petera Jacksona powstaje w technice 3D

Gość faroxim   
Gość faroxim

Już ślinka leci ;D Pierwsza część była genialna.

Obowiązkowo w pierwszy tydzień od premiery maszeruję do kina, tak samo, jak na pierwszą część. :D Koniecznie 3D 48HFR z napisami.

Już niedługo premiera :-) kto z was czeka na dalsze przygody Krasnoludów ?? Bo ja się już nie mogę doczekać :-)

Lece do kina od razu w dzień premiery :D

Właśnie wróciłem z kina. Byłem na wersji 3D HFR z napisami. Film bardzo dobry i przyjemny. Jednak to co mnie uderzyło to to, że miałem nieraz wrażenie, że film jest na siłę przeciągany. Wiem, że tego typu zarzuty pojawiały się już przy części pierwszej, ale w mojej opinii dopiero w części drugiej jest to dość mocno widoczne. O zakończeniu nie wspomnę, ucięcie w bardzo ciekawym momencie ma zmusić niejako ludzi do przybycia na część trzecią.
Podsumowując, film bardzo udany i bawiłem się na nim świetnie, a jedyny zarzut jaki można podnieść to odczucie sztucznego przeciągania filmu.
PS. Nie wiem czy Wy też tak macie i nie wiem czemu tak się dzieje, ale w tej wersji, na której byłem przy wartkiej akcji i szybko zmieniających się ujęciach mój wzrok nie zdążał wyostrzać obrazu. Zastanawiam się czy to przez to HFR (High Frame Rate) czy 3D, a może to wina moich oczów. Jednak przy wolniejszych scenach HFR wygląda tak jakby się było w teatrze a nie w kinie.

byłem na pokazie przed premierowym 25 grudnia ( sam ) a wczoraj z kumplami świetna cześć na oby dwóch seansach full ludzi a wiadomo najlepiej się wtedy ogląda z niecierpliwością czekam na 3 cz 

Film prześwietny, jedyne co mnie troszkę odrzucało to Legolas

Niby wszystko pięknie ładnie ale te jego oczy, jakieś takie dziwne i dodatkowo jego postura, czyżby się roztył ?

Ale mimo to seans był świetny, szczegołnie w 3D i z napisami

Gorąco polecam

Film świetny tak jak cześć pierwsza. Lecz według mnie czasami były niepotrzebne scenki które na sile przedłużały film, oraz było trochę mniej akcji w porównaniu do części pierwszej (przynajmniej mi się tak zdawało). Z niecierpliwością czekam na część trzecią :) Trylogie trzeba obejrzeć do końca :) 

Oglądałem dziś i naprawdę mi się podobał film. Niestety jak w pierwszej części jako fan książki tylko wyłapywałem pojedyncze różnice tak w dwójce to prawie alternatywna historia. tyle różnic albo dodatkowych wątków dawno nie widziałem. Mimo wszystko film super, choć trochę za długi. Ostatnie 30 min już mnie oczy bolały przez 3D przez co powoli zaczynał nużyć. Dodatkowo moim zdanie spartolono trochę sprawe z Smaugiem. W książce jak czytałem o nim i przygodzie z nim (pokazanej w książce) miałem dreszczyk niezależnie ile razy czytałem. W filmie już nie.

Ja byłem na wersji 3D z napisami (według mnie dubbling kompletne dno, zwłaszcza Gandalf) i film godny polecenia. No i ta szukująca się wojna. Mam nadzieję, że tego nie spartolą :D

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik