Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lopes123

Najlepsze ustawienia OBS pod nagrywanie / stream ?

Polecane posty

Witam, mam pytanko, ponieważ zastanawiam się jak najlepiej ustawić opcję w ustawieniach, w obs pod względem "Nagrywania" tak wiem.. dużo jest filmów na yt itd itp.. ale szczerze ? Sam wiem że ustawiają czasem opcję błędnie i nie pod jakość filmu. Dlatego pytam was, możecie ktoś z was podeśle jakieś sugestie itd itp..

Mój sprzęt i9 9900k podkręcone do 4.8 ghz, Karta graficzna Geforce RTX 2080 11 gb msi, 32 gb ram 3600 hz, niby 4000 ale mogę max ustawić w biosie 3600.. nie ważne ^^. Kamerka internetowa logitech c930e ustawiam ją na 1920x1080 w obs. Obraz nagrywam 2560 x 1440 ponieważ taką mam rozdzielczość monitora, a skoro jest możliwość nagrywania w 1440p to dlaczego nie ? Dlatego tak i też ustawiłem obraz do nagrywania w rozdzialce mojego monitora, oraz upload 17-23 mb zależne od momentu dnia. 

Powie mi ktoś czy najlepiej nagrywać kartą graficzną czy procesorem ? oraz jaki najlepiej ustawić bitrate, oraz czy CBR / CQR co zaznaczyć co nie.. bicupic czy może lanczos, 60 fps no to raczej wiadomo, w formacie zapis flv czy mp4, ustawić na jakośc czy najwieksza jakość, a może jednak wydajność...

Zależy mi na jak największej jakości obrazu, oraz nad tym by na nagraniu była plynnosc obrazu, a nie przycinki jakieś. Przesyłam film miewiecej jak to wygląda teraz, a wasze propozycje do nagrywania prosiłbym bardzo z góry dziękuje. Pozdrawiam i miłego dnia życzę.

Głownie interesują mnie ustawienia pod nagrywanie, ale pod stream na przyszlosc też sie przydadza, dzieki !

A to film przykładowy jak to wygląda u mnie póki co..  wiem że srednio dlatego zlecam się do was jakie są najlepsze ustawienia pod nagrywanie.

https://www.youtube.com/watch?v=osnENzuMk2w

Napisano (edytowany)

Tutaj nowy link tylko 360p po jakims czasie bedzie 1440p to ocenisz czy dobrze to wyglada ? ;p narazie ch*owo bo 360p po dopiero co wgrany film. Pozdro !

PS w CQP, jest fajna jakość, tylko 4 minut = 4 gb plik, 60 minut to 60 gb będzie xD troche chyba za duży plik ^^

Edytowano przez lopes123

Wgl jeszcze pytanie z innej beczki, dlaczego płynność na nagraniu jest inna ;3 ? Bo normalnie to mam wysoki FPS, a na nagraniu niby też jest ok, ale widzę lekkie klatkowanie. Przy takim procku i karcie graficznej raczej nie powinno klatkowac, zwlaszcza ze mam fps na 60 ustawione w obs. Karta 2080 Ti 11 gb procek i9 9900k ram 32 gb 3600.

Według mnie jakość spoko, zresztą YT kompresuje.

Na klatkowanie nagrania może pomóc włączenie VSyncu w grze - dzięki temu karta graficzna nie będzie pracowała w nadmiarze (bo monitor i tak nie jest w stanie wyświetlić więcej klatek niż wynosi jego częstotliwość odświeżania) i zostanie więcej mocy obliczeniowej dla OBS'a.

A co do rozmiarów pliku - możesz wziąć CBR i ustawiać bitrate 20 000 Kb/s i więcej, wtedy nie powinno być żadnych artefaktów kompresjii, a bitrate może być mniejszy.
Myślę, że to nie jest tak dużo, za czasów FRAPS'a - to były kolosalne pliki

Cbr to kolo 70 000 bitrate ustawiam, bo przy 20 000 jest roznica. Waga nie jest juz tak zla, do 30 gb na godzinę sie zmieszcze a tyle sb pozwalam na max wage wideo. Bo przy cqp czy cq to jest dramat, jakosc no fakt.. zajebista, ale waga.. przy ustawieniu na 25 jakies 1 GB rozmiar za minute.. a bez sensu pozniej to kompresowac bo ok.. waga spadnie ale jakosc rowniez, zwlaszcza przy rozdzialce 1440. Z tym CBR bede kombinowal i nagram teraz cos w 60 000 bit rate a 70 000 i sprobuje włączyć ten v-sync i rozdzielczość zmienie z 144hz na 89 hz. Bo monitor moj hula na 165 hz. W ustawieniach monitoru nie musze zmniejszyc z 165 na nizej ? Jesli w grze zmienie rozdzialke na 89 hz np.. Tak jest w opcjach przykladowo bf5.

G-sync miec włączone czy wyłączone nagrywajac cokolwiek ?  :P

No najlepiej byłoby 60 Hz, bo raczej się nie nagrywa więcej niż 60 FPS. Tak samo nie do końca jestem pewien czy musisz nagrywać w 1440p jeśli Ci zależy na małych rozmiarach. Nagrywaj w 1080p, to wystarczy mniejszy bitrate

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik