Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Daxxy_

Hobbit, czyli tam i z powrotem - J.R.R Tolkien

Polecane posty

Siemanko, czytaliście książkę uznawaną jako prolog do Władcy Pierścieni ? Mowa tu o "Hobbit, czyli tam i z powrotem".

Opowiada o wyprawie podjętej przez kopanię Thorina do okupowanej przez smoka Smauga Samotnej Góry w celu zabicia go i odzyskania dawnej siedziby krasnoludów. Po drodze, w jaskini Golluma, Bilbo Baggins znajduje jedyny pierścień.

Książka jest naprawdę EPICKA - no nie wiem jak to wyrazić, po prostu epic :D A wy co o tym myślicie? A może oglądaliście film? Zapraszam do dyskusji ;3

Oglądałem film, a książke to będę miał jako lekturę,.. o boże co to będzie - ja jeszcze często nie doczytuje żadnej książki do końca, jakoś nie przepadam za czytaniem.. żeby nie było to mam nadzieje że jakoś mnie wciągnie książka tak samo jak film.

Josek heh, ja mam tak samo. Bardzo, ale to bardzo rzadko czytam książki - nie przepadam za tym, ale Hobbit tak mnie wciągnął, że jak zacząłem czytać to nie mogłem przestać :) 10x razy lepsze od filmu :>

Mam nadzieje że jest tak jak mówisz, bo w przeciwnym razie sprawdzian pójdzie na tym co wiem z filmu + streszczenie. Niestety teraz musze przeczytać Romeo i Julia autorstwa Szekspira, nawet nie interesuje się tym co jest w środku książki, i kiedy sprawdzian -,-

Od Hobbita chyba w ogóle zaczęła się moja przygoda z dobrowolnym czytaniem książek. Do tej pory raz w roku do niego wracam. Świetna akcja, niesamowity świat, zabawne dialogi. LEKTURA OBOWIĄZKOWA! zwłaszcza, że to tylko tam paręnaście stron :) Do autobusu czy pociągu wręcz idealna! 

LEKTURA OBOWIĄZKOWA! zwłaszcza, że to tylko tam paręnaście stron :) Do autobusu czy pociągu wręcz idealna! 

Pomijając fakt, że jest to lektura szkolna w gimnazjum :P

Pomijając fakt, że jest to lektura szkolna w gimnazjum :P

Bo została specjalnie stworzona dla takiej grupy ? xd Co do książki to faktycznie, jest niesamowita, sam świat skonstruowany przez autora powala, fabuła no to chyba nie muszę pisać, jedynie co to niezbyt wyszukane imiona bohaterów, ale można wybaczyć :D

Ja nie miałem jej jako lektury w szkole ale przeczytałem i bardzo mi sie podobała. Tak jak ktoś wcześniej napisał wciągnęła mnie w dobrowolne czytanie książek które teraz pochłaniam prawie że jednym tchem. A co do filmu to dzisiaj na nim byłem i uważam, że jest rewelacyjny i naprawdę warto się na niego wybrać. 3 godziny seansu minęły mi jak z bicza strzelił a oprawa audio i wideo tak jak to Rock powiedział to uczta dla zmysłów ! Polecam i ksiązke i film :)

Czytałem . Świetna książka . Czytaj napewno nie pożałujesz . Lepiej przeczytać a potem obejrzeć film który będzie trylogią narazie jest tylko 1 . Hobbit: Niezwykła Podróż . Za rok będzie Hobbit ; Samotna Góra . A w lipcu 2014 Hobbit :Tam i z Powrotem .

Lektura obowiązkowa !

Warto zdecydowanie, historia jest wciągająca i napisana przystępnym językiem.

Nawet nie wiedziałem, że to teraz lektura w gimnazjum, dawno temu wprowadzili tę zmianę? Swoją drogą trochę szkoda, chyba nic gorszego nie może przytrafić się książce niż przymus czytania jej w szkołach.

Akurat w świecie Tolkiena już prawie 9 lat jestem :) Książka bardzo wciągająca, akurat pare dni temu zakończyłem ją po filmie :) Gram też w Figurkową wersję Lord of The Ring oraz Hobbit :) Teraz przymierzam się do przeczytania "Niedokończone Opowieści"

Warto zdecydowanie, historia jest wciągająca i napisana przystępnym językiem.

Nawet nie wiedziałem, że to teraz lektura w gimnazjum, dawno temu wprowadzili tę zmianę? Swoją drogą trochę szkoda, chyba nic gorszego nie może przytrafić się książce niż przymus czytania jej w szkołach.

Powiem ci ... z tego co pamiętam to miałem ją nawet w podstawówce . Potem oczywiście czytałem ją wielokrotnie. Ale pomyśl jak ludzie muszą czytać Dziady,Pana Tadeusza,Potop,Krzyżaków i nagle trafi się taki Hobbit to chyba nie typowa lektura którą każdy chętnie przeczyta.

Powiem ci ... z tego co pamiętam to miałem ją nawet w podstawówce . Potem oczywiście czytałem ją wielokrotnie. Ale pomyśl jak ludzie muszą czytać Dziady,Pana Tadeusza,Potop,Krzyżaków i nagle trafi się taki Hobbit to chyba nie typowa lektura którą każdy chętnie przeczyta.

Zależy. I mówię to na swoim przykładzie :)

Sam jestem wielkim fanem trylogii Sienkiewicza więc siłą rzeczy wolę czytać o przygodach Kmicica niż wędrować z Bilbem ku Samotnej Górze (co oczywiście też jest całkiem niezłą propozycją). Równie wysoko oceniam inne wymienione przez Ciebie utwory.

I właśnie do tego nawiązywałem w poprzednim poście - sposób w jaki obchodzi się w naszych szkołach z lekturami sprawia, że stają się one przykrą koniecznością, spójrz chociażby na Twoje podejście do tych książek - stawiasz je praktycznie w opozycji do "Hobbita", a jestem pewny, że gdyby nie to, że od lat są maltretowane na lekcjach języka polskiego byłoby zupełnie inaczej.

Uogólniając, moim zdaniem przymus czytania (chociażby wymienionych przez Ciebie) lektur oraz wymóg interpretowania ich wyłącznie w kontekście historycznym jest całkowicie błędny, pomija się mnóstwo istotnej treści z jednej strony, z drugiej zaś do przesady szuka innych cech.

Zadawanie np. "Potopu" w naszych szkołach w takiej formie jak obecnie ma cel tylko wtedy kiedy uczeń przynajmniej minimalnie orientuje się w realiach historycznych okresu, a o to niestety coraz trudniej. Mało godzin historii w szkole, małe zainteresowanie uczniów. A szkoda, bo potem mamy takie społeczeństwo jakie mamy... no, ale to już na inną dyskusję.

Zależy. I mówię to na swoim przykładzie :)

Sam jestem wielkim fanem trylogii Sienkiewicza więc siłą rzeczy wolę czytać o przygodach Kmicica niż wędrować z Bilbem ku Samotnej Górze (co oczywiście też jest całkiem niezłą propozycją). Równie wysoko oceniam inne wymienione przez Ciebie utwory.

I właśnie do tego nawiązywałem w poprzednim poście - sposób w jaki obchodzi się w naszych szkołach z lekturami sprawia, że stają się one przykrą koniecznością, spójrz chociażby na Twoje podejście do tych książek - stawiasz je praktycznie w opozycji do "Hobbita", a jestem pewny, że gdyby nie to, że od lat są maltretowane na lekcjach języka polskiego byłoby zupełnie inaczej.

Uogólniając, moim zdaniem przymus czytania (chociażby wymienionych przez Ciebie) lektur oraz wymóg interpretowania ich wyłącznie w kontekście historycznym jest całkowicie błędny, pomija się mnóstwo istotnej treści z jednej strony, z drugiej zaś do przesady szuka innych cech.

Zadawanie np. "Potopu" w naszych szkołach w takiej formie jak obecnie ma cel tylko wtedy kiedy uczeń przynajmniej minimalnie orientuje się w realiach historycznych okresu, a o to niestety coraz trudniej. Mało godzin historii w szkole, małe zainteresowanie uczniów. A szkoda, bo potem mamy takie społeczeństwo jakie mamy... no, ale to już na inną dyskusję.

Ja sam lubię historię. To zależy od człowieka który rodzaj literatury bardziej mu odpowiada. 3/4 osób w szkołach nie znosi książek to też jest powód dlaczego większość książek ma gorszą opinię niż powinna mieć. Nie mam nic przeciwko lekturom wymienionym wcześniej. Tak jak wyżej pisałem to zależy od człowieka i tego co lubi . Jedni wolą czytać Potop inni Hobbita a kolejni  Zmierzch . etc . Nie obchodzi mnie to co ludzie czytają ważne żeby czytali :) 

Myślę ,że każdy powinien przeczytać kilka przygód Kmicica jak i powędrować z Bilbem ku Samotnej Górze.

Podrowienia Techars

Tolkien podbił moje serce już daaawno dawno więc oczywiście że z "Hobbitem" się zaznałem ; ) kilka lat temu miałem go jako lekturę co skończyło się poprostu setnym przeczytaniem ;D zawsze drażniło mnie że jest taki krótki, podobał mi się dziwnym trafem bardziej niż władca pierścieni którego darze wielkim sentymentem i podziwem. Film przerósł moje oczekiwania ! Jak dla mnie świetny, jest w nim wszystko a nawet więcej ! ;) Polecam :) 

Ja się przyznam, że kiedy Hobbit był moją lekturą szkolną (a wtedy był jeszcze wymysłem nauczycielki a nie obowiązkowym czytadłem) to go nie przeczytałem. Dopiero po czasie wróciłem do książki i poniekąd żałowałem, że wcześniej tego nie zrobiłem ale z drugiej strony lepiej ją zrozumiałem te kilka lat później.

"Hobbit" jak i cała trylogia "Władcy Pierścieni" są naprawdę wartościowymi książkami. Bogaty, ogromny świat, mnóstwo ciekawych postaci, tyleż samo przygód, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oczywiście polecałbym najpierw przeczytać książki, a dopiero później obejrzeć filmy (koniecznie w wersjach rozszerzonych i z napisami, tego się nie da oglądać z lektorem :P ) Szkoda, że ja w szkole takich lektur nie miałem ;)

Książka którą się przyjemnie czyta, po prostu. Nie jest to ani wymagająca, ani jakaś specjalna lektura, ale bardzo fajna historia opowiedziana w przyjaznym języku :).

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik