Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
DawQ

Mój box

Polecane posty

Cześć! Jako, że pewnie jest tutaj paru "maniaków" komputerów to mam do was pytanie co sądzicie o tym zestawie, co ewentualnie powinienem wymienić, zamienić, dodać.

Zasilacz: Chieftec 500W GPA-500

Procesor: Intel Core i7 2600

Karta Graficzna: Sapphire Radeon HD 6870

Dysk Twardy: Western Digital CAVIAR GREEN 1TB (moje najnowsze dziecko, jeszcze nie zamontowane)
Płyta Główna: GA-H67A-D3H-B3 Gigabyte
Pamięć RAM: Goodram 4gb (1333, było 8gb ale jedną kostkę szlag trafił i póki co nie było okazji nic tutaj kombinować, a paragon, żeby oddać na gwarancję zgubiłem)

Ogólnie blaszak był składany rok temu na święta za 2,5k (bez obudowy, napędu i dysku)

Szczerze ?, ja bym na twoim miejscu poczekał na nową generację konsol i wtedy może coś wymieniać. Bo chyba na dzień dzisiejszy wszystko jest ładnie płynnie nie ?

Wszystko u Ciebie jest w jak najlepszym porządku. 

Owszem, ilość RAM przy takiej konfiguracji jest troszkę nieadekwatna, ale da się przeżyć. 

Możesz pokusić się jedynie na wymianę GPU. Mając budżet ~750zł możesz zakupić już znacznie wydajniejszego HD7850, który w swoim przedziale cenowym miażdży konkurencje.

Szkoda tylko, że masz płytę nie umożliwiającą O/C. Wtedy mógłbyś pokusić się o porządny układ chłodzenia, i nieźle zakręcił tego Sandiego ;)

jedyne co bym zmienił to dołożył ramu i kupił wydajniejszą kartę graficzną 

troszkę wtopiłeś z dyskiem bo seria green to wolne i awaryjne dyski ja bym kupił wd blue lub wd black, zastanowił bym sie też nad dyskiem ssd na system 

@UP musiał by jeszcze zmienić procesor bo ten ma zablokowany mnożnik 

No tak, nie zauważyłem braku "K" przy nazwie ;) Moja wina. 

A wielka szkoda, bo mając odblokowany mnożnik, coś porządnego pod P67 i chociażby Macho, mógłbyś tego i7 zakręcić na @4.5 bez problemów.

A dla mnie SSD tylko po to, aby system startował w 10 sekund to lekka przesada. Do tego nie wszystkie gry zachowują się "poprawnie" na takich transferach.

do i7 2600k/2700k i wszystkich innych procesorów sandy bridge do oc 4,5ghz starczy SPC Fortis oraz płyta ASRock p67 pro3 b3 

Ja mam naprawdę fatalne przeżycia z Fortisem, więc nigdy go nie polecę. 

A macho jest jednym z najlepszych coolerów względem cena/jakość/wydajność. Temperatury zdecydowanie spadną względem Fortisa ;)

A co do płyty - w 100% się zgadzam. P67 od AsRocka to jeden z najlepszych wyborów pod 1155 i Sandy. Pod Ivy już zdecydowanie lepiej brać Z77.

fortis to bardzo dobry cooler i śmiało go można polecać do tego dobra pasta np zalman stg-2 i można robić oc ja na swoim boxie i i3 2120 mam max 61st na rdzeniu z ta pastą 

lecz jesli miałbym polecić chłodzenie to musiał bym wiedzieć jaką obudowę ma autor 

Jeśli pasta pod najlepsze wyniki, to tylko MX-2/MX-3. 
Chociaż nie mówię, że STG-2 jest zły. Tylko ewidentnie bardzo szybko zasycha, i trzeba by go wymieniać co 3 miesiące.

No i obudowę też oczywiście musimy znać, jeśli mamy polecić dobre chłodzenie.

Póki co żadne wymiany raczej nie wchodzą w rachubę (tym bardziej wysoko budżetowe) i przede wszystkim zależało mi na opinii. Pamiętam, że przy wybieraniu podzespołów były takie opcje jak 2600k, ale musiałem się zmieścić w budżecie do 2,5 koła więc starałem się (razem z kuzynem, zna te klocki bardziej niż ja) wybierać teoretycznie najlepsze podzespoły (z pomocą rankingów) na tą kasę.

4gb ram nie wyrabia... ale kiedy? przy vegasie/AE czy np przy grze/przeglądarce? jak przy tym 2 to kości są zwalone 4gb to optimum do płynnego korzystania z komputera, wyżej idzie tylko pod rendering.

Dodam też że info o ramie jest niepełne oprócz mhz i ilości przydał by sie też jaki to jest cl?

4gb ram nie wyrabia... ale kiedy? przy vegasie/AE czy np przy grze/przeglądarce? jak przy tym 2 to kości są zwalone 4gb to optimum do płynnego korzystania z komputera, wyżej idzie tylko pod rendering.

Dodam też że info o ramie jest niepełne oprócz mhz i ilości przydał by sie też jaki to jest cl?

Gra/przeglądarka/jakiś itunes/gg/skype razem. Wiadomo, rzeczy które zazwyczaj zawsze są otwarte. W związku z tym, że mam praktycznie zawsze po otwieranych dużo zakładek potrafi zżerać dosyć dużo.

Przy okazji. Myślicie, że części sprzed 4 lat (komp na tamte standardy był dobry) dałoby sie jeszcze jakoś korzystnie sprzedać? Jeżeli tak, czy gdybym podał specyfikacje ktoś mógłby je wycenić? To samo tyczy się Windowsa XP (oryginał oczywi).

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik