Skocz do zawartości
GhostSip3r

Co sądzicie o moim PC czy się opłaca i czy jest coś lepszego

Polecane posty

Witam chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o sprzęcie który chcę kupić czy może coś w nim poprawić może się coś oplaca bardziej :)))

1. Karta Graficzna (POSIADAM JUŻ WIĘC BEZ ZMIAN) Radeon HD 7870 2GB kosztowała 1000zł

2. Intel Core i7 3770 ( nie K nie chce podkręcać) 1000zł

3. RAM 2x4 GB Kingston 1600mhz - 250zł

4. Zasilacz OCz ModXstream Pro 700W +80modular - 320zł

5. Dysk Seagate Barracuda 7200 - 1 TERA 245zł

6. Płyta główna - Doradzcie mi płyte główną do 400-500zł

Lepiej poczkeać na hasswele xxx5 bąz 7 potem wyjdą nowe DDR a potem nowe płyty główne i grafiki może . Więc ja czekam jeszcze do grudnia z zakipem swojego kompa 

Procesor zmieniłbym na i5 3470 do tego płyta główna MSI B75A-G43 oraz zasilacz na SilentiumPC Deus 600W. Dysk Twardy na Western Digital Caviar Blue 1TB. Obudowa Zalman Z9.

Całe zaoszczędzone pieniądze wydałbym na lepszą karte graficzną np. HD7970 lecz skoro już ją kupiłeś to za późno.

Jak wyżej już ktoś napisał to jutro zaczyna się sprzedaż nowych procesori Intela także warto poczekać.

Lepiej poczkeać na hasswele xxx5 bąz 7 potem wyjdą nowe DDR a potem nowe płyty główne i grafiki może . Więc ja czekam jeszcze do grudnia z zakipem swojego kompa 

Ale pewnie drogie będą

Mój komp aktualny

Intel Core i5 3.2.   - 650

Giagabyte Radeon 7870 - (aktualny i nie chcę zmieniać bo jest świetny dla mnie)

Zasilacz Xilence 500W

Ram 4gb 1333mhz Kingston

Płyta MSI H55P P31

GhostSnip3r grafikę masz dobrą jeszcze polatasz na niej.

Jak nie zamiarzasz podkręcać do lepiej brać Intel Xeon E3-1230v2 3,3GHz to odpowiednik i7 tyle że taniej.

Ram też nie widzę sensu kupować nowych do tych co masz 4gb 1333mhz Kingston dokup następne 4gb Kingston

Zasialcz też zbędny wydatek na OCz ModXstream Pro 700W strata kasy lepszy wybór to SilentiumPc Deus G1 80Plus Bronze 500W mocna jednostka i wystarczy do Twojego zestawu.

Co do płyty głównej to branie coś na Chipset Z77 bez OC jest nieopłacalne tutaj starczy płyty MSI B75A-G43 lub przyszłościowo jak chcesz dorzucić drugą grafike i zrobić CF to płyta MSI Z77A-G45 tylko wtedy nie brać Intel Xeon tylko Intel Core i5 3570K i zrobić mocne OC.

Xeony są używane w serwerach. Tym się różni od i7.

W tym wypadku w stacjach roboczych np do produkcji audio/wideo. Do serwerów te procki się nie opłacają, bo parami nie połączysz a stawianie 70 takich komputerów zamiast 30 np E5-2xxx nie ma sensu. Wyjdzie to może taniej, jednak starty na samych zasilaczach do tych 70 E3 będą takie, że zwrócą różnicę kupna E5  w 2-3 miesiące. W samej konstrukcji różnica jest żadna, tyle ze E3 obsługuje pamięci z korekcją błędów ECC a tego i7 nie potrafi. 

Cholercia... Dylemat mi robicie nie znam Xeonów zbytnio polegam bardziej na tym 3770 jednak cena Xeona i jego "zawartość " bardzo zachęca. Wg was Xeon jest lepszy niz 3770 ok to 200zł w takim razie więcej co do zasilacza ma być conajmniej 600W a dysk (1TB nie mniej, potrzebuję miejsca a 500gb to definitywnie za mało) płyta główna żeby dobrze pociągneła wszystko

PO ZA TYM PROSZĘ JESZCZE O POMOC W ZNALEZIENU MONITORA W CENIE max 500zł full hd w przedziale 20-23cale

Dozbieraj do monitora lg ips234v-pn albo jak już 500 zł to tańszy braciszek lg ips224v-pn (różnica jest taka że droższy ma 23 cale a tańszy 21,5 cala)

Cholercia... Dylemat mi robicie nie znam Xeonów zbytnio polegam bardziej na tym 3770 jednak cena Xeona i jego "zawartość " bardzo zachęca. Wg was Xeon jest lepszy niz 3770 ok to 200zł w takim razie więcej co do zasilacza ma być conajmniej 600W a dysk (1TB nie mniej, potrzebuję miejsca a 500gb to definitywnie za mało) płyta główna żeby dobrze pociągneła wszystko

PO ZA TYM PROSZĘ JESZCZE O POMOC W ZNALEZIENU MONITORA W CENIE max 500zł full hd w przedziale 20-23cale

Xeon przy BF3 nie przekraczał u mnie 25-30% obciążenia przy serwerze 64/64 metro no rules. Czyli inaczej mówiąc na mapie była jedna wielka eksplozja, procesor nawet się nie zmęczył. 

Posiadam monitor LG 22EA53-VQ-P IPS i jestem bardzo zadowolony. Mogę go śmiało polecić. 

http://www.morele.net/monitor-led-lg-22ea53vq-22ea53vq-p-21-5-led-fhd-5ms-5mln-1-dvi-hdmi-ah-ips-568592/

Bierz Xeon bez dwóch zdań.

Zasilacz masz do wymiany na przynajmniej na Deusa 500W bo ten Twój zasilacz Xilence 500W to katastrofa.

Co do dysku to między 500GB a 1TB wielkiej różnicy w cenie nie ma a jak potrzebujesz większej pojemności na dane to warto dopłacić parę zł.

A płyta MSI B75A-G43 spokojnie starczy.

Jeszcze możesz dozbierać sobie w niedługim czasie na dysk SSD 64 lub 128 GB, bo więcej nie ma sensu. System i niektóre giery na niego i spokój z oczekiwaniem, w przeciągu którego mógłbyś zrobić sobie herbatę. Chociaż to też jakieś rozwiązanie... :)

Pyro, chodziło mi ogólnie o Xeony, nie akurat o E3 czy E5, ale masz rację, stosuje się w stacjach roboczych również, a taka workstation napakowana po brzegi wygląda dość pokaźnie :P

Miałem 2x Xeon E3-1230v2 i miałem alternatywę 2xE5 na jednym mobo albo 3xE3 1230v2, na 3 płytach, zasilaczach i dyskach. A tak to masz jeden dysk, jedną płytę, jeden zasilacz i zyskujesz prawie 100W. A zobacz w takiej serwerowni wielkiej jaki to musi być zysk. 

Xeony to serwerowe odpowiedniki i7 więc kręcą się kiepsko z tego co wyczytałem to na tym modelu wyniesie raptem 3% boost kosztem stabilności procesora.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik