Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
artu

OBS "przesuwa obraz"

Polecane posty

Cześć.

Mam dziwny problem z OBSem, z tego co przeryłam internet niestety nie znalazłam rozwiązania. Albo nie umiem go znaleźć. Mianowicie gdy nagrywam grę na podglądzie wideo jest wszystko super, nie dzieje się nic co by mnie w jakikolwiek sposób niepokoiło. Jednak na gotowym nagraniu obraz jest jakby przesunięty w dół. Zobrazowałam to w załączniku. Przyznam szczerze, że trochę zielona jestem i nie bardzo wiem jaką specyfikację OBSa podać, więc jeśli czegoś brakuje to bardzo proszę o wskazanie, uzupełnię post. Czy ktoś ma jakiś pomysł jaka może być przyczyna?

3.JPG

1.JPG

2.JPG

Ale masz dziwne proporcje 683:384 ciekawe :D ale to chyba jest nieistotne i automatycznie taką proporcję wyświetla. Ja bym spróbował w "Przechwytywaniu gry" czy okna zaznaczyć  opcję "Rozciągnij do ekranu" w "Przekształcenia" (PPM na Przechwytywanie gry/okna>Przekształcenia>Rozciągnij do ekranu) 

A rozdzielczość gry jaka jest 1280x720 czy 1366x768? 

Nie mam pojęcia dlaczego mam takie proporcje ustawione :D Zielony człowiek ze mnie :D

Rozciągnięcie do ekranu niestety nic nie dało. Gra ma rozdzielczość 1366x768

To może w inny sposób przechwytuj grę np. w oknie. Uruchom grę w oknie i wtedy spróbuj. Niektóre gry mogą tak działać. Ja takie problemy miałem z Gothic 2 bez modów. Mody co prawda załatwiły sprawę, ale możesz jeszcze w oknie spróbować.

Niestety jest dokładnie to samo niezależnie od tego czy gra jest w pełnym ekranie czy w oknie :/ Potestowałam i nic. No nie mam już pomysłów, naprawdę

Spróbuj zmienić proporcję ekranu na 16:9 może tutaj jest problem. Albo spróbuj jak mój ziomek zamień rozdzielczości albo ustaw obydwie na 1280x720 (bazową i wynikową) to mu pomogło nagrywać bez pasków bo też ma monitor z taką rozdzielczością. Jeszcze inny problem może być z samą grą. Co to za gra? Są jakieś mody/patche graficzne? Może warto poszukać

A to dobre. W sumie nie wpadłam na to. Inne gry działają dobrze, a tylko Darkest Dungeon widoczny na grafice w pierwszym poście tak działa. No to ja tym bardziej rozkładam ręce i nie wiem jaka jest przyczyna :/ Żadnych modów ani patchy nie ściągałam :/

Szkoda, że nie mam zainstalowanego Darkest Dungeon bo bym sprawdził u Siebie, ale czytałem na Reddit to jest powszechny problem. DD uruchamia się prawdopodobnie w dwóch plikach. Menu osobno i gra osobno. Jeszcze możesz spróbować 4 rzeczy.

1. Jeśli masz wersję steam to wjedź we właściwości gry w steamie i wyłącz overlay. Podobno pomogło kilku osobom

2. Wejdź do bezpośredniego folderu  gdzie masz zainstalowaną grę i stamtąd utwórz skrót do gry na pulipicie z bezpośredniego pliku .exe gry. Później klikając PPM na ten skrót wejdź we właściwości i w "Element Docelowy" dopisz po spacji -fw i zapisz. (coś takiego "xxxx" -fw i nagrywać w oknie z opcją dopasowania obrazu do ekranu jak pisałem wcześniej

3. Aktualizuj grę i jeśli możesz spróbuj wgrać jakąś modyfikacje

4. Podczas nagrania mieć OBS na full screen i centralnie pod grą, żeby nie wystawało gdzieś indziej albo na drugim monitorze.

Możesz też po wczytaniu save z gry zminimalizować Grę i poprawić ew. w obs. 

Tyle jest moich pomysłów z tym związanych. Na Reddit nie rozwiązali chyba tego problemu. Tu podsyłam link z innymi pomysłami 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik