Skocz do zawartości
Bosz3K

Problem z jakością w obsie

Polecane posty

Witam wszystkich 

Mam problem jesli chodzi o streamowanie, walczę od paru miesięcy z jakością i wydajnością mojego streama. Gdy streamuje (Gry typy: Battlefield V, Apex Legends) w obsie pokazuje mi się "Wykryte pominięte klatki".  Czy jest ktoś wstanie pokierować jak ustawić obsa tak aby te gry wyglądały dobrze na streamie?

Specyfikacja PC
⦁ Procek - Intel Core i7-8700, CPU 6 rdzeni
⦁ Ram - HyperX Fury Black 8GB
⦁ Grafika - MSI GeForce GTX 960 OC 2GB DDR5
⦁ Płyta główna - ASUS PRIME H310M-K R 2.0

Internet
⦁ Download: 637.68 mb/s
⦁ Upload: 735.19 mb/s

Sorry, że po tylu dniach. Nie widziałem w ogóle, że odpowiedziałeś :D No to tak. Ja tu widzę trzy opcje. Możesz pierw ustawić "Profil ustawień" na wydajność i podwyższyć nieco bitrate albo od razu przestawić rozdzielczość wynikową na 1280x720 i zobaczyć jak będzie zarówno w 30 FPS, jak i w 60. Jeżeli to nie pomoże lub chcesz streamować w 1080p, możesz ustawić enkoder na x264 lub x265 (spowoduje to przeniesienie obciążenia na CPU, a jako że masz - jakby - limit w zakresie graficznym przez kartę, to nie powinno być lagów) i spróbować w 1080p lub 720p, zarówno w 30 i jak 60 klatkach. Ah i zobacz jeszcze czy nie masz przypadkiem możliwości ustawienia enkodera na "Hardware NVENC (New)"

Ogólnie to ciężko jest mi coś więcej tu ogarnąć. Jeżeli o moje ustawienia chodzi, to mam praktycznie wszystko wymaksowane w 1080p 60 FPS właśnie z tym presetem ustawionym na wydajność. Mój bitrate to 15 000, choć czasem używam też 30 000. Kompa masz niżej.

@Bosz3K

Edytowano przez SoldierPL
Literówka

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik