Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Valersen

Darmozjady

Polecane posty

Witam.

Mam jedno zasadnicze pytanie, dlaczego Rock (bądź osoba odpowiadająca za różnego rodzaju konkursy) toleruje ludzi którzy zakładają konta na forum aby tylko wziąć udział w konkursie i niestety dość często wygrywają, ostatnio miała miejsce taka sytuacja że tego typu osoba wygrała dość cenną nagrodę (ogarnięci dojdą o co chodzi). Pewnie teraz pomyślicie sobie że, sam nigdy nic nie wygrałem i się "rage(uje)", jednak kij mnie to obchodzi, wyraziłem swoją opinie na ten temat i jeżeli nikt nic nie zacznie z tym robić to to forum i cały internet będzie przepełniony darmozjadami.

//dodam też że to się nie dzieje tylko na forum, ale też na streamie

Dziękuje, dobranoc.

Dokładnie! 

Sam Rock poruszył kiedyś na streamie temat tego, że 45% ludzi przychodzi na Live'a dlatego, bo powiedziała się, że Rock rozdaje klucze, jest jakieś losowanie, coś wspólnego z nagrodami.

Na forum identycznie 2/3 ludzi, którzy wygrywają to nieznani osobnicy rejestrujący się na czas konkursy, logujący się może co tydzień w środę (wtedy kiedy jest Środa z Orange) albo głos o nich ginie i się już tu nie pojawiają tylko mają bilet, książkę lub koszulkę za 2 min. rejestracji i 1 min. odpowiadania w "quizie".

Według mnie dobrą opcją byłoby to, że w losowaniu lub konkursach brałyby tylko udział osoby aktywne, logujące się minimum 2 razy tyg., mające tu konto ok.3 tyg. i ogólnie udzielające się, "kojarzące", a nie jak mówiłeś "darmozjady" przejmą tu belkę nad głównymi nagrodami.

Zgadzam się, przemyślcie to.

A nie pomyśleliście np w ten sposób, że osoba która załóżmy wygrywa bilet do kina jest stałym widzem Rocka od dawien dawana ale po prostu nie miała konta na forum założonego wcześniej albo inny wariant : 

nie ma czasu na przeglądanie forum i udzielanie się ale interesuję się kinem i ma takie samo prawo wykorzystać swoją wiedzę w konkursie jak użytkownicy którzy mają konto od dłuższego czasu ;) 

Co do losowania kluczy przez Rocka na live - ostatnio zostały wprowadzone pewne trafne zmiany. Może jeszcze coś Rock zmieni aby uniknąć tego "typu" darmozjadów no ale ... nie od razu Rzym zbudowano Panowie :) 

Ja już nie mówię o biletach, ale przeżyj sobie konkursy z kluczami do gier, ile darmozjadów wygrało, wystarczy wejść w taki temat, kliknąć na profil i wyświetli nam się że użytkownik ma 1 lub 2 posty i założył konto w dniu konkursu.

Fakt. Dla moderatorów też jest to trochę wkurzające, gdy masa "użytkowników" co minutę spamuje "kiedy klucze". Dla zwykłych użytkowników też.

Konkursy na forum można ograniczyć - user może zgłosić się do konkursu gdy ma np. 30 postów, 30 punktów reputacji, czy np. ma konto na forum od miesiąca. Ustawienia są, wystarczy z nich skorzystać. Jeżeli nie ma to można zaciągnąć do tego moda.

Odnośnie konkursów na LIVE. Można by je rozwiązać w bardzo prosty sposób - niestety do tego prostego sposobu nie zaliczają się klucze Battlefield 3, bowiem moja idea, którą wkrótce wykorzystam u siebie dotyczy tylko kluczy Steam. Mianowicie - do losowania kluczy użyję platformy SteamGifts. Każda osoba chcąca zdobyć klucz będzie musiała należeć do pewnej grupy Steam (tutaj przykładowo grupa Rocka). To pozwala nam zamknąć losowanie dla konkretnej wąskiej liczby osób - dla Polaków. Następnie, by jeszcze zawęzić - SteamGifts wymaga pewnej rzeczy. By móc wziąć udział w losowaniu twoje konto Steam musi mieć gry o łącznej wartości koło 50$. Dzięki temu wyeliminujemy darmozjady tworzące sobie dodatkowe konta. Fajne? Fajne. Takie coś wprowadzę u siebie, jak będą konkursy :)

Mówiąc wprost - ustalana jest gra (ze Steam), ustawiany limit, że tylko konta Steam w grupie "ABC" mogą wejść w losowanie, SteamGifts blokuje osoby nie mające kupionych gier na koncie. Losowanie odbywa się automatycznie na SteamGifts. Proste, łatwe, przyjemne, sprawiedliwe.

Swoją wizję sprawiedliwych losowań Wam przedstawiłem. Oczywiście temat likwidacji darmozjadstwa jest jak najbardziej ważny i cenny.

Dopiero kilka dni jestem na forum, mam niewiele postów ponieważ nie spamuje w każdym temacie aby tylko nabić licznik, nie potrzebuje tego. To samo ze Steamem, mam chyba na niej aktualnie tylko Metro 2033 i Team Fortress 2, i to jeszcze są darmowe produkcje, więc osoby podobne do mnie są już skreślone na wstępie. Nie mam w zwyczaju wydawać kasy na gry ponieważ mam dosyć dużo wydatki które nawet nie pozwolą mi zakupić dobrego tytułu (np: Hitman Absolution).

Brodaty bardzo dobrze mówi polać mu a dołączając się do wypowiedzi Brodatego dodał bym żeby Rock nie informował pod filmami na yt że dziś losowanie kluczy tylko by mówił o tym na live np że w piątek rozdaje tyle a tyle kluczy i ci co oglądają live będą wiedzieli co o tym myślicie ?

Witam.

Problem, który tutaj poruszono jest bardzo trudny, ale i ważny.

Nie jestem przekonany co do możliwości znalezienia złotego środka na "darmozjadctwo".

Podstawowe pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć to: dla kogo są te konkursy?

Jeżeli docelowo są dla widzów Rocka, to nie możemy się czepiać, że wygrywają osoby z jednym postem i rejestrujące sie zaraz przed konkursem ( streamem). Takie osoby, żeby wygrać musiały wykazać się wiedzą na temat twórczości Rocka, co chyba udawadnia, że śledzą Jego kanał.

Broda ty Twój sposób, z czego chyba zdajesz sobie sprawę, też jest nie dokońca poprawny, bo eliminuje "z gry" ludzi, których na gry nie stać, lub mają werse pudełkowe nie pod steam. Tak jak pisałem wyżej, nie wiem czy jest jakiś złoty środek na ten problem.

Pozdrawiam

splawik2309

Ps o jakich zmianach mówisz Logiczny, bo dawno już na całym streamie nie byłem.

@up

mów sobie co chcesz, mnie to i tak nie obchodzi

Trzeba by było wprowadzić takie zmiany które wyeliminują darmozjadów, a jednocześnie nie wykluczą świeżaków , wiem że na to nie ma złotego środka ale to i tak by było lepiej niż jak jest teraz czyli 0 ograniczeń dla sępów.

Żeby zarejestrować się na SteamGifts trzeba mieć konto warte 100 (kurde nie pamiętam czy $, czy €), a nie 50$.

Ale żeby nasze konto było warte tą 100, to wystarczy albo mieć 2 duże gry na koncie i jakieś darmowe gówienka pokroju TF2, albo kilka pakietów z humblebunde, bo to nie liczy ile my wydaliśmy na grę, ale ile dane gry kosztują na Steamie. Czyli możemy kupić klucz do gry, np. na keye.pl w jakieś super promocji po 10zł, a wartość gry na steam będzie wynosić 10$/€.

Po 2. Tak jak splawik zauważył już, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie dla kogo są te konkursy czy dla widzów Rocka, forumowiczów, czy "lajwowiczów" :D

Ja się tam za bardzo na tym nie znam, ale czy Rock nie ma jakieś tam na twich listy aktywności swoich widzów ?? :D było by widać ile dany osobnik spędza czasu na livie i czy jest prawdziwym widzem rocka :D

Co do wizji Broda ty, to nie jest to wizja sprawiedliwa, mogą być gracze tacy co nie mają konta na steam a posiadają wiele gier np na Origin. A są takie gry co nie wymagają steam czy Origin. Więc ta wizja nie jest sprawiedliwa.

Nie rozumiem, zazdrościcie nołnejmom wygranych w konkursach? Jeżeli ktoś dowiedział się o konkursie to prawdopodobnie jest widzem Rocka. Jeżeli wie o konkursie to dlaczego ma nie spróbować w nim wygrać? Wprowadzając jakieś ograniczenia (+30 postów/+30rep) szanse wygranej będą miały tylko osoby bardzo aktywne (30rep to już trudno zdobyć...) i w efekcie będą wygrywały te same osoby... Totalny bezsens, nie ma żadnego sposobu na wyeliminowanie darmozjadów i oszczędzenie nowych użytkowników jednocześnie.

Idea konkursu jest taka że "każdy może wygrać", a wy tu proponujecie "każdy może wygrać pod warunkiem że to będzie aktywny widz Rocka, aktywny forumowicz, częsty widz na twitchu a nie jakiś nołnejm" LOL

Nie rozumiem, zazdrościcie nołnejmom wygranych w konkursach? Jeżeli ktoś dowiedział się o konkursie to prawdopodobnie jest widzem Rocka. Jeżeli wie o konkursie to dlaczego ma nie spróbować w nim wygrać? Wprowadzając jakieś ograniczenia (+30 postów/+30rep) szanse wygranej będą miały tylko osoby bardzo aktywne (30rep to już trudno zdobyć...) i w efekcie będą wygrywały te same osoby... Totalny bezsens, nie ma żadnego sposobu na wyeliminowanie darmozjadów i oszczędzenie nowych użytkowników jednocześnie.

Idea konkursu jest taka że "każdy może wygrać", a wy tu proponujecie "każdy może wygrać pod warunkiem że to będzie aktywny widz Rocka, aktywny forumowicz, częsty widz na twitchu a nie jakiś nołnejm" LOL

Popieram w 100%. Konkurs jest dla wszystkich, nawet dla tych którzy zakładają konto wyłącznie po to aby wziąć w nim udział. Sam przez długi czas nie posiadałem konta na twitchu bo nie było mi potrzebne. Czat na streamie powoduje, że górna powieka zaczyna mi drgać. Repy na forum? Posty? Konkursy są dla WIDZÓW Rocka nie dla jego forumowiczów. I w końcu - zasady ustala ten, kto rozdaje nagrody. Nie przyszło wam do głowy, że gdyby Rock/Adam czy kto tam konkursy organizuje chciał coś zmienić w zasadach to by to zmienił? 

By móc wziąć udział w losowaniu twoje konto Steam musi mieć gry o łącznej wartości koło 50$. 

Świetna idea. Po prostu świetna <wali_się_sarkazmem_w_czoło>. Ja, żeby daleko nie szukać, na Steam posiadam JEDNĄ grę - Dotę dwa, giftcode. Konto Steam mam od 3 lub 4 lat. Czy to znaczy, że aby wygrać coś w konkursie muszę najpierw wytrąbić 50$ na gry, w które nie chcę grać? 

było by widać ile dany osobnik spędza czasu na livie i czy jest prawdziwym widzem rocka 

No tak. Youtubowi się nie liczą? Pracujący od Pn-Pt? I w końcu ci, którzy nie zawsze logują się na konto twitcha lub oglądają na Androidzie, gdzie logowania nie ma? 

@edit 

Jest logowanie na Androidzie, przynajmniej jeśli oglądasz przez aplikację Ja, Rock!

Oglądam przez aplikacje Twitcha. 

I w końcu ci, którzy nie zawsze logują się na konto twitcha lub oglądają na Androidzie, gdzie logowania nie ma? 

Jest logowanie na Androidzie, przynajmniej jeśli oglądasz przez aplikację Ja, Rock!

Spokojnie, pewnych spraw nie przeskoczycie.

Przede wszystkim taka forma jaka jest zostanie i jest dobrze zrobiona. Bardzo trudno udowodnić, że ktoś jest zwykłą osobą, nie śledzącą kanału Rocka. Osoby, które mają mało postów to normalna sprawa, bo konkursy znacznie powiększają społeczność forum, o którym dowiaduje się coraz więcej osób. Konkursy nie mogą wykluczać osób, które nie przepadają za wypowiadaniem się na forum.

Każdy z tych konkursów przeznaczony jest dla wszystkich osób śledzących Rocka, czy to na Live, czy to na RockAlone2k lub RMaciaszek. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń, a forum jest jedynie miejscem wykonywania takiego konkursu i nic więcej. To samo konkursy na Live.

Jest tutaj jedna rzecz, którą mamy w planach - konkursy dla forum. Jako, że forum się rozrasta a jego społeczność to powód do dumy - od czasu do czasu będą jakieś konkursy tylko dla forum. Wtedy uwzględnimy pewne warunki by wyeliminować przypadkowych użytkowników.

Póki co takich konkursów jeszcze nie było, a wszystkie inne są dla każdej osoby związanej z Rockiem - forum jest tylko miejscem wykonywania konkursu.

@ up

Adam, żeś dodał post w tej samej chwili - więc go nie zauważyłem ;) Jednak moje postulaty poniżej i tak podtrzymuję.

Nie przyszło wam do głowy, że gdyby Rock/Adam czy kto tam konkursy organizuje chciał coś zmienić w zasadach to by to zmienił? 

Świetna idea. Po prostu świetna <wali_się_sarkazmem_w_czoło>

Hipokryzja? Oj, chyba tak.

Rock nie jeden raz na Live mówił, że martwi go i nieco zasmuca, że nagle liczba widzów podwaja się, gdy przychodzi moment losowania. Postanowił lekko z tym zawalczyć dając możliwość wpisania hasła do losowania w ciągu całego wieczornego Live, a nie tylko w pewnym momencie. Co za tym idzie - jednak mu takie darmozjadstwo przeszkadza i przychodzenie jedynie po "szansę" na klucz.

Jako moderator widzę nagły wzrost liczby widzów, liczby osób pytających "zaraz losowanie?" albo "Rock losuj już!" gdy nadchodzi godzina 22-23. Zadam ci więc Belleos jedno, mocne, niepodważalne, niezaprzeczalne, nieodwracalne ... bla bla bla ... pytanie - co znaczy być widzem? Dla mnie ktoś wchodzący na chat i co 2 minuty spamujący "kiedy klucze?" nie jest widzem. Jest burakiem. Takich osób widzę jako moderator setki. Coś z nimi zrobić trzeba.

Ja, żeby daleko nie szukać, na Steam posiadam JEDNĄ grę - Dotę dwa, giftcode. Konto Steam mam od 3 lub 4 lat.

Peszek. Masz konto Steam 3-4 lata i nie masz na nim ŻADNEJ oryginalnej gry? Ciekawe. Wystarczy ruszyć swoją leniwą dupę, kupić jedną gierkę za 5 zł w promocji -80% i już Twoje konto Steam warte jest 100 zł, bowiem liczy się cena główna, a nie ta z obniżki.

Repy na forum? Posty? Konkursy są dla WIDZÓW Rocka nie dla jego forumowiczów.

Wake up Mr Freeman. Wake up... and smell the ashes.

Konkursy na forum, dla osób mających konto na forum były już organizowane. I pewnie będą nie raz. Ludzie czują się lekko wkurzeni widząc, że wygrywa gość, który założył konto na godzinę przed zamknięciem konkursu... To też trzeba ukrócić - więc w mojej ocenie wymaganie stażu i udowodnienia, że jest się widzem, a nie "czasami" wpadającym powinno zostać jakoś wprowadzone.

Z Live się zgodzę, że osoby wbijające na ostatnią chwilę - nie oglądające streama to buraki:) trudno jednak to wyeliminować. Uważam, że czym bardziej będziemy kombinować tym mocniej zniechęcimy do udziału uczciwych ludzi, a Ci którzy chcieli oszukać by zdobyć klucz, będą jeszcze bardziej zmotywowani i i tak je zdobędą.

Ten temat nie ma sensu, burzycie się bo to nie wy wygraliście, a ktoś inny, trudno był szybszy, powinniście się z tym pogodzić i próbować dalej a nie uważać system konkursów za zły bo dopuszcza "darmozjadów". O to chodzi w konkursach, żeby każdy miał szansę i wykazał się swoją szybkością/innymi zdolnościami.

Quahod. Tu nie chodzi o szybkość, bo nie ważne czy wpiszesz kod jako pierwszy, czy jako ostatni - mowa jest przecież między innymi o losowaniach na Twitch. Nie ma tu żadnych zdolności, żadnego refleksu czy potrzeby szybkości. Obudź się. Tu chodzi o to, by utrzymać dużą liczbę oglądających niezależnie od tego "czy są kooooody?" czy ich nie ma.

Nikt tu się też nie burzy. Przynajmniej ja tego nie robię - jako moderator Live nie startuję w 90% losowań, by właśnie nie odbierać szansy innym.

@Broda

Konkursy na forum, dla osób mających konto na forum były już organizowane.

@Adam

Od czasu do czasu będą jakieś konkursy tylko dla forum. Wtedy uwzględnimy pewne warunki by wyeliminować przypadkowych użytkowników.

Póki co takich konkursów jeszcze nie było, a wszystkie inne są dla każdej osoby związanej z Rockiem - forum jest tylko miejscem wykonywania konkursu.

Wake up mr. Freeman (...) ;)

Peszek. Masz konto Steam 3-4 lata i nie masz na nim ŻADNEJ oryginalnej gry? Ciekawe. Wystarczy ruszyć swoją leniwą dupę, kupić jedną gierkę za 5 zł w promocji -80% i już Twoje konto Steam warte jest 100 zł, bowiem liczy się cena główna, a nie ta z obniżki.

Od mojej leniwej proszę się odstosunkować ;p Jest jaka jest po co drążyć temat. Co miałem na myśli - jest zatrzęsienie ludzi, którzy ze Steam nie korzystają - tak po prostu, a bo wolą pudełka, bo piracą, bo wkurza ich logo itd. Nie rozumiem dlaczego mam być zmuszany do wykonywania transakcji na Steam TYLKO dla uczestnictwa w konkursie. Kwota nie ma znaczenia. Pomijam kwestie pochodzenia nagród, których Rock i S-ka raczej nie kupują tylko dostają od producentów/sklepów itd. Szanse że trafią zawsze na Steam są marne. 

@Adam

Z Live się zgodzę, że osoby wbijające na ostatnią chwilę - nie oglądające streama to buraki:)

Kurde Panowie - sam niejednokrotnie wbijałem na Streama 22:30 tylko i wyłącznie na losowanie. I wcale nie czuje się "Darmozjadem" - są dni, w które siedzę od 20:30 do końca. Po prostu bywają gry, które na przykład mnie nie interesują albo gram w nie sam i chcę uniknąć spoilerów. Czy to oznacza, że jestem "ten  niedobry" ? Jasne że są ludzie którzy robią tak codziennie. Co mam na myśli będzie bardzo ciężko odcedzić ich od osób z podobnym nastawieniem do mojego. 

Jako moderator widzę nagły wzrost liczby widzów, liczby osób pytających "zaraz losowanie?" albo "Rock losuj już!" gdy nadchodzi godzina 22-23. Zadam ci więc Belleos jedno, mocne, niepodważalne, niezaprzeczalne, nieodwracalne ... bla bla bla ... pytanie - co znaczy być widzem?

Oj proszę Cię. 80% widzów rocka jest odprowadzanych do miejscowej podstawówki przez babcię/dziadka... Czego oczekujesz od dwunastolatka? 22:00 - rodzice wysyłają Cię do spania, a ty cały podniecony liczysz na klucz do BFA. Też byś się niecierpliwił. Troszkę wyrozumiałości ;) A co to znaczy być widzem? Otóż na pewno nie jest to siedzenie na Streamie 24/h, nabijanie postów na forum zgodnie z zasadą "byle wincyj", komentowanie każdego filmu na yt tylko po to żeby zasłużyć na miano prawdziwego widza. Ot wchodzę sobie na kanał/forum/twitcha kiedy mam ochotę zabić trochę czasu.

I to jest mój podstawowy problem do tego tematu - Adam ujął to bardzo ładnie:

Uważam, że czym bardziej będziemy kombinować tym mocniej zniechęcimy do udziału uczciwych ludzi, a Ci którzy chcieli oszukać by zdobyć klucz, będą jeszcze bardziej zmotywowani i i tak je zdobędą.

Zawsze znajdzie się ktoś, komu z jakiegoś powodu zrobisz niesprawiedliwą krzywdę swoimi ograniczeniami. A darmozjady i tak się dostosują. Jeżeli ktoś pragnie klucza tak bardzo że siedzi na nieinteresującym go streamie - ucieszy się, że od jutra wystarczy kupić grę na Steam za 5 zł. i czekać na nagrody. 

Ten temat nie ma sensu, burzycie się bo to nie wy wygraliście, a ktoś inny, trudno był szybszy, powinniście się z tym pogodzić i próbować dalej a nie uważać system konkursów za zły bo dopuszcza "darmozjadów". O to chodzi w konkursach, żeby każdy miał szansę i wykazał się swoją szybkością/innymi zdolnościami.

Ja się nie burzę że nic nie wygrałem , tylko na to że zamiast normalnych aktywnych użytkowników wygrywają osoby które tworzą konta na forum, tylko aby wziąć udział w konkursie, przejrzyjcie sobie tematy z konkursami z przed 2 tygodni< i zobaczcie ile pozostało "aktywnych" ludzi.

zamiast normalnych aktywnych użytkowników wygrywają osoby które tworzą konta na forum, tylko aby wziąć udział w konkursie

Forum na tym wcale nie cierpi. Pewnie gdybyś to ty wygrał jako świeżak na forum myślałbyś inaczej.

Konkurs jest dla wszystkich, a nie tylko dla "normalnych aktywnych użytkowników". To że ktoś nie ma czasu/ochoty na udzielanie się na forum nie znaczy że od razu jest gorszy i ma od razu mieć zakaz uczestniczenia w konkursie.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik