Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Daxxy_

Nowe części :3

Polecane posty

Mam takie pytanko, co zmienić w moim kompie? Jest to ogólnie stary komputer. Wydaje mi się, że do zmiany karta graficzna która jest DO D**Y (dosłownie! -.-) i system no ale nie wiem biggrin.png
System chciałem zmienić ale sterowniki do mojej aktualnej karty dźwiękowej(?) są kompatybilne tylko z XP.
A więc:

Intel®
Pentium® 4 CPU 3.80GHz
3.79 GHz, 2,00 GB RAM

Karta dźwiękowa (?) http://scr.hu/0ow7/wqi1s

Karta graficzna NVIDIA GeForce 6200 TurboCache™
System Windows XP Professional Wersja 2002 SP3

Nie znam się na tym, pomóżcie :D

Kurcze ciężko powiedzieć, nie jestem w stanie wydać dużo, chodzi mi głównie o gry - nie jestem wymagającym graczem, na niskich+ detalach mogę grać w gry typu.. Diablo 3 np :P

ja czekam na zasilacz i płyte główną a ciebie Xreak upominam o to żebyś nie pisał głupot GT630 to karta nie do gier i jest nieopłacalna, i poco dajesz link do pamięci skoro nie znamy płyty?

Aditor, akurat tutaj bym polemizował. Wszystko zależy od tego, czego on oczekuje i jaka ma rozdzielczość, np. w komputerze z dobrym procesorem i rozdzielczością 1280:720 lub niewiele większa, karta GT630 wystarczy by grac w Diablo 3 na maksa, a większość gier nowych da rade odpalić na na low-medium.

Pamiętajcie w takich dyskusjach, że bardzo dużo zależy od rozdzielczości, np ja mam gtx 260, które chce niedługo zmienić, ponieważ na moim 24 calowym monitorze z 1920x1080, mało, która gra pójdzie na maksa. Większość to medium, co niektóre nawet low (oczywiście mowa o najnowszych produkcjach). Dla przykładu, na tej samej karcie na 1280x960 (stary monitor), mogłem grać w każdą grę na maks detalach.

ALE, to też nie jest jednoznaczne, ponieważ niektóre modele kart graficznych lepiej radzą sobie z większą rozdzielczością niż z tymi mniejszymi. Tutaj jest bardzo dużo detali i małych druczków, które trzeba uwzględnić dlatego starajcie się nie wyzywać od głupków itd tylko przestudiujcie cały temat:)

Ten link już nie działa, popraw:) i na przyszłość nie zamieszczajcie linków do allegro bo takie aukcje się kończą i ktoś kto odwiedzi temat po kilku tygodniach, nie ma żadnego pożytku z odpowiedzi jakie ktoś udzielił. Nie umieszczajcie też linków do innych sklepów. Najlepiej dać linka do konkretnej karty z jej specyfikacją - np na stronie producenta sprzętu.

Co do GT630 to oczywiście wiem, że można znaleźć taniej i lepiej:) Ale np, można też zakupić pełny komputer bez dysku, monitora, myszki i klawiatury, w granicach ceny 800-1200zl, który pozwoli na komfortową grę we wszystkie tytuły na niższych rozdzielczościach.

Tutaj mamy do czynienia z 1440x900, co jest już troszkę większym gabarytem, jednak nie jest to full HD. Myślę, że można coś skombinować w miarę tanio:)

Oj nie, nie GT630! Toż to odświeżona, słaba seria GT2xx... 
I proszę Cię, nie polecaj składaków, ok? NIGDY! NIGDY NIE KUPUJCIE SKŁADAKÓW!

I 1440x900 to rozdzielczość nadal mniejsza od HD :)

Znając zasilacz i płytę, będzie można określić to, czy nadają się one pod rozbudowę na coś pokroju E5200, a nawet coś z Quadów. Jednak jeśli nie będzie to płyta obsługująca procesorów wyższych niż P4, musem będzie jej wymienienie. Nawet na starego, poczciwego P5B Deluxe, aby włożyć tam Quada z serii Q9x50, oraz chłodzenie pokroju Mugena (dwójeczka wyłącznie) i jechać z ostrym O/C :) 

Ale bez włożenia grafiki, nawet pokroju HD4850 (która imo jest BARDZO wydajna jak na swój wiek) nie ma co liczyć na jakąkolwiek poprawę.

Znając zasilacz i płytę, będzie można określić to, czy nadają się one pod rozbudowę na coś pokroju E5200, a nawet coś z Quadów. Jednak jeśli nie będzie to płyta obsługująca procesorów wyższych niż P4, musem będzie jej wymienienie. Nawet na starego, poczciwego P5B Deluxe, aby włożyć tam Quada z serii Q9x50, oraz chłodzenie pokroju Mugena (dwójeczka wyłącznie) i jechać z ostrym O/C :) 

Ale bez włożenia grafiki, nawet pokroju HD4850 (która imo jest BARDZO wydajna jak na swój wiek) nie ma co liczyć na jakąkolwiek poprawę.

Miałeś na myśli GOTOWCA , nie składaka , zgadza się?

Wydaje mi się że Quad-y mają zbyt wysoką cenę, to już i3 lepiej kupić z nowej serii. A poskutkuje to fajną płytą na 1155 (możliwa dalsza rozbudowa o fajne procki) nowe pamięci DDR3, a z 4850 trzeba uważać, lubiła się grzać ta karta. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik