Skocz do zawartości
Darku

Hobbit: Niezwykła podróż

Polecane posty

Kto już miał okazję zobaczyć najnowsze dzieło Petera Jacksona? W ubiegły czwartek znalazłem trochę czasu i zaliczyłem pierwszą część Hobbita. Graficznie, muzycznie ogólnie "dla oka" jest to majstersztyk. Boli mnie trochę fabuła... rozciąganie wątku na pełną trylogię i pewne nieścisłości z książką. Żyjemy w świetnych czasach... efekty specjalnie to ogromny krok do przodu względem serii Władca Pierścieni. Kilka dni temu na TVN leciała pierwsza część przygód Frodo... jakość wizualna w porównaniu do Hobbita jest ogromnie zauważalna.

Swoją drogą wątek czarodzieja Radagasta na saniach z królikami i ptasią kupą na włosach pozamiatał.

Mi się bardzo podobało . Byłem na 3D 48 HFR NAPISY (Chciałem sprawdzić nową technologię). Z początku myślałem ,że rozciąganie tego na trylogię jest głupie i bez sensu.

Jednakże po obejrzeniu filmu który trwał 2H 50MIN zmieniłem zdanie.Oczywiście chodzi tu również o pieniądze ale gdyby był to jeden film to obejrzelibyśmy max.1/4 tego co jest w książce a tak ujrzymy dużo , nie wszystko ale większość.

Byłem w kinie z kimś kto książki nie czytał i był zachwycony filmem.

Fabuła wg.ok , naprawdę spisali się nawet było kilka rzeczy których w książce nie było dokładnie opisanych. Nowe technologie naprawdę extra.

Jestem mile zaskoczony , spodziewałem się czegoś gorszego a tu dostałem bardzo dobry film.Dawno takiego nie widziałem który by mnie zachwycił i "pochłoną do środka"

Hobbita mocno lubię nawet bardziej niż trylogię Władca Pierścieni.

Może moje zachwyty są chyba trochę za duże.Oglądałem mnóstwo filmów i według mnie ten jest bardzo dobry lecz nie wspaniały. 

Pierwszą część filmu mogę polecić każdemu.Książkę również.

Według mnie film był dobry, takie mocne 8/10. Były w nim ciekawe momenty np. retrospekcje, które mi się bardzo podobały i były świetnym wprowadzeniem do filmu, jak i przygłupie albo absurdalne w stylu krasnoludów żonglujących talerzami albo ten władca orków/goblinów puszczajacy jakiś głupi tekst po tym jak został przeciętny mieczem. Znalazło by się więcej takich smaczków, które.mnie akurat odrzuciły. Krajobrazy też mam wrażenie, że zostały potraktowane po macoszemu, a na pewno gorzej niż w Drużynie Pierścienia. Krótkie poglądowe zdjęcia na komputerowe Rivendell, które chyba wycięli z poprzednich części by potem tylko zobaczyć dwie małe sceny 10 na 10 metrów, czyli miejsce w którym krasnoludy zostają otoczone przez elfów na koniach i ta druga scena z radą Galadriela, Saruman, Elrond, Gandalf. W ogóle wszystkie sceny były strasznie małe i nie pokazywały rozmachu, poza momentem gdy uciekali przez stepy przed orkami na wargach i retrospekcje. Niektóre wątki w ogóle były dziwne jak te walki gigantów górskich, nie pamiętam już czy to było w książce, a niektóre mi przypadły do gustu i były fajnie przedstawione jak wątek o b polowaniu na ród Thorina. Co do Radagasta to miałem mieszane uczucia. Co jeszcze mogę dodać na pewno to, że film był wart swojej ceny, już dawno nie zdarzyło mi się przesiedziec trzech pełnych godzin w kinie. Ogólnie odniosłem wrażenie jakby film był zlepkiem luźno ze sobą połączonych wątków, tam coś o odbiciu Ereboru, tutaj coś o czarowniku z Angmaru, gdzieś obok motyw białego orka. No i przedstawienie krasnoludów było dosyć słabe, już nie mówię tutaj o charakteryzacji, a o przedstawieniu ich. Pamiętam że czytając książkę byłem w stanie wymienić wszystkich z imienia po obejrzeniu filmu mogę wymienić co najwyżej Thorina i Bombura, a co do Thorina to czy tylko ja mam wrażenie, że wyglądał jak człowiek ? Wiem że wymieniam generalnie same wady ale z filmu wyszedłem usatysfakcjonowany i chociaż nie był to najlepszy seans w moim życiu to był dobry i miał swoje ciekawe momenty.

PS. Przepraszam za taki wall of text ale piszę z komórki i nawet.jak robie akapity to przy wysyłaniu wiadomości je zjada, nie wiem czemu.

Edi    0

Też miałem okazję zobaczyć przed Sylwestrem. Moja ocena 7/10. Bilety dostałem z pracy i niestety trafiłem na film z dubbingiem i 3D. To bardzo popsuło mi przyjemność oglądania. Nie czytałem książki, bo nie jestem fanem tego gatunku, ale oglądało się dosyć przyjemnie. Jednak 3 części to przesada.

Książkę przerabiałem jakieś 10 lat temu, więc nie ukrywam, że wiele z niej nie pamiętam i ciężko jest mi porównać ją do filmu. ;)

Ja byłem na klasycznym 2D w 24FPS z napisami. Nie lubię udziwnień i rozpraszaczy. Film całkiem mi się podobał, ale nie jestem jakoś szczególnie zachwycony. Smeagol dał radę, śpiewające krasnoludy również. Widoczki śliczne, bardzo widowiskowe. Obawiam się jednak, że tempo dawkowania akcji to bijąca w oczy sinusoida, która nie pozostawia miejsca na zaskoczenie. Pod koniec filmu czułem już zmęczenie, ale może to wynikać z tego, że całkiem niedawno niepotrzebnie zafundowałem sobie wszystkie 3 LOTRy w wersji reżyserskiej na raz.

I jeszcze bonusik w formie

. ;)

Książkę przerabiałem jakieś 10 lat temu, więc nie ukrywam, że wiele z niej nie pamiętam i ciężko jest mi porównać ją do filmu. ;)

Moim skromnym zdaniem całkiem nieźle nawiązali do książki. Mówiąc "całkiem nieźle" porównuję Hobbita z innymi kinowymi produkcjami opartymi na książkach.

Specjalnie przed premierą przeczytałem po raz kolejny książkę i sądzę,że stanęli na wysokości zadania. Oczywistym jest,że film różni się od książki ,ale nie jest to takie drażniące jak w przypadku (teraz mnie zhejtujecie :D) sagi Harry Potter :P

Mi jednakże film nie podobał się w ogóle. Przeczytałem Hobbita, tera wziąłem się za Władców Pierścieni. Byłem na wersji z napisami. Aktorzy grali świetnie, było miodnie, graficznie też, ale zgodność tego z książki mnie trochę zasmuciła, wiem, że kilka rzeczy musi być dodanych, aby nie było za nudno. Rozciąganie tego aż na 3 części nie jest za dobrym pomysłem. Ja jako, że jestem wielkim fanem tej serii to i tak wybiorę się do kina na dwie następne części. Nie wywarło na mnie to jakiegoś większego wrażenia z tego powodu, że nie zgadzało mi się wiele rzeczy z samą książką.

. Rozciąganie tego aż na 3 części nie jest za dobrym pomysłem. .

Tutaj się z Tobą zgodzę. Drugą część jeszcze sobie jestem w stanie wyobrazić,ale ta trzecia... Albo będzie to tak rozłożone,że zepsuje całą "wczute" w film,albo zostaniemy pozytywnie zaskoczeni przez twórców. Osobiście wolałbym drugą opcję.

[...] Albo będzie to tak rozłożone,że zepsuje całą "wczute" w film,albo zostaniemy pozytywnie zaskoczeni przez twórców. Osobiście wolałbym drugą opcję.

Powiedzmy szczerzę, kto by tego nie chciał.

Byłem na wersji 3d z dubbingiem (nie lubię czytać filmów, czytać to mogę książkę), wizualnie - świetnie, akustyczni też. Co do fabuły i zgodności z książką, to zauważyłem, że w filmie było dodanych dużo wątków, te pominięte może przeczyłem (o ile takie były), bo nie pamiętam lektury w 100%.

Ogólne wrażenia bardzo dobre, czekam na kolejną część.

Witam Cię YankeS :)

Wcale się nie zastanawiaj ! Byłem na 3D i efekt 3D jest na tym filmie prawie , że niezauważalny .Efekty cieszące oko można zliczyć na palcach  , więc nie warto przepłacać.

Pozdrawiam ;)

Byłem na 2D i z kina wyszedlem mega zadowolony. Raz, że film był wprost genialny dwa, że nie trawie filmów w 3D i ciesze się, że widzowie mają możliwiść wyboru wersji. Tak więc jeśli ktioś jeszcze nie był w kinie, ale nie lubi 3D to polecam 2D z napisami.

Witam

Byłem w kinie na 3D z napisami.Z filmu jestem zadowolony a 3D jest tam niepotrzebne mało scen chwilami nawet ściągałem okulary i jakoś dobrze to wyglądało a muza przyjemna zwłaszcza pieśń Thorina Dębowej Tarczy.Teraz czekam na 2 i 3  :) 3D było ale mi chodzi o taki że jakoś Ja tego szczególnie nie odczułem:D

Witam

Byłem w kinie na 3D z napisami.Z filmu jestem zadowolony a 3D jest tam niepotrzebne mało scen chwilami nawet ściągałem okulary i jakoś dobrze to wyglądało a muza przyjemna zwłaszcza pieśń Thornia Dębowej Tarczy.Teraz czekam na 2 i 3 :)

W 48 HFR 3D jest prawie cały czas :) 

Hobbit sam w sobie jako film był naprawdę interesujący. Niestety w wielu momentach odbiegał od książki i dla kogoś kto zna dzieła Tolkiena może się wydawać to nieco irytujące. Drugą sprawą jest "wspaniałe" 48-klatkowe 3D które było... fatalne. Całość nie różniła się za bardzo od technologii poprawy płynności znanej od wielu lat z obecnych telewizorów, film sprawiał wrażenie opery mydlanej. Pełny był sztucznej scenerii, która była aż nadto widoczna. Do tego - sprawiające wrażenie przyspieszonych - bliskie ujęcia, które też nie wpłynęły pozytywnie na odbiór "nowego" 3D. 48-klatek przy obecnych warunkach kin i aktualnej technologii? Dziękuję, odmawiam.

Dlatego polecam obejrzeć w 2D...mi oglądało się wybornie, ale ja skrupulatnie omijam filmy 3D. Wg mnie technologia nie wnosi nic nowego, a jej oglądanie na dłuższą metę jest męczące.

A co do niepokrywania się fabuły z książką. Niewątpliwie masz rację, jednak zauważ, że reżyser wyraźnie zaznaczył na koniec filmu, że film nie jest adaptacją książki a jedynie na niej się opiera. Inaczej nie mogłaby powstać trylogia :P Zabrakłoby wątków i film stałby się zbyt nudny, także scenażyści dużo dodali od siebie.

Tak, tak racja. Jednak nie powiem, że trochę niesmak mi pozostał. Co do ogólnego odbioru filmów 3D to bardzo go lubię. Obecny standard 3D który jest w kinach czy telewizorach mi w ogóle nie przeszkadza i na Hobbita w 48-klatkach poszedłem z nadzieją "coś lepszego" a jak wyszło... to już opisałem w poprzednim poście :P

Niemniej sam film oceniam bardzo pozytywnie i niecierpliwie czekam na drugą część

Jakbym miał oceniać, dałbym 8.5/10.

Wszystko było okej, tylko miałem 2 razy wrażenie, że dana scena jest "niepotrzebnie" przedłużana...

Rozwiń myśl, o co chodzi?

Orientuje się ktoś , kiedy Hobbit będzie grany na Mazurach (Ostróda-Olsztyn) ? 

Jak już mamy o tym dyskusję (ogólnie o filmie) to zapytam i oto. 

To chyba dosyć łatwo można sprawdzić :)

Ja byłem 2 razy! Na standardzie 2D i jeszcze raz na 3D i obie wersje mnie powaliły. Już się niecierpliwie kiedy wejdzie druga część. A już w ogóle za parę latek, jak już wyjdą wszystkie wersje reżyserskie to normalnie będzie weekendowa uczta kinomana :) Władca + Hobbit, maaaaasa wolnego czasu.... miodzio :)

Film tak mi się podobał, że jak wyszedłem z kina to wraz ze znajomymi lataliśmy po mieście udając atak krasnali na orków. Przyczepić się mogłem chyba do największej pierdołki ever - w scenie kiedy Gollum zabija małego goblina to Żądełko zdecydowanie za szybko, ''nie magiczne'', gaśnie...

A pieśni krasnoludów? Bajka!

Mnie zaskoczył polski dubbing. Z początku sądziłem że zepsuje całe odczucia z oglądania filmu ale musze przyznać że wypadł bardzo pozytywnie .

Ja tam cieszę się z tego że zdecydowali się rozciągnąć tą opowieść na 3 filmy to zawsze pare godzin więcej do obejżenia A ja po prostu ubustwiam uniwersum Śródziemia. 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik