Skocz do zawartości

Polecane posty

Hey! 

Od niedawna borykam się z problemami optymalizacji streamlabsa. Oglądałem różne poradniki itp, ale większość z nich nie działa i jest przestażała.

Szukam klarownej i jasnej odpowiedzi :), nie żadnych poradników.

Parametry mojego komputera:

- gtx 960

- i5 6600

- dysk ssd 

-8gb ramu

Streamuje csa głównie na ustawieniach 

1400x1050 i większość ustawień na medium.

Nie oczekuje również napisania "kup sobie lepszy komputer" "zmniejsz rozdzielczość 

Z góry dzięki!  

Napisz dokładnie jakie ustawienia OBS stosujesz. Z drugiej strony nie opisałeś dokładnie co jest nie tak. np. niezadowolony jesteś z obrazu, podczas gry klatkj spadają, masz komunikat, że enkodowanie przeciażone. Dokładnie to opisz i podaj screeny. wtedy może ktoś Ci coś pomoże. 

Ustaw enkoder NVENC lub jego nową wersję (GTX 960 obsługiwał ten enkoder...?), bitrate zależnie od internetu, w OBS rozdzielczość 1280x720 lub 1920x1080 - obie w 60 FPS, zależnie czy net ci pozwoli, czy nie. Skalowanie lanczos. W grze używaj rozdzielczości w aspect ratio 16:9, inne najpewniej będą powodować ucinanie obrazu, czarne paski itp. Potem sobie jedynie możesz nawet 1080p skalować w dowolnej proporcji typu 4:3 albo 5:4, choć nie wiem za bardzo po co. 

Te ustawienia powinny być ok.

Witam. Nie mogę utworzyć nowego tematu dotyczącego mojego problemu z streamlabs obs. Mam pilną sprawę. Od miesiąca się męcze z ustawieniami i nie mogę ustawić tego programu. W grze uciekają klatki, obraz się ścina. Proszę o pomoc z waszej strony.

Albo za duży bitrate. Wyższy niż masz łącze, albo jest dostępne w serwisie. Albo trzeba skalować do mniejszej rozdzielczości w obsie bo komp nie wyrabia. Więcej nie wiem co Ci napisać bo za mało info.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik