Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
GhostSip3r

AMD czy INTEL

Polecane posty

GhostSip3r to zależy do jakiego zastosowania ma być dany procesor.

Procesory takie jak AMD FX 8350, Intel Core i7 3770, Intel Xeon E3-1230v2 świetnie się sprawdzają np. w renderingu technologia HT w Intelu i wielomodułowe CPU AMD dają kopa. Natomiast do gier procesor taki jak np. Intel Core i5 3570k w zupełności wystarczy na dzień dzisiejszy technologia HT nie jest wykorzystywana w grach. Podsumowując kupowanie procesora i7 do gier jest stratą pieniędzy bo za mniejsze pieniądze kupując i5 otrzymamy taką samą wydajność jak przy zakupie i7.

To zależy czy ktoś chce podkręcać procesor czy nie jeśli chce podkręcać to lepiej jest wybrać i5 a jak ktoś rezygnuje z podkrecania to Intel Xeon E3-1230v2 najlepszy wybór.

To zależy czy ktoś chce podkręcać procesor czy nie jeśli chce podkręcać to lepiej jest wybrać i5 a jak ktoś rezygnuje z podkrecania to Intel Xeon E3-1230v2 najlepszy wybór.

Teraz mi się nie chce rozpisywać na pół strony, ale myśląc nad tekstem do vloga o OC doszedłem do wniosku że i5 3570k i podkręcanie go, gdy za tą samą cene mamy e3 1230v2, jest totalną głupotą. 

Jesli nie zamierzasz podkręcać CPU to tak Xeon E3-1230v2 najlepszy wybór wydajność na poziomie I7 a przy tym sporo taniej.

A jeśli zamierzasz podkręcać CPU to i5 3570k jest dobrym wyborem.

czyli wygrywa Xeon e3-1230v2 wg was :)

Zdecydowanie. Od kiedy są na rynku e3 za cenę i5 to sama i5 straciła sens nawet po oc. Będziesz musiał zrobić baaaardzo hardkorowe OC na tej i5 żeby dorównała xeonowi a kosztuje tyle samo. Więc zakup i5 w tym momencie jest wywaleniem kasy w błoto. 

Rekord światowy OC należy do AMD FX-8150 na poziomie 9 GHz na każdy rdzeniu. I nie trzeba się rozpisywać i tego programy obecne nie wykorzystują tego CPU w pełni możliwości. A dodatku gry przeważnie, wychodzą najpierw na konsole a późnej na komputery. A PS4 i Xbox One mają CPU i grafikę od AMD.

Czyli końcu będzie zabawa na 8 rdzenie. :D

Rekord światowy OC należy do AMD FX-8150 na poziomie 9 GHz na każdy rdzeniu.

Daj jakieś dowody, bo ja słyszałem co innego.

X1 będzie do gier wykorzystywał maks 5 rdzeni, nie wiem jak to jest z PS4.

Rekord światowy OC należy do AMD FX-8150 na poziomie 9 GHz na każdy rdzeniu. I nie trzeba się rozpisywać i tego programy obecne nie wykorzystują tego CPU w pełni możliwości. A dodatku gry przeważnie, wychodzą najpierw na konsole a późnej na komputery. A PS4 i Xbox One mają CPU i grafikę od AMD.

Czyli końcu będzie zabawa na 8 rdzenie. :D

I co masz z tych 9GHz? Trzeba lać ciekły azot na procesor, sam procesor pobiera straszne ilości energii jaki to ma sens? Jestem osobą bardzo sceptycznie nastawioną do OC. 

W kompetycjach OC nie chodzi o to aby używać komputer z procesorem o takim taktowaniu tylko o to żeby dobić do jak najwyższego taktowania i utrzymać je chociaż na kilka minut bez spalenia procesora.

Dodatkowo z tego filmiku

wynika że różnica w grach takich jak np. BF3 między i5 3570k a Xeonem to jedyne 0.2 FPS a w niektórych grach sprawuje się nawet lepiej i5 3570k także sądze iż po podniesieniu taktowania rdzeni o np. 1.2GHz i5 wypadał by znacznie lepiej od Xeona który nie nadaje się do OC.

W kompetycjach OC nie chodzi o to aby używać komputer z procesorem o takim taktowaniu tylko o to żeby dobić do jak najwyższego taktowania i utrzymać je chociaż na kilka minut bez spalenia procesora.

Dodatkowo z tego filmiku

wynika że różnica w grach takich jak np. BF3 między i5 3570k a Xeonem to jedyne 0.2 FPS a w niektórych grach sprawuje się nawet lepiej i5 3570k także sądze iż po podniesieniu taktowania rdzeni o np. 1.2GHz i5 wypadał by znacznie lepiej od Xeona który nie nadaje się do OC.

Niekoniecznie. Po pierwsze samo porównanie FPS-ów w grach nie daje nam poglądu.

W obliczeniach wypada że e3 ma 56 zadań na dobę a 3570k ma 36 zadań. 

Nie wiem jak to na i5 wygląda ale na e3, bf3 zjada ledwo 30% zazwyczaj jest 25-28%, nie wiem czy to nie jest wina tych 2-3fps mniej czasem. Po prostu procek nie ma co robić i włączają się te różne intelowe wynalazki do oszczędzania energii. Można powiedzieć że jeżeli tak jest to po co xeona brać jak i5 wystarczy, ten argument miał by sens gdyby procesor xeon był droższy niż i5 a nie jest. Jak jeszcze e3 nie zrobił się tak popularny chodził po 650zł!!! To była niesamowita okazja wtedy. Teraz ceną dobił do i5 a i tak jest opłacalny. 

A takie pytanko wolicie podkręcać czy nie, opłaca się i czy dla bezpieczeństwa warto kupić jakiś radiator dodatkowy ??? Dla mnie liczy się to żeby było bezpiecznie żeby nie groziło jakimś wybuchem bo np: za mocno podkręcam

Radiator to podstawa, dwa OC maks: plus 30% mocy CPU. By mieć pewność że nie spali się. Ale to zależy co dasz na CPU, by chronić przed spaleniem.

Jak się nie znasz to nie rób OC, a jak chcesz OC do daj do serwisu by ci zrobili OC.

Z dobrym radiatorem takie procesory jak i5 2500k oraz 3570k można wykręcić nawet o 1.5 GHz aby działały stabilnie co w niektórych grach daj niezłego kopa.

Radiator to podstawa, dwa OC maks: plus 30% mocy CPU. By mieć pewność że nie spali się. Ale to zależy co dasz na CPU, by chronić przed spaleniem.

Jak się nie znasz to nie rób OC, a jak chcesz OC do daj do serwisu by ci zrobili OC.

Z dobrym radiatorem takie procesory jak i5 2500k oraz 3570k można wykręcić nawet o 1.5 GHz aby działały stabilnie co w niektórych grach daj niezłego kopa.

Pytanie dla was obu, po co? Jak i tak zabulisz to w rachunku za prąd, płycie z mocną sekcją zasilania i schładzaczu na procesor. 

Wykopałem taki test według tego testu to Xeon E3-1230v2 vs i5 3570k na ustawieniach stock idą tak samo natomiast nic nie znalazłem żadnych testów po OC i5 3570k ale napweno jest większy skok wydajności tylko pytanie o ile.

Pytanie dla was obu, po co? Jak i tak zabulisz to w rachunku za prąd, płycie z mocną sekcją zasilania i schładzaczu na procesor. 

Jak miałem starego kompa, to może się płaciło więcej. Teraz jak mam nowszy komp to płace nawet o 60 % mniej niż za czasów starego kompa(lata 2003-2009). A nawet więcej siedzie na kompie. Co lepsze ceny prądu idą do góry. To nawet OC się opłaca bardziej niż kiedyś.

Wykopałem taki test według tego testu to Xeon E3-1230v2 vs i5 3570k na ustawieniach stock idą tak samo natomiast nic nie znalazłem żadnych testów po OC i5 3570k ale napweno jest większy skok wydajności tylko pytanie o ile

Jeżeli i7 3770 stoi w nim wyżej niż 3930k, tzn że coś tu jest nie tak. Moim zdaniem nie doszło do wykorzystania pełnej mocy żadnego z procesorów. 3930k jest to 6 rdzeni 12 wątków. Przy pełnym obciążeniu i7 3770 zmieszał by z błotem, zjadł i wysrał. :D

Tutaj macie 

http://www.servethehome.com/intel-xeon-e31230-v2-ivy-bridge-xeon-review-4c8t-33ghz/

Zwracam uwagę na v2 na końcu. 1230 to jest wersja 32nm SB.

O i drugi test, ale drugi link polecam otwierac w chrome i klikać tłumacz :D

http://diy.pconline.com.cn/cpu/reviews/1204/2746838_all.html

O i drugi test, ale drugi link polecam otwierac w chrome i klikać tłumacz :D

http://diy.pconline.com.cn/cpu/reviews/1204/2746838_all.html

"5, rekomendacje kupować

Jeśli używasz niezależnej karty graficznej, trzeba wielozadaniowej i pogoń opłacalne, to E3-1230 V2 jest niewątpliwie pierwszym wyborem, ale jeśli zwrócić uwagę na gwarancji na produkt, należy użyć funkcji, takich jak inteligentne odpowiedzi lub po prostu grać w gry, to "prawdziwy" Core i5 będzie lepszym wyborem."

Czyli dla gracza i tak i5? :)

"5, rekomendacje kupować

Jeśli używasz niezależnej karty graficznej, trzeba wielozadaniowej i pogoń opłacalne, to E3-1230 V2 jest niewątpliwie pierwszym wyborem, ale jeśli zwrócić uwagę na gwarancji na produkt, należy użyć funkcji, takich jak inteligentne odpowiedzi lub po prostu grać w gry, to "prawdziwy" Core i5 będzie lepszym wyborem."

Czyli dla gracza i tak i5? :)

Na ten moment mamy 3fps-y mniej, a w przyszłych grach HT powinno być już normą. Więc wychodzi na e3, a jak chcesz za rok kupić nowe PC to i5. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik