Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PoznanskaPyra

GTX 660 i obliczenia

Polecane posty

Pod koniec zeszłego roku stałem się szczęśliwym posiadaczem nowego GeForce-a GTX660. Muszę przyznać że kosztował wcale nie tak mało. Prawie 900zł piechotą nie chodzi, a od karty za takie pieniądze należy się już czegoś spodziewać. Niestety GTX660 mnie trochę zawiódł.

O ile w GPU Grid (symulacje molekularne) spisywał się nieźle, dobre czasy obliczeń, zużycie energii na poziomie 100 Wat, to w innych projektach już tak różowo nie wygląda.
Projekt Milkyway(badania nad glaktyką)wykorzystanie DP, czas obliczeń w tym projekcie GTX miał słabszy niż dwa razy tańszy AMD Radeon 7770.
Projekt Moo,również wymagana podwójna precyzja. Karta wypadła słabo, duże obciążenie, długi czas poprzednie serie Radeon-ów spisywały się lepiej, niestety nie mogę porównać z HD7770 gdyż w projekcie [email protected] nie działa.
Projekt Colatz, z 660-tki wyciskał wszystko co było pod maską. Dużo ciepła, dużo watów, a efekty marne. Znowu tańsze Radeony pokonały GTX-a.
Projekt PrimeGrid(liczby) o ile nieźle karta spisywała się w PPS to w Genefer poległa totalnie uzyskując czas na poziomie dużo starszego GTX 460 i przegrała z GTX 560Ti.
Projekt World Comunity Grid i kolejna porażka. Czas przetwarzania zadania ponad dwa razy dłuższy niż u Radeona 7770.

Na szczęście były też projekty gdzie karta pokazała coś dobrego.
Projekt Einstein(szukanie sygnałów radiowych z kwazarów), dobry czas przetwarzania zadań i świetna stabilność oraz projekt SETI(szukanie sygnałów od obcych cywilizacji), gdzie karta również liczyła zadania całkiem szybko.

Podsumowując, kupując kartę graficzną za 900zł należy się spodziewać lepszej wydajności i dobrego działania w więcej niż trzech projektach.

Plusy

• Niskie zużycie energii
  • Dobra wydajność w Einstein, Seti i GPU-Grid
Minusy

• Cena
  • Słaba wydajność w pozostałych projektach

Dla graczy powiem że GTX działał nieźle. Dawał rade z BF3 na ultra detalach. 

GTX 660 to i tak na razie najlepszy wybór dla graczy w tym przedziale cenowym.

Mam zamiar załatwić sobie jednego w tym tygodniu. Mogę wiedzieć na jakiej platformie go testowałeś? (u mnie będzie współpracował z c2q q8300, 4gb ram ddr3 1333mhz, mobo G41MT-S2P i pod jakąś mocną 500 chiefteca)

Edytowano przez EniuuuPL

GTX 660 to i tak na razie najlepszy wybór dla graczy w tym przedziale cenowym.

Mam zamiar załatwić sobie jednego w tym tygodniu. Mogę wiedzieć na jakiej platformie go testowałeś? (u mnie będzie współpracował z c2q q8300, 4gb ram ddr3 1333mhz, mobo G41MT-S2P i pod jakąś mocną 500 chiefteca)

Już lepiej kup radeona 7870 lub 7970. A swojego GeForce-a testowałem z Intelem i5 3570 i zasilaczem 500Wat BeQuiet coś tam. Te karty mają mocno wychlastaną część do obliczeń podwójnej precyzji, są w nich tak powolne, że to jakaś masakra. 

7970 to już jest inny przedział cenowy, więc po co go wymieniłeś. I możesz mi powiedzieć, jaka różnica będzie w grach na gtx 660, a 7870?

7970 wcale nie jest drogie. Tylko za dużo zjada energii. Przy kompie pracującym 24/7 każdy wat się liczy. W BF3 7870 zmiótł 660. Niestety Dota 2 ma problem z tą kartą. Wywala się sterownik i trzeba kompa resetować, co w dota bardzo przeszkadza. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik