Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dawid5252

Nowy PC

Polecane posty

Witam wszystkich :) mam zamiar kupić zestaw pc... złożyłem już pewien zestaw, i chciałbym żebyście się wypowiedzieli co zmienić co dodać itd :) PC będzie używany głównie do gier ale i też nagrywania, i obróbki filmów. Mam zamiar też robić na nim OC procesora i karty ;) Proszę o wypowiedzi co do poniższego zestawu. Zestaw do 3k 3,5 ;) Wraz z monitorem. Wiem będzie bardzo ciężko ale wierzę w wasze możliwości :)

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyNkM8OgjAMxt!lZ2I2to7NdzAePRgPC3AgIBoGMWp8d9cC$iEePPRr8mvXr90dzt2pGOoe1nvQJrOQAKIWMWllTEwKFY4QGSJBwUROKaOkkd9KdNSGVs5tUioa45yayBwmI6It4gseEqiaU8hpGxrwK8Qf$NPmm0WHvGw9G1hCjq!QrCmLYtXvNbnBsY4$Q2LnujZ8pljY4oJG4zAcozEozT6d7$227soQkUwnsKnKUJX5reVG6VZUuNSNL3aND!01UgGPJ6!HWF8*

Płyta główna do zmiany na przynajmniej Asrock Extreme 4, karta graficzna na GTX660 lub  HD7870, obudowe na Brutusa 430 lub Zalman 9, chłodzenie na Thermalright Macho HR 02. Wentylatory są dołączone do obudowy, do czego ci potrzebna karta sieciowa?

Wziąłeś CPU pod socket 1150 (nowy haswell) a płytę pod 1155.

CPU weź i5 3570k jak już.Co to reszty to tak jak już kolega wyżej zauważył.

Wziąłeś CPU pod socket 1150 (nowy haswell) a płytę pod 1155.

CPU weź i5 3570k jak już.Co to reszty to tak jak już kolega wyżej zauważył.

Moim zdaniem teraz nie ma to sensu. Za mało ten procesor wnosi względem IB żeby go kupować. Testując nie zauważyłem wielkich różnic w wydajności, za w cenie będą spore. Faktem jest że  haswell jest procesor baaardzo oszczędny. W idle i7 z całą platformą 20W zjadał :) 

Płyta główna do zmiany na przynajmniej Asrock Extreme 4, karta graficzna na GTX660 lub  HD7870, obudowe na Brutusa 430 lub Zalman 9, chłodzenie na Thermalright Macho HR 02. Wentylatory są dołączone do obudowy, do czego ci potrzebna karta sieciowa?

Przepraszam ale nie znam sie za bardzo na tym. Mogli byście mi podać jakieś całe zestawy do ceny ktora podałem ? :) Sieciówka może być ale nie musi bo może coś wykombinuję by przez kabel mieć internet...

CPU: i5 3570k
Chłodzenie: SPC Fortis HE1225 albo Thermalright Macho HR-02
GPU: GTX660, albo GTX660Ti jak znajdziesz w dobrej cenie
MOBO: AsRock z77 Extreme4
RAM: 2x4GB 1600MHz CL9
PSU: jakiś ~500/600W, np. SPC Deus 500W czy XFX Core 550W
HDD: Satagate 1TB, albo WD Black 1TB
CASE: Brutus 410, albo Zalman z9 / z9 plus

Niestety z pewnych ważnych wydatków mój budżet sie zmniejszył z 3500zł do 2500... Jaki zestaw byście mi polecili ? za 2500zł wraz z monitorem w tym... Wiem że rakiety nie będzie ale coś dobrego co dało by rade w nowych tytułach :)

Jeśli zastanawiasz się nad chłodzeniem to polecam SPC Fortis HE1225. Ostatnio także się w tego kolosa uzbroiłem i jestem zadowolony, warto dokupić lepszą pastę termoprzewodzącą.

Jeśli zastanawiasz się nad chłodzeniem to polecam SPC Fortis HE1225. Ostatnio także się w tego kolosa uzbroiłem i jestem zadowolony, warto dokupić lepszą pastę termoprzewodzącą.

Tak odrazu przeszedłeś do chłodzenia, a nie wiem jeszcze jakie będą podzespoły heh ;) Chłodzenie na końcu ale na pewno do tego powrócą koledzy, czy nawet i ja ;)

To Ci koledzy wyżej doradzą bo sam już nie mam czasu na składanie sprzętu. A od kilku dni mam styczność z tym chłodzeniem to dałem info na świeżych doświadczeniach. ;)

To Ci koledzy wyżej doradzą bo sam już nie mam czasu na składanie sprzętu. A od kilku dni mam styczność z tym chłodzeniem to dałem info na świeżych doświadczeniach. ;)

Ok ok spoko :)) Czekam na wypowiedzi innych kolegów którzy się znają i mi coś złożą :)

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik