Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bielin123

Stacjonarka (części)

Polecane posty

Witam. Na zbliżające się lato mam zamiar zakupić nowy komputer, stacjonarny, najlepiej/najprawdopodobniej na części. Komputer do ok.3 tys. (+/-).

Ogólnie chciałbym żebym miał minimum te 4 GB RAMU, 500+ GB wolnego miejsca na dysku, 3,0-3,5 GHZ, procesor Intel.

Czekam na Wasze propozycje :)

Komputer ma być dopasowany pod właściciela, bo składnie kompa na tym polega. 

Bielin123 możesz podać jakie masz podzepoły np. obudowę, monitor itd. oraz czy masz system na płyce CD/DVD. Jak bym polecił ci AMD. Wiem że zaraz kto wyjedzie iż AMD jest zły wyborem. Otóż dziś procesor nie jest odpowiedzialny za grafikę, tylko odpowiedzialny jest GPU z karty graficznej. Ponieważ obecne gry dużo odciązają grafikę.

Komputer ma być dopasowany pod właściciela, bo składnie kompa na tym polega. 

Bielin123 możesz podać jakie masz podzepoły np. obudowę, monitor itd. oraz czy masz system na płyce CD/DVD. Jak bym polecił ci AMD. Wiem że zaraz kto wyjedzie iż AMD jest zły wyborem. Otóż dziś procesor nie jest odpowiedzialny za grafikę, tylko odpowiedzialny jest GPU z karty graficznej. Ponieważ obecne gry dużo odciązają grafikę.

Zgadza się, ale pamiętaj też o poborze energii, intel będzie potrzebował 40W a AMD 80W

I5-2500k

Radeon HD 7970 Ghz edition

AsRock z77 extrime 4 bądz p97 pro 3 

SSD OCZ Agility 3 120gb

na tym dysku instalujesz system oraz gry z długim wczytywaniem.A potem dokładasz :Western Digital Caviar Black 1TB bądź blue/green .

Corsair DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz Vengeance Low Profile CL9

XFX Core 550W

Liczę , że ktoś poprawi mnie oraz poda jakąś dobrą obudowę 

AsRock z77 extrime 4 bądz p97 pro 3 

SSD OCZ Agility 3 120gb

na tym dysku instalujesz system oraz gry z długim wczytywaniem.A potem dokładasz :Western Digital Caviar Black 1TB bądź blue/green .

Chyba p67 pro3 :)

A co do HDD to jak masz już SSD to lepiej kup blue bądź green, Black jest szybszy, ale jeżeli masz SSD to się nie opłaca, lepiej za te 2 dyszki kupić sobie czekoladę :D

Zgadza się, ale pamiętaj też o poborze energii, intel będzie potrzebował 40W a AMD 80W

A wiesz że to nie pobór mocy tylko energia ciepła, którą oddaje procesor czyli thermal design power(TDP). Każdy procesor potrzebuje mocy około od 0,5  do okoła 3 V(Wolta).

Tak, komp głównie do najnowszych gier.

Nie mam żadnych części.

A system operacyjny masz? Bo też potrzeba było go liczyć do kosztów, jak bysz go nie miał.

A wiesz że to nie pobór mocy tylko energia ciepła, którą oddaje procesor czyli thermal design power(TDP). Każdy procesor potrzebuje mocy około od 0,5  do okoła 3 V(Wolta).

Wybaczcie że zaśmiecam wątek, ale...

1. Moc wyraża się w Watach, nie w *Voltach.

2. To co podałeś to jest napięcie pracy procesora. 

3. Z wydzielaniem ciepła wiąże się przepływ prądu. 

Aby wyrazić moc procesora trzeba wykonać działanie

54e36d26addb6e6007b3741055004279.png

Gdzie

P-Moc

U-Napięcie

I-Prąd

Niestety aby zmierzyć przepływ prądu przez procesor, trzeba by było zmierzyć miernikiem cęgowym odpowiednie linie zasilania procesora, np wtyczka P4 na płycie głównej

i z tego poprzez wzór podany wyżej wyliczyć mniej więcej dokładnie jaką moc pobiera procesor. 

Nie mając tych danych można oprzeć się o TDP, które jest mocno zbliżone do realnego poboru mocy przez procesor. 

EDIT

Wykonując pomiar na wtyczce P4 trzeba pamiętać że napięcie tam występujące to 12V, jest ono zmniejszane na sekcji zasilania procesora i sterowane przez bios, dzięki temu możemy wykonać oc. Podnosząc napięcie na rdzeniu zwiększamy moc pobieraną przez procesor, co sprowadza się znowu do wzoru P=U*I. Gdzie prąd przepływający przez procesor mamy taki sam jednak podnosimy napięcie. 

EDIT2

http://www.intel.com/content/www/us/en/processors/core/2nd-gen-core-desktop-vol-1-datasheet.html

Na stronie 80 dokładna tabelka z informacjami na ten temat. 

Wybaczcie że zaśmiecam wątek, ale...

1. Moc wyraża się w Watach, nie w *Voltach.

2. To co podałeś to jest napięcie pracy procesora. 

3. Z wydzielaniem ciepła wiąże się przepływ prądu. 

Aby wyrazić moc procesora trzeba wykonać działanie

54e36d26addb6e6007b3741055004279.png

Gdzie

P-Moc

U-Napięcie

I-Prąd

Niestety aby zmierzyć przepływ prądu przez procesor, trzeba by było zmierzyć miernikiem cęgowym odpowiednie linie zasilania procesora, np wtyczka P4 na płycie głównej

i z tego poprzez wzór podany wyżej wyliczyć mniej więcej dokładnie jaką moc pobiera procesor. 

Nie mając tych danych można oprzeć się o TDP, które jest mocno zbliżone do realnego poboru mocy przez procesor. 

EDIT

Wykonując pomiar na wtyczce P4 trzeba pamiętać że napięcie tam występujące to 12V, jest ono zmniejszane na sekcji zasilania procesora i sterowane przez bios, dzięki temu możemy wykonać oc. Podnosząc napięcie na rdzeniu zwiększamy moc pobieraną przez procesor, co sprowadza się znowu do wzoru P=U*I. Gdzie prąd przepływający przez procesor mamy taki sam jednak podnosimy napięcie. 

EDIT2

http://www.intel.com/content/www/us/en/processors/core/2nd-gen-core-desktop-vol-1-datasheet.html

Na stronie 80 dokładna tabelka z informacjami na ten temat. 

Po co tak się rozpisałeś? Wystarczyło odesłać do podręcznika od fizyki z gimbazy do działu "Energia/Moc/Prąd?".

Żeby nie było, że offtop to ja polecam ci taki zestawik:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=72453&s=71137&s=70170&s=73500&s=73646&s=56317&s=67735&s=73969

Podatny na OC tylko musiałbyś dokupić jeszcze jakieś chłodzenie, np. Macho HR-02. Do tego możesz też dodać kolejne 4GB RAM (w sumie 8GB).

Po co tak się rozpisałeś? Wystarczyło odesłać do podręcznika od fizyki z gimbazy do działu "Energia/Moc/Prąd?".

Żeby nie było, że offtop to ja polecam ci taki zestawik:

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=72453&s=71137&s=70170&s=73500&s=73646&s=56317&s=67735&s=73969

Podatny na OC tylko musiałbyś dokupić jeszcze jakieś chłodzenie, np. Macho HR-02. Do tego możesz też dodać kolejne 4GB RAM (w sumie 8GB).

Wybacz ale nie chcę żeby post tego użytkownika wprowadzał innych w błąd. 

A co do zestawu, 600 jest chyba na wyrost. Nawet po OC, ja bym brał zasilacz o mocy 500W. Przy pełnym obciążeniu ten komp weźmie maks 300W. GTX660 bym na 7870 zamienił, ta sama cena wydajność AMD lepsza. 

Wybacz ale nie chcę żeby post tego użytkownika wprowadzał innych w błąd. 

A co do zestawu, 600 jest chyba na wyrost. Nawet po OC, ja bym brał zasilacz o mocy 500W. Przy pełnym obciążeniu ten komp weźmie maks 300W. GTX660 bym na 7870 zamienił, ta sama cena wydajność AMD lepsza. 

Chyba twój bo TDP jest nie od mocy czy poboru, tylko oddania energii przez procesor do środowiska. Dodatku to jest tylko ocena, a nie relane oddawanie energii. Tak jak by mówić, że volt zabija człowieka a amper nic mu nie robi.

Chyba twój bo TDP jest nie od mocy czy poboru, tylko oddania energii przez procesor do środowiska. Dodatku to jest tylko ocena, a nie relane oddawanie energii. Tak jak by mówić, że volt zabija człowieka a amper nic mu nie robi.

Nie chce zaśmiecać wątku więc poczytaj dokładnie co to jest TDP. UWAGA: AMD i Intel mają różne definicje tej "jednostki". 

Nie chce zaśmiecać wątku więc poczytaj dokładnie co to jest TDP. UWAGA: AMD i Intel mają różne definicje tej "jednostki". 

TDP oddaje energie podstaci ciepła. Gdyby każdy człowiek płacił za volty, to by małe rachunki za prąd. Bo zrobienie prądu kosztuje, ponieważ są straty uzykiwaniu jego. TDP jest na podstawie prawa Joule'a, a nie mocy elektrycznej.

Moja propozycja składaka:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/782d4112ec40dbb2.html

cena sumie: 2852 PLN

Plus do 500 PLN system operacyjny. Jak byś go nie miał.

Można do zewstawu dodać dysk SDD, by mieć szybszy dostep do zapisu/odczytu z gier. Tu tylko twój wybór @bielin123, to może dokupić kazdej chwili kazdym sklepie komputerowym i to nie raz taniej niż w necie.

Moja propozycja składaka:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/782d4112ec40dbb2.html

cena sumie: 2852 PLN

Plus do 500 PLN system operacyjny. Jak byś go nie miał.

Można do zewstawu dodać dysk SDD, by mieć szybszy dostep do zapisu/odczytu z gier. Tu tylko twój wybór @bielin123, to może dokupić kazdej chwili kazdym sklepie komputerowym i to nie raz taniej niż w necie.

Po co dajesz procki od AMD nie dość, że to syfy, to jeszcze założyciel tematu sam poprosił o Intela.

Pisząc, że procki AMD są syfami - błądzisz. W grach (poprawione Buldożery nie są złe) może nie mają spektakularnych osiągnięć ale w zastosowaniu profesjonalnym mogą pochwalić się dobrą wydajnością. Mimo wszystko i tak kupiłbym Intela (np. i5) bo sprawuje się dobrze w każdej kategorii.

PS - Taki Phenom X4 965 wciąż daje radę, co dopiero podkręcony do 4GHz.

Pisząc, że procki AMD są syfami - błądzisz. W grach (poprawione Buldożery nie są złe) może nie mają spektakularnych osiągnięć ale w zastosowaniu profesjonalnym mogą pochwalić się dobrą wydajnością. Mimo wszystko i tak kupiłbym Intela (np. i5) bo sprawuje się dobrze w każdej kategorii.

PS - Taki Phenom X4 965 wciąż daje radę, co dopiero podkręcony do 4GHz.

My rozmawiamy o grach, a nie o obliczeniach czy innych "profesjonalnych" zastosowaniach.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Glock
      Cześć,  forum trochę już stoi, więc zdążyłem zauważyć kilka rzeczy, które według mnie warto dodać tudzież poprawić:
      Lekka zmiana koloru moderatorów. Dopiero wczoraj zauważyłem, że moderator działu i moderator ogólny mają różne kolory. Polecałbym pociemnienie/rozjaśnienie któregoś z kolorów by ta różnica była bardziej zauważalna. Opis w działach kto jest jego moderatorem. Jest ranga Moderator działu, ale przeciętny użytkownik nie ma pojęcia o jaki dział chodzi. Fajnie jakby w poszczególnych działach było, np. w opisie napisane kto jest jego opiekunem, np. w działach technicznych by napisać, że technicy są osobami, które zajmują się tym działem i by z wszystkimi pytaniami kierować się do nich. Dodanie działu kupię. Jest sprzedam, wymienię, oddam to wypadałoby by była opcja ogłoszenia, że chce się coś kupić. Dodanie w jakimś czytelnym miejscu legendy rang. Lista szybkich linków - nic innego jak to co było na poprzedniej wersji forum. Przydatne linki w jakimś widocznym miejscu, np. odnośnik do regulaminu w każdym z działów. Teraz uwagi:
      Na urządzeniach mobilnych (przynajmniej na moim iPhone 5S) shoutbox bardzo często przerzuca się na samą górę, przez co muszę przewijać całą rozmowę by dotrzeć do najnowszej wiadomości. Jest różnica w tłach profilu na wersji mobilnej i na wersji komputerowej. Przykład: Jak dostanę powiadomienie i nie wejdę w nie przez okno powiadomień (czyli wejdę przez okno, które mi się wyświetli) to powiadomienie wciąż zostaje i muszę wejść w link by znikło.
    • Przez Wilkokłak
      Jako że mam teraz dostęp do plików forum, to mogę wprowadzić nieco zmian w starym dobrym arkuszu stylów, krótko mówiąc - zmienić wygląd.

Swego czasu robiłem arkusz do Stylisha, który był jakby nakładką na forum. Teraz mogę te zmiany bezpośrednio wprowadzić, aby były widoczne bez Stylisha.

Myślę, że najlepszą zmianą, było powiększenie wiadomości na czacie:

Nicków nie pokazuję, żeby nikt się nie przyczepił

Zmieniać tak wygląd Shoutboxa?

Tutaj macie git'a z tą nakładką do Stylisha:
      https://github.com/wilkoklak/JaRockForumFix

Powiedzcie co się nadaje do wprowadzenia na stałe, a co nie
    • Przez Wilkokłak
      Witam!

Zaprezentowana została nowa odsłona http://jarock.pl/, ale jako że jest to nowy projekt, potrzebny nam jest odzew ze strony użytkowników.
      Dlatego też prosimy was o zamieszczenie tutaj wszelkich sugestii, zgłaszanie błędów, a także wyrażanie opinii odnośnie całości nowej odsłony.

Dopóki nie zauważę, że robi się bałagan, to nie będę wymyślał jakiegoś specjalnego szablonu wiadomości

Lista aktualnie zgłoszonych rzeczy:

To co zostało zamieszczone w tym temacie: http://forum.jarock.pl/index.php?/topic/12163-nowy-wygl%C4%85d-jarock/ Estetyczna kwestia strony ze streamem (odstępy na bokach)
    • Przez sayikov2k16
      Witam, od trzech tygodni nie grałem w cs:go, wiem że była aktualizacja do gry i dodali kilka rzeczy.
      Przed tym gdy jeszcze grałem miałem od 200-300fps teraz po aktualizacji mam 50-70fps,sprawdzałem antywirusem laptop wszystko wyszło pozytywnie,spójność plików również wyszła ok.
      Wiem że po aktualizacji wszystkie ustawienia wideo była na wysokim ale gdy zmieniłem na swoje również efekt był taki sam czyli 50-70fps.

link do zdjęcia specyfikacji laptopa: http://scr.hu/77tt/0mexd

Jest możliwość aby fps wróciły do normy 200-300fps?
    • Przez Webber
      Witam wszystkich forumowiczów i osób zaangażowanych w projekt Ja, Rock!

Postanowiłem założyć temat zbierający wszystkie Wasze pomysły i propozycje które będą dotyczyły zmian i nowości na forum. Słońce coraz wyżej i mocniej świeci nam nad głowami, zaczynają się wakacje i wolny czas od szkoły, więc czas uporządkować również forum które ostatnimi czasy trochę zaschło i potrzebuję orzeźwiających zmian. Modyfikacja regulaminu, podpięte nieaktualne tematy, opisy i ogłoszenia w działach, stare nieruszane od miesięcy wątki które czas najwyższy ogarnąć i edytować, reorganizacja forum - to wszystko wymaga zmian, ulepszeń i czekam na Wasze propozycje. Propozycje przeróżnych modyfikacji na forum również będą rozpatrywane. 

Jeśli macie jakieś zastrzeżenia, własne pomysły czy niespełnione kwestie odnoszące się do forum, proszę o napisanie ich w tym wątku zbiorczym.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik