Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lewylwy122

Upgrade komputera

Polecane posty

Witam. 

PC :

AMD Phenom 8450 Triple-Core Proccessor (3 rdzenie)

ASRock N68C-GS FX

3GB RAM DDR2

IBOX DR-8400btx 400W

500 GB Twardego dysku

Win 7

Potrzebna mi pomoc, komputer ma z 3 lata poza płytą główną. Jest nowa i jak widzicie brak karty graficznej gdyż padła. Chciałbym się dowiedzieć czy opłaca mi się do tego zestawu kupować nową kartę graficzną i oczywiście jaką jeśli można. Che także wymienić RAM na 8GB DDR3. Komputer jest mi potrzebny do grania. Proszę o waszą pomoc i opinie co do zestawu i upgreade'u.

Upgradować kompa można troszkę ... ale raczej to nie będzie opłacalne . Ja na twoim miejscu kupiłbym nowy zestaw komputerowy na procesorze  Intel . Już można kupić dobry za 1400zł.

Z tego zestawu chyba tylko HDD jest ok :D Sprzedaj to, kup coś pod Intela (najlepiej płytka z gniazdem 1155), dokup grafikę, jakiś proc Intela (i3, i5, i7) i zmień zasilacz i zaopatrz się w RAM pod DDR3. Spore koszty, ale warto. Z grafik możesz popatrzyć za czymś, co nie wymaga dodatkowego zasilania, a ten zasilacz chyba nie ma wtyczki 6 pin. Lepiej być cierpliwym i uzbierać. Zawsze zostaje opcja LGA775, zostawienie tego RAMu, kupno płyty i grafy (np. GF 9800GTX) + zasilacz. Ja za coś podobnego tylko plus ram i inna grafika, zasilacz OCZ dałem około 500 zł kupując wszystko osobno.

Co do procesora. Czym różni się procesor z mojego zestawu od procesora, który podał pan wyżej? Bo w tym momencie oprócz wydajności zależy mi jeszcze na jak największym obcięciu kosztów oczywiście w miarę możliwości.

Procesor mojego wyboru http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-core-i5-3470s-ivy-bridge-lga1155-box,33298.html

Procesor pana wyżej http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-core-i5-3350p-lga1155-box,34981.html

Szczerze wolałbym ten 2 bo jest tańszy, ale czy jest w zestawie chłodzenie bo w opisie niema o tym wzmianki co jest równoznaczne z dokupieniem chłodzenia, zaś  1 takowe posiada.

Co do procesora. Czym różni się procesor z mojego zestawu od procesora, który podał pan wyżej? Bo w tym momencie oprócz wydajności zależy mi jeszcze na jak największym obcięciu kosztów oczywiście w miarę możliwości.

Procesor mojego wyboru http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-core-i5-3470s-ivy-bridge-lga1155-box,33298.html

Procesor pana wyżej http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-core-i5-3350p-lga1155-box,34981.html

Szczerze wolałbym ten 2 bo jest tańszy, ale czy jest w zestawie chłodzenie bo w opisie niema o tym wzmianki co jest równoznaczne z dokupieniem chłodzenia, zaś  1 takowe posiada.

Tym, że Twój procesor ma zintegrowaną kartę graficzną, a ten drugi nie. Wybrałbym 3350p, podaj jaką kwotą dysponujesz, bo składanie w ciemno i 'na siłe' dobrze nie wychodzi.

Procesor: Intel Core i5 2500k

Płyta: Asrock p67 pro3 b3

Karta graficzna: Sapphire Radeon 7870

Ram: Crucial 8 GB

Dysk: Seagate 1 TB

Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black

Zasilacz: SilentiumPC Deus G1 500W

Kwota przekroczona o 100zł, więc kup 4 GB ramu, a za jakiś czas dokupisz kolejne 4. Gdybyś miał jakieś pytania - pisz.

Procesor: Intel Core i5 2500k

Płyta: Asrock p67 pro3 b3

Karta graficzna: Sapphire Radeon 7870

Ram: Crucial 8 GB

Dysk: Seagate 1 TB

Obudowa: SilentiumPC Brutus M23 Pure Black

Zasilacz: SilentiumPC Deus G1 500W

Kwota przekroczona o 100zł, więc kup 4 GB ramu, a za jakiś czas dokupisz kolejne 4. Gdybyś miał jakieś pytania - pisz.

Zaczekaj jeszcze ze 2 tygodnie i sobie e3 kup. Ceny 1155 powinny za niedługo polecieć w dół. 

Tobie wystarczy dobra karta graficzną, dodatkowy RAM plus tego dysk SDD, jak byś chciał zwiększyć szybkość działania komputera. Bo o to ci chodzi po głowie. A nie wymieniać pod pracę, który liczy się każda dodatkowa moc działania komputera większa niż normalnie dla zabawy. Obecnie nie ma jeszcze takich zmian by wymieniać mózg komputera na nowy.

Dodatku masz CPU który będzie spokojnie działał w nowych grach. Tylko musi być dobra karta graficzną, by grafika nie zamulała komputer. A do trybu sieciowego miarę stabilny internet by nie mieć lagów. A nie przepłacać za kilka więcej FPS-sów, które oczy nie widzą. Jak normalny człowiek przy 30 FPS/s nie widzi już klatek. Plus tego nowe monitory mają bardzo dobre częstotliwość odświeżania monitorów co poprawa jakość obrazu.

.

Tutaj masz lepszy procek

http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-core-i5-3570-ivy-bridge-lga1155-box,33654.html

i tutaj

http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-core-i5-3350p-lga1155-box,34981.html

@UP

Proszę przestań się wypowiadać w tym dziale, bo wielu doprowadzasz do bólu głowy swoim głupim myśleniem i zerowym pojęciem o komputerach.

Tobie wystarczy dobra karta graficzną, dodatkowy RAM plus tego dysk SDD, jak byś chciał zwiększyć szybkość działania komputera. Bo o to ci chodzi po głowie. A nie wymieniać pod pracę, który liczy się każda dodatkowa moc działania komputera większa niż normalnie dla zabawy. Obecnie nie ma jeszcze takich zmian by wymieniać mózg komputera na nowy.

Dodatku masz CPU który będzie spokojnie działał w nowych grach. Tylko musi być dobra karta graficzną, by grafika nie zamulała komputer. A do trybu sieciowego miarę stabilny internet by nie mieć lagów. A nie przepłacać za kilka więcej FPS-sów, które oczy nie widzą. Jak normalny człowiek przy 30 FPS/s nie widzi już klatek. Plus tego nowe monitory mają bardzo dobre częstotliwość odświeżania monitorów co poprawa jakość obrazu.

.

Czasem mam problem kolego ze zrozumieniem tego, co piszesz :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik