Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
KOWALLL

Aktualizacja PC

Polecane posty

Cześć, 4 lata minęły odkąd uzyskałem od was pomoc w sprawie mojego zestawu komputerowego , gdyż na tym się w ogóle nie znałem. Wracając do tematu głównego minęły jakieś 4 lata odkąd zbudowaliście mi zestaw, który powoli zaczyna gorzej się sprawować w grach w sumie to gram na ten moment głownie w "pubg"

Mój zestaw

-Dysk Seagate Barracuda 1 TB 3.5" SATA III (ST1000DM003)

-Pamięć Ballistix Ballistix Sport, DDR3, 8 GB,1600MHz, CL9 (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU) (po upg 16GB)

-Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H

-Obudowa Zalman Z3 PLUS (Z3 PLUS WHITE)

-Zasilacz Cooler Master 550W (RS-550-AMAA-B1) chciał bym zostawić (trzyma napięcia)

-Procesor Intel Core i5 4460, 3.2GHz, 6MB, BOX (BX80646I54460)

-Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 970 OC 4GB GDDR5 (256 bit) 2x DVI, HDMI, 3x DP, BOX (GV-N970WF3OC-4GD) Obecnie max Temp w pubg 71C po pc

około rok temu dołożyłem ramy i chłodzenie procesora i dysk ssd

-Pamięć Ballistix Ballistix Sport, DDR3, 8 GB,1600MHz, CL9 (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

-Chłodzenie CPU Cooler Master Hyper H412R (RR-H412-20PK-R2)<--- Planuje te chłodzenie dać zamiast stockowego od i5 9400f co myślicie ?

-Dysk SSD Patriot Burst 480GB SATA3 (PBU480GS25SSDR)

-be quiet! Pure Wings 2 (BL039) (Dodatkowo na front) obudowy 2 przód 2 góra 1 tył

patrząc na poradniki na yt zainstalowałem rivatuner czy jakoś tak, aby sprawdzić użycie mojego procesora no i w pubg chodzi powiedzmy nie mniej jak 90% do 100% i gra potrafi najzwyczajniej się zacinać.

Natrafiłem na zestaw u Techliptona i moje pytanie jest co o tym sądzicie mówiąc o cenie do wydajności ?

=======================================================================

Lista która planuje kupić jako upgrade co myślicie ?  https://www.x-kom.pl/lista/oa65pvr9j

Podkradzione od techliptona ale wole zapytać i was. Jestem za Intelem chce po prostu wstawić nowego proca i mieć spokój na kolejne kilka lat :) 

=======================================================================

Pytanie co do karty dźwiękowej wbudowanej w mobo, nie znalazłem nigdzie informacji na temat jej jakości, gdyż moja obecna płyta główna która mi poleciliście  4 lata temu ma jakiś średni układ dźwiękowy, rozumiem to przez to że mam ustawienia na 100% , i jeżeli chodzi o głośność nie powala (słuchawki qpady qh90)

Kartę graficzną - mam rozumieć - obecnie zostawiasz? Budżet to 3 tysiaczki? Jeżeli zaś chodzi o procesory, to na chwilę obecną AMD ma lepszą ofertę w rozumieniu wydajność w danej cenie, więc warto się zakręcić przy Ryzenach moim zdaniem. 

Kurde, nawet widać po twoim obecnym zestawie, że składany przez naszych majstrów :D 

Składany głownie przez ciebie ;)

Kartę chciał bym zostawić ew. rok dwa zmiana na 2060+i5 9400f było by chyba dobrym połączeniem ??

Chciał bym zostać przy intelu gdyż nie umiem i nie znam się na podkręcaniu AMD a intela po prostu wkładam i gram,  parę lat i znów zmiana 

Czyli ten zestaw co wstawiłem i5  mobo i ramy będą jak najbardziej ze sobą grały ;D?

Edytowano przez KOWALLL

Ta, zestawik okej, możesz się jedynie szarpnąć na wyższy model tej serii i5, głównie chodzi o stockowy zegar. Co do kręcenia, to zasada ta sama, a tych procesorów nieprzeznaczonych do OC nie podkręcisz, AMD ci to umożliwia bez problemu, choć tu lepiej jednak brać lepszą płytę główną z uwagi choćby na lepszą sekcję zasilania.

W każdym razie jak chcesz Intela to też spoko. 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik