Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Valersen

Darmozjady

Polecane posty

Każdy z tych konkursów przeznaczony jest dla wszystkich osób śledzących Rocka, czy to na Live, czy to na RockAlone2k lub RMaciaszek.

W tym poście Adam odpowiedziałeś na moje pytanie kastrując chyba wszelkie wątpliwości. Konkursy są DLA WIDZÓW ROCKA, więc bezsensowne jest czepianie się osób zakładających konto na forum jedynie aby wziąść udział w konkursie. To nadal są widzowie Rocka, ktorzy żeby wygrać muszą wykazać się wiedzą na temat jego Twórczości co potwierdza, że są właśnieJego WIDZAMI.

Co do rozdawnictwa na Twitch, jest ta sama sytuacja, chodź tam akurat widzem nie trzeba być bo nie trzeba się wykazywać wiedzą ( tylko śledzić kanał na Twitch). Jedynie co irytuje to ciągłe zapytania, a wręcz nawet popędzania Rocka do rozdawnictwa.

Czekam na zabawną, a zarazem żenującą sytuację, gdy nastąpi podział ludzi na tych gorszych i lepszych, a Ci prawi i sprawiedliwi widzowie wręcz rozpoczą lincz na tych, którzy im się nie spodobali (czytaj wygrali ich nagrody). ;) Do tego to dąży, bo kilku osobom coś odbiło. Równie dobrze tych konkursów mogłoby w ogóle nie być. Nalezy cieszyć się z tego co jest. Dopóki nikt istotnie nie wpływa na wyniki konkursów nie widzę problemu. Jak będzie kumulacja w Lotto to ludzie też podnoszą lament, bo nagle grają wszyscy by wygrać? Jakaś paranoja! Rozumiem oczywiście bunt przeciwko cwaniactwu i wchodzeniu na czas losowania, ale zachowania typu pies ogrodnika nie rozumiem i nie toleruję. Sposób rozwiązania powinien zostać opracowany przez Rocka w spokojnej atmosferze, na pewno nie przez widzów, którzy najczęściej nie grzeszą konstruktywną krytyką i kierują się subiektywnymi odczuciami. To tylko psuje atmosferę i otoczkę wokół takich eventów Rocka.

Witam

Widzę że ktoś wreszcie poruszył twardy temat, ale pamiętajcie rzuty kostką które wybiera Rock to zdarzenia losowe że ktoś wygrał klucz itd.
Tylko zastanawiam się czy czasem nie można tych co tak jęczą, spamują itd nieco przytemperować, wczoraj Weberphp chciał nieco ostudzić zapał i włączył moda dla subskrybentów, wg mnie to nic nie da bo jak go wyłączy to znów jest fala. To trzeba inaczej robić, np po przez banowanie.
Ktoś pyszczy ban, ktos coś pisze obraźliwego ban - i nie ma że boli.

Konkursy, no fakt fajne są, np ten Remember Me - tylko jakoś dziwnie losowało ludzi powyżej setnego numeru, trudno.
Tylko wg mnie trochę temat do nagrody nie pasował, zamiast laptopa Rock mógł dać cyfrową ramke  to by byardziej odniosło sie do konkursu - no ale nie mój konkurs, nie moje zasady.

W konkursach biorę udział czasem wygrywam a czasem nie, czasem jest to wielki spontan że coś wygram.

Tak więc Moi drodzy nie ma co się buntować, z tym sie nic nie poradzi że ludzi przychodza jak muchy do zupy i piszą kiedy klucze. Fakt robi się to nudne.
Mdlii mnie czasem jak ludzie jędolą o głupotach zamiast na temat gry która oglądają w danym momencie. Najgorsi są ci którzy jecza że maja czegoś dość, to mam dla nich zapytanie - czy gdy oglądacie TV i leci jakiś program który się Wam znudził, to co robicie ? no jasne bierzecie pilot i zmieniacie kanał, więc powinni Ci ludzie robić to samo na Twichu.

Pozdrawiam Serdecznie
Miłego popołudnia.

Moja propozycja? Na forum dodać zostawić tak jak jest, ponieważ nie mamy wiedzy, skąd ktoś przybywa i czy jest widzem, lub kolegom widza i bierze udział, żeby zwiększyć szanse. Każdy kto się dowie o konkursie na forum, ma prawo do zabrania udziału.

Na LIVE od paru dni stosuję sposób taki, że ten kto się pyta kiedy będą klucze lub spamuje, żeby Rock zrobił losowanie - daje mu bana prosto z mostu, co wyklucza go z wszelkich konkursów na zawsze (oczywiście jeśli nie zrobi multikonta)...

Temat rzeka ... 
Raczej w tej kwestii nic się nie zmieni, jedyne czego można się czepiać, to spamu z pytaniami " za ile będą rozdawane klucze?", ale da się to łatwo rozwiązać poprzez time-outy z Moobota. Uważam, że po prostu na czas konkursów powinniśmy wklepać w bota kilka fraz, które będzie wyłapywał i "nagradzał".

Co do tego, że osoby przychodzące to darmozjady, nie mogę się zgodzić. Ponieważ w jakiś sposób dowiedziały się o konkursie, więc zapewne śledzą twitcha/YT/facebooka/forum. Informacji o konkursie czy losowaniu nie usłyszały przypadkowo w radiu czy TV. Zapewne jest jakieś grono osób, które dowiedziały się np. od kolegi z klasy, ale wątpię żeby było to więcej niż 10% widzów. Jak to mówią nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, gdyż może z tych 10 % nowych osób, znajdą się takie, które wkręcą się w nasz klimat i z nami zostaną. Wiadome jest, że w dniu losowania zwiększa się liczba osób. Lecz nie sądzę, że jest to spowodowane wejściami przypadkowych osób, ale raczej kumulacją widzów. Nie każdy ma codziennie czas oglądać Rocka, a w dniu konkursu mają większą motywację aby zajrzeć na kanał ;) 

Mam natomiast jedną propozycję. Pisałem to już do Adama, ale nie wiem czy miał czas przeczytać. 
Otóż chciałem zaproponować prezenty dla najaktywniejszych osób na forum (moderatorzy odpadają :P )
Zapewne Adam posiada jakąś bazę kluczy, które zalegają w czeluściach jego dysku twardego. 
Miało by się to odbywać na zasadzie wyróżnienia aktywnego forumowicza. Nie mówię, żeby robić taką akcję co tydzień czy co miesiąc, ale w momencie kiedy zobaczymy, że komuś należy się jakiś prezencik za logiczne pisanie postów i pomaganie innym użytkownikom. W końcu większość z nas i tak śledzi co się tutaj dzieje i zapewne znają już nicki osób, którym taki prezencik mógłby zostać dany. Taka akcja mogła by mocno rozruszać forum i sprowadzić tu wiele osób, które z czasem by się zadomowiły. Nie patrzyli byśmy na ilość postów wklepanych na HydeParku, tylko na wkład danej osoby w rozwój forum. ;) 
Co myślicie o takiej akcji?

Co do konkursów na forum:

I co z tego, że osoba która wygrała konkurs, ma konto od (powiedzmy) 4 dni? Wykazała się wiedzą  która pokazuje jaką ma on wiedzę na temat Rocka (oczywiście, nie zawsze są to pytania odnośnie Rocka...). Liczy się też w tym rodzaju konkursie szybkość, więc multikonta tu nie pomogą :).

Odnośnie konkursów na twitchu:

Jeśli byłaby możliwość losowania kluczy w różnych godzinach, np: live jest od 21, a klucze mogą zostać wylosowane o 21:15, 22 itd... Zmniejszy to liczbę osób które wchodzą np: o 22:50 i czekają na losowanie (które często odbywało się ok. godz. 23). Można też nie zawsze dawać info o kluczach, taka nagroda dla stałych bywalców :).

Oczywiście tych co (bardzo, bardzo) ponaglają  do konkursu, trzeba banować.

Również nie mam nic do osób które są szybsze na forum :)

Ba , sam mam to konto od czasu konkursu - inaczej nawet nie dowiedziałbym się o forum rocka ( mimo , że każde poranki z rockiem oglądam)

Co do Twitcha - to widzę w czasie losowań 2 krotny wzrost widzów

ale tak chyba było zawsze

Ja na losowania nawet nie wchodzę (ten spam mnie zniechęca) , a tu na forum gdzie można wykazać się inicjatywą (wspomnienia) czy też (szybkością) chętnie biorę udział

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik