Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
budyń1243

Problem z YouTube

Polecane posty

Witam, posiadam internet o prędkości 10mb i kiedy odpale filmik na YT np.z Saints Row The Third na 720p lub na 1080p mam opóźnienie obrazu do dźwięku. Kiedy kliknę PPM na to co się wyświetla film i kliknę Stats for nerds wyświetla mi się 7 video FPS.

Co robić?

PS.Jeśli wybrałem zły dział proszę o przeniesienie tematu do adekwatnego do wątku działu.

A jaki masz komputer? Bo to ewidentnie idzie od komputera. U mnie dla przykładu filmy na podobnym necie, tyle że wifi chodzą w 1080. Jeszcze przeglądarka może mieć problemy, ale stawiam na komputer.

W takim razie nie dziw się, że ci zacina :D Wymień sobie kartę chociażby na GF 8800 GT, na Allegro za 60-100 zł kupisz. Nie wiem jednak jak z zasilaczem, w sensie czy uciągnie tą kartę. Ewentualnie Radeon z serii 6. Jeśli masz mniej niż 1 GB ramu, dokup również ram. Zakładając, że masz Win XP (po sprzęcie), więcej niż 1,5 GB nie powinno być potrzebne do sprawnego oglądania YT w wysokich rozdzielczościach. Procesor jeszcze jakoś da radę sobie, chociaż bolid formuły 1 to to nie jest :P

@Edit: a i ten komputer to pewnie laptop, jeśli tak, nie ma sensu wymieniać części, tylko zbierać na PC i na razie cieszyć się 480p ;d

W takim razie nie dziw się, że ci zacina :D Wymień sobie kartę chociażby na GF 8800 GT, na Allegro za 60-100 zł kupisz. Nie wiem jednak jak z zasilaczem, w sensie czy uciągnie tą kartę. Ewentualnie Radeon z serii 6. Jeśli masz mniej niż 1 GB ramu, dokup również ram. Zakładając, że masz Win XP (po sprzęcie), więcej niż 1,5 GB nie powinno być potrzebne do sprawnego oglądania YT w wysokich rozdzielczościach. Procesor jeszcze jakoś da radę sobie, chociaż bolid formuły 1 to to nie jest :P

@Edit: a i ten komputer to pewnie laptop, jeśli tak, nie ma sensu wymieniać części, tylko zbierać na PC i na razie cieszyć się 480p ;d

kartę wymienię ale system operacyjny to Win7 Ultimate 64,komputer to nie laptop a mój ram ma 2GB :D

A więc dobrze. Wymień sobie kartę i będzie spokój. Tylko dowiedz się co ty masz tam za zasilacz, bo jak to coś pokroju Feela, to koszty automatycznie idą w górę :D

To ja się spytam tutaj żeby nie robić nowego tematu. Mam Internet 6 MB/s, http://www.speedtest.net/result/2794270923.png Od jakiegoś czasu(ok. miesiąca) gdy próbuję obejrzeć film na YouTube wczytuje mi się parę sekund i na tym koniec. Nie pomaga odczekanie kilku minut. Jedynie filmiki w 144p wczytują się normalnie ale na takiej jakości to się nie da oglądać. Gdy ściągam jakiś plik zawsze jest maksymalna prędkość, tak samo inne serwisy oferujące oglądanie filmów. Czy ktoś byłby mi w stanie pomóc?

Stawiam na zapełniony dysk. Film nie ma gdzie się zapisywać lokalnie, więc nie idzie w wyższej, bo brakuje mu miejsca. Wyczyść dane przeglądarki, gry daj na drugą partycję i wtedy spróbuj. Nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Gry miałem już na drugiej partycji, wyczyściłem dane przeglądarki i dalej nic. Dodam że dzieje się tak na kompie stacjonarnym oraz laptopie więc to raczej coś innego.

Edit: Podobnie ma się sprawa z telefonem. Tam również nie mogę oglądać filmów na YouTube. Ciekawe jest jednak to że gdy aktualizuje różne aplikacji przez Google Play prędkość ich pobierania jest bardzo niska. Wynika z tego że wina może leżeć po stronie Google. Przy podłączeniu do innej sieci WiFi ten problem znika.

Pominąłeś ważną rzecz - WiFi. Przy bezprzewodówkach ping ma dużo do gadania. Tak, na YT również. Wina jest albo słabego radia (router) albo odbiornika (karta sieciowa). U ciebie pojawia się to na 2 kompach, a przy innej sieci znika, więc pozostaje radio. Podłącz sobie kabelkiem internet i wtedy napisz, czy problem występuje nadal.

Gdyby problem był z Google, byłoby tu tyle spamu, ile w ciekawostkach od Pyry :D

Edytowano przez Soldier.F

Ja chcę powiedzieć też że czasem (raz tak było przez 3 miesiące ale to szczegół) na internecie z Orange, stacjonarnym, nieważne jaka szybkość, ledwo co działają filmy w 360p bo nagle prędkość pobierania filmów z YT spada do 70-80 KB/s. Inne jakiekolwiek pobierania, czy chodzi o prędkość buforowania na innych stronach z filmami czy jakimkolwiek plikiem, są fullspeed. I jeszcze olewka Orange i ich odzywka,że dużo ludzi siedzi na YT to też bezsensowna bo jakoś u tych co mają od kogo innego neta działa normalnie... No chyba że mówimy o tym, że ludzi z Orange dużo na YT siedzi i im zaczynają nie wyrabiac przekaźniki.

Mamy punkt wspólny :) Jeśli ktoś z was wyżej ma możliwość sprawdzenia, czy będzie działać normalnie na innym necie i na swoim kompie, fajnie jakby sprawdził. Najlepszym rozwiązaniem jest zmiana operatora sieci komórkowych (u którego odtwarzanie filmów opiera się prawdopodobnie o coś typu 3G czy coś takiego, nie znam tego) na dostawcę internetu typu Vectra, Dialog, czy UPC.

kartę wymienię ale system operacyjny to Win7 Ultimate 64,komputer to nie laptop a mój ram ma 2GB :D

2GB RAM to trochę mało na win7 i to jeszcze 64bit.

Nie potrzebuje takiego systemu do tak biednego komputera, załatw sobie XP, może to przyspieszyć nawet pracę twojego kompa.

Ja mam jeszcze jeden problem z Orange, wybaczcie, że piszę to tutaj ale myślę że to będzie taka szybka wymiana odpowiedzi. Po ostatniej awarii gdzie przez cały dzień nie miałem internetu, prędkość spadła dwukrotnie. Na routerze mogę sobie sprawdzić jaką mam prędkość i wygląda to tak jakby ktoś ustawił 7456 Kbps pobierania i 856 Kbps wysyłania (wcześniej tego akurat było 1024 Kbps). Kilka razy już mój tata dzwonił w sprawie tego, mówili że się tym zajmą, ale ciągle jest to samo. Ma ktoś może jeszcze gdzieś w Polsce taki problem? Może ma to związek z tym że Orange łączy się z T-Mobile i przebudowywują przekaźniki, ale to nie powinno dotyczyć internetu stacjonarnego raczej. Powiem, że mieszkam w Cieszynie, przy granicy z Czechami więc może jest tutaj ktoś z tej okolicy na tym forum i ma ten sam problem.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik