Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Adam

Xbox One vs PS4

Wrażenia po pierwszych konferencjach E3  

128 użytkowników zagłosowało

1. 1. Która konsola wywarła na Tobie lepsze wrażenie?

Polecane posty

Nie jestem fanem konsol ale konferencję oglądałem i powiem że Sony zmiażdżyło Microsoft. Przede wszystkim tym że będzie można grać używanymi grami i cena oczywiście 399 euro, o 100 euro tańsze niż Xbox One. 

jak dal mnie pd był zawsze lepszy od X, a teraz dodatkowo microsoft został zmiażdżony. Sony potrafi wyciągnąć więcej z tańszej konsoli. Zobaczymy tylko jak będzie z żywotnością. Do tego microsoft i te ich pomysły z kamerami... ps4 górą !

PS4 wypada dużo korzystniej przy XO i pewnie na starcie srogo prześcignie w sprzedaży swojego rywala, natomiast może Microsoft z czasem zrozumie swoje błędy i coś zmieni. Co do ceny 1699 zł jak na nową konsole jest to stanowczo bardzo dobra cena przy XO który będzie kosztował 2099 co nie zmienia faktu ze trzeba zwrócić uwagę że przy kupnie PS4 dostajemy pad + konsola, lecz w przypadku XO jest to pad + konsola + kineckt. Dodając kwote którą przyjdzie nam zapłacić za PS Eye ceny miedzy tymi konsolami nie będe wcale tak odległe od siebie. Czas pokaże w którą strone next geny się rozwiną

Jestem konsolowcem z krwi i kości i osobiście mam Ps3. Mam zamiar kupić Ps4 dlatego ze szanuje sony i wiem ze da nam dobry produkt ale mimo tego chciałem zobaczyć co da nam Microsoft i denerwujące jest ze Microsoft wiedział co ma Ps4 już od jakiegoś czasu wiec się dziwie ze popełniają te same błędy co chciało sony zrobić ba Microsoft wiedział jak ludzie zareagowali na "Brak używanych gier" wiec to jest duży błąd ze oni chcą to wdrożyć.

Według mnie Microsoft chce zarobić i dlatego wypuszcza X1 .

Ps. sorry za błędy ortograficzne 

Faktycznie w zestawieniu z kinectem X One nie wypada aż tak bardzo źle pod względem cenowym. Ja liczę na to, że coś się jeszcze zmieni. Wątpię, że Micro się podda, a w tym momencie musi zrobić coś wielkiego by odzyskać część potencjalnych klientów. Z drugiej strony trzeba być świadom pewnego niepodważalnego faktu - obydwie konsole będą kupowane na potęgę a ilość tytułów ekskluzywnych powoduje, ze XOne nie ma się czego obawiać, bo każdy gracz będzie pragnął 2 konsol.

Jestem PCtowcem i tego nie ukrywam, lecz gdybym miał wybieraj spomiędzy X1, a PS4, wybrałbym konsolkę od Sony.

Cena, bebechy, podejście do graczy, używki, gry indie, ps+, brak spyneckta itd.

Co do gier to obie konsole mają kilka ciekawych pozycji (exy), więc tutaj wybór trudny.

Ciekaw jestem ile będą kosztować gry, chociaż mam wrażenie, że nie spadną poniżej 200PLN.

Uważnie obejrzałem obie konferencje i z całą stanowczością stwierdzm, że Sony wygrało tą rywalizacje. Po pierwsze cena o 100 Euro niższa od Xboxa. Po drugie wsparcie dla używek i rynku wtórnego. Po trzecie brak konieczności bycia online. Panowie z Sony mam wrażenie swoją ofertę zbudowali na przeciwieństwach konsoli Microsoftu.

Jedynie design taki jakiś średni, ale to kwestia gustu.

Osobiście wybrałbym Xbox One ze względu na ekskluziwy, lecz do X-a zniechęca mnie nie tyle cena o 100 euro droższa, bo dostajemy w tym kinect-a lecz co miesięczny abonament, brak używanych gier i inne dziwne rozwiązania typu logowania się raz na 24h bądź stałe podłączenie kinect-a do konsoli. 

Wielki minus dla obu konsol za brak kompatybilności wstecznej.

Ja powiem o ile w kwestiach technicznych czy tez "dodatkach" w pudełku z konsola to mnie rybka, to o tyle sony mnie przekonało ceną (niby tylko różnicą 100 euro ale da się ją odczuć) jak i otwartością na indyki.

Co tu dużo gadać, Sony zniszczyło Microsoft i mówi to ogólnie bezstronny pecetowiec. Do dzisiaj bezstronny. :D
Cena, używki, PS+, żadnych dupereli, nawet wygląd - tak naprawdę X One może bronić się tylko swoim "TV, TV, TV, television..."

PC miażdży wszystkich. Co do konsol to kto kogo miażdzy dowiemy się dopiero po premierze. Dla "fanów" PS4 przypomnę tylko że aby grać w jakiekolwiek multi trzeba płacić abonament.

PC miażdży wszystkich. Co do konsol to kto kogo miażdzy dowiemy się dopiero po premierze. Dla "fanów" PS4 przypomnę tylko że aby grać w jakiekolwiek multi trzeba płacić abonament.

na xboxie tez  a abo w plejce ma byc tansze.. wiec...

Konsola ma być do gier, wszelkie bajery typu: tv (tv,tv,tv,tv,tv,tv,tv), skype... nie interesują mnie. XBO postawił sobie za cel zrobienie konsoli do gier i do innych rzeczy, co mi się nie spodobało. Choć wcześniej lubiłem Xboxa (360), to teraz niestety "przerzuciłem swój wzrok na Sony".

U mnie PS4 wygrało.  

Tv,tv,tv,tv,tv,tv,tv,tv,tv,tv, sport,sport,sport,sport, tv,tv,tv,tv,tv, call of duty, call of duty, tv,tv,tv,tv, DOG -podsumowanie pierwszej konferencji XBO (która każdy zapamięta ;))

Mam od dawna PS3 i tym razem mogę śmiało stwierdzić, że Sony wygrało. Dla mnie i tak konsola, zawsze będzie do gier eksluzywnych, a w tym wypadku dla mnie Sony wygrywa. Wiem dobrze, że Naughty Dog czy Quantic Dream na pewno mnie nie zawiodą.

PS4. Dlaczego? Konsola o 100 euro tańsza, a posiadanie PS Move mi do szczęścia nie potrzebne, więc ta cena, że XBO ma w cenie Kinecta mnie nie interesuje. Po drugie: Blokada używek. Może w USA czy w innych krajach takie 50 euro za grę to pikuś, ale żyję w Polsce, a w dodatku nie zarabiam, więc dla mnie takie 200zł za grę nie jest łatwe do wydania. Dlatego też kupuję używki, gdyż dostaję taniej dobry produkt. Dalej: Konieczność bycia online? Serio? Co jak wyjadę na wakacje i nie będę mógł się połączyć z internetem? Dalej: Pad. Teraz możecie mnie hejtować ile wlezie, ale dla mnie Dual Shock jest genialny, i mam nadzieję, że genialnym pozostanie. Dalej? inFamous, Killzone i wiele innych świetnych exlusive. Exlusive na PS3 dla mnie zawsze były górą, i zapewne będą dalej. Następne? Wygląd. Mówcie co chcecie, ale lepiej wygląda takie ładne PS4 niż strasznie wyglądający XBO. Dalej. Microsoft zapewne oleje Polskę, Sony nas lubi :).

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować