Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
SoldierPL

Zasilacz

Polecane posty

Jaki polecielibyście zasilacz ATX (byle nie "pseudol" typu Akyga) do kompa:

CPU Core 2 Duo 2.1 GHz 1066

GPU GF 9600 GT 512 MB 256 bit z Gainwarda

8 GB RAM DDR2 800MHz

250 GB HDD

GIgabyte P35

Win 8.

Z uwzględnieniem OC CPU i GPU. Czy jeżeli grafika posiada dodatkowe wpięcie 6 pin do zasilania, trzeba je podpinać, czy będzie chodzić bez problemów bez dodatkowego zasilania? Cena zasilacza w granicach 100-200 zł, w grę wchodzi używka. Dzięki z góry za pomoc ;P

400-450 W , a firme to sobie wybiesz w własnym zakresie jak ci odpowiada wygląd oploty i te sprawy

Amacrox, Antec, be quiet, Chieftec, CoolerMaster, Corsair, Delta, Enermax, Fortron, Modecom (MC, Volcano), OCZ, Seasonic,Topower, Xilence (tylko nowe modele od 2012r), Zalman.

więcej nie chce mi się pisać. ale napewno z tych znajdziesz coś dla siebie

Sam posiadam xfx core 550W Ale na o wiele mocniejszej konfiguracji jak twoja i zasilacz sprawuje się świetnie szczególnie nadaje sie do OC

Lepiej zawsze brać zasilacz o większej mocy, ponieważ jak będziesz robił jakiś update pc to nie będziesz musiał kupować nowego zasilacza ;)

RoyWest, wiem wiem :) Mam teraz jakiś pseudol od starego kompa, po obudowie od środka widać, że palił się nie raz (czarne smugi, miejscami niebieskawe), a mimo to 7 lat ciągnął. A na tej płycie głównej mogę wrzucić jedynie Core 2 Quad i lepszą grafikę, ram mam ograniczenie do 8 GB, a więc nie opłaca się do tej płyty dokupować nic, bo więcej wydam za rok-dwa na upgrade niż na płytę z socketem 1155 lub 2011 i coś z Core iX, a zanim i9 (kiedy wypuszczą) zastąpi i7 pod względem ilości u graczy, minie sporo czasu; a grafika pasować i tak będzie :P Powie mi ktoś jeszcze co to jest za firma Hynix? Pierwsze widzę, a mam z tego ram, więc lepiej wiedzieć co się trzyma.

Nie przesadzajcie z mocą zasilacza, jeżeli kupicie 750W zasilacz do komputera który zjada 300W, to zasilacz będzie pracował z bardzo niską sprawnością. Najlepiej jak spożytkowanie jest gdzieś 80% mocy zasilacza, wtedy działa najwydajniej. 

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik