Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
YankeS

Metro 2033 gra a książka. Gra o Tron serial a Książka

Polecane posty

Tu pytanie do osób czytających, grających lub oglądających tytuły z tematu.

Jakie nawiązanie jest z obu książek do ich tytułów PC/Telewizyjnych.

Czy jeśli zagram w najnowsze Metro będę znał fabułę książki...?

Czy zacznę oglądać serial w książce będzie to samo...?

Metro Last Light w ogóle nie ma powiązania z fabułą z książki. Natomiast Metro 2033 teoretycznie jakieś tam powiązanie z książką ma, ale bardzo nikłe. 

Serial Gra o Tron powstał na podstawie książki, więc jest dużo nawiązań ale jak to zwykle jest w serialach twórcy trochę dodali od siebie.

W temacie Gry o tron. Pierwszy sezon ,jest świetnym odpowiednikiem ,książki. Niestety drugi sezon .... to już naginanie wizji książki przez twórców serialu. A potem wcale lepiej nie jest. Gra aktorów jest świetna. Postać Tyriona (grana przez Petera Dinklage) jest świetnie odtworzona. Ogólnie ,polecam najpierw książkę ,potem serial, 

Odnośnie "Gry o tron" jak już wspomniano wcześniej 1 sezon jest idealnie odwzorowany. Sezon 2 ... w porównaniu do książki wypada słabo (zresztą jak wszystko). Oglądając go po przeczytaniu książki prawie cały czas się śmiałem z tych "zmian". W 3 sezonie jest nieco lepiej, ale w dalszym ciągu jest trochę nieścisłości.

Być może dużo osób się ze mną nie zgodzi, ale według mnie 1 sezon, jeśli nie chce ci się czytać może z powodzeniem zastąpić książkę (zmiany postaci co rozdział nie są tak nużące, i nie ma dużych odstępstw od książki. Przynajmniej ja nie zauważyłem)Co do dalszych sezonów to oczywiście polecam czytanie.

Pozdrawiam

To co napisał smuggler18.To niestety prawda metro 2033{Gra} ma lekkie powiazanie z książką.Albo całą droga bohatera scina sie w połowie albo zupełnie coś innego się dzieje.Troche jest powiążanie jak szedł do Polis to jeden taki przykład ale nie było wyścigów szczurów , nie kopali wielkiego dołu do piekłą.A co do ksiązki polecam ci również AudioBook ponieważ w AudioBooku są dwie części "Ewangelia wg Artema".A w egzemplarzach ksiązki niestety nie ma "Ewangeli wg Artema".Pozrdawiam Barcode

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik