Skocz do zawartości
splawik2309

Bear Grylls i jego książki

Polecane posty

Witam serdecznie forumowiczów.

Chciałbym zaproponować Wam lekture, moim zdaniem, rewelacynych książek Beara Gryllsa, którego możecie znać z programu emitowanego na Discovery "Szkoła przetrwania". Polecam szczególnie "Pokonać Everest", "Bezlitosny Ocean" oraz autobiografię "Kurz, pot i łzy". Książki te napisane są naprawdę ciekawie. Czyta się je szybko i nie można się od nich oderwać. Po prostu się "wsiąka"(własna autopsja) :) Dodatkowo bardzo pozytywnie nastrajają do życia. Wiem, że sporo osób nie lubi tego autora ze względu na wyżej wspomniany program, ale dajcie Mu szansę i rzućcie okiem na te tytuły, a zmienicie zdanie.

Serdecznie polecam i pozdrawiam.

splawik2309

Jeśli Ci się podobała książka "Kurz, pot i łzy" to polecam również "Pokonać Everest", którą niedawno skończyłem i również bardzo mi przypadła do gustu.

Ogólnie polecam, wydaje mi się, że warto:)

Gość Aragmor   
Gość Aragmor

"Kurz, pot i łzy" to genialna książka. Czytałem kawałek u kumpla. Ledwie ze 100 stron. Strasznie wciąga. Z pewnością zakoszę mu ją przy najbliższej okazji.

Pytam też przyszłościowo. Kumpel poradził nabyć później "Bezlitosny Ocean". Jak wypada ta książka w porównaniu do "Pokonać Everest"? Chciałbym poznać waszą opinię bo znajomego już się nasłuchałem :)

Powiem Ci, że wszystkie książki Beara są po prostu równe.
Czyta się je z otwartą gębą :)
A jeśli chodzi o to co nabyć po autobiografi, to myśle, że jakbyś chciał iść chronologicznie to weź "Pokonać Everest" a dopiero potem "Bezlitosny Ocean". Choć nie ma to większego znaczenia, jeśli Ci się spodoba "Kurz, pot i łzy" to reszta również.
Pozdrawiam:)

Bear Grylls to mòj idol i naprawde wielki człowiek,to co potrafi zrobić w ekstremalnych warunkach jest genialne. Z przyjemnością przeczytam jego książki :) pozdrawiam wszystkich forumowiczów ;)

Jego książek nie czytałem (słyszałem, że są dobre), ale siedzę trochę w temacie noży i wiem, że sporo osób kupuje noże sygnowane jego nazwiskiem właśnie po czytaniu jego książek albo oglądaniu filmów na discovery. By za bardzo nie offtopować, chciałem Was przestrzec przed kupowaniem tych noży. No chyba, że chcecie jest wyłącznie na półkę położyć.

Fascynuje mnie osoba Beara Gryllsa, a właściwie Edwarda "Beara" Gryllsa. Niesamowity człowiek, pokazywanie sztuki przetrwania w programie Szkoła przetrwania to tylko poszczególne sytuacje zlepione w jedną opowieść - odcinek. Osobiście najbardziej lubię dwa odcinki z Patagonii. Gość ma szacunek do tego, co go otacza. No i wojskowe wyszkolenie :) Mam jedną z książek, z serialu zapamiętałem wiele przydatnych porad, działań i tak dalej. @UP wspomniałeś o nożach. Chodzi ci o firmę Gerber? Z rok temu kupowałem nóż, kupiłem ze stałą głownią, dobrze się nim rzuca, ale w końcu zagięła się końcówka. Jeśli się znasz, to możesz powiedzieć, jak go wyprostować bez forsowania go w imadle? Próbowałem 5 KG młotkiem, ale ani drgnie.

Hmm szczerze mówiąc myślałem, że wyroby Gerber'a (i nie mówię tu o jedzeniu dla maluchów:P) stoją na wysokim poziomie.

Osobiście najbardziej lubię dwa odcinki z Patagonii.

A moim ulubionym jest odcinek w Rumunii:)

mm szczerze mówiąc myślałem, że wyroby Gerber'a (i nie mówię tu o jedzeniu dla maluchów:P) stoją na wysokim poziomie.

Tak, Gerber należy do całkiem niezłych firm, ale noże z serii Bear Grylls nie należą do godnych zaufania. Nie mówiąc już o cenie, jaką trzeba za nie zapłacić. Pierwsza seria noży BG dosłownie rozpadała się w rękach. Było mnóstwo informacji o uszkodzeniach tych noży, a to rzekomo noże do "survivalu". Stosunkowo niedawno wprowadzono jednak wersję PRO, w której wyeliminowano większość spośród rażących błędów, jakie pojawiły się podczas produkcji, i podobno tej wersji da się już używać. Choć za tą cenę można znaleźc lepsze noże. Jeśli ten temat Cię interesuje, to w Polsce w gruncie rzeczy jest jedno duże forum o nożach, na które Cię zapraszam  ;) Nie chcę bez zgody adminów wrzucać linków, ale jeśli poszukasz, to bardzo łatwo znajdziesz.

@UP Jeśli się znasz, to możesz powiedzieć, jak go wyprostować bez forsowania go w imadle? Próbowałem 5 KG młotkiem, ale ani drgnie.

Nie chcę za bardzo off-topować, więc odezwij się na pw. Ewentualnie sam poszukaj odpowiedzi na wyżej wspomnianym forum ;)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik