Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bansu

Po uruchomieniu komputera, obraz freezuje się na początkowym ekranie biosu

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam, zakupiłem kartę graficzną (MSI GEFORCE GTX 1060 6GT OCV1) i podłączyłem ją do komputera. Potrzebowałem przejściówki VGA-DVI-D, żeby jakkolwiek ją podpiąć. 
Po pierwszych próbach uruchomienia komputera ekran nie wyświetlał nic, jakby kompletnie nie czytał karty. Po namysłach i odpaleniu komputera na zintegrowanej zacząłem bawić się w biosie i zmieniałem priorytet uruchomienia karty (IGFX PEG PCI), udało się. Po ponownym przełączeniu na kartę, po włączeniu pojawił się ekran z "podstawowymi" informacjami (f12 boot menu, f9 bios itp itd) , czyli karta teoretycznie działa, ale tu pojawia się problem. Co bym nie kliknął komputer nie przyjmuje i system się nie włącza. Nie reaguje na klikanie f12 czy nawet biosu, raz udało mi się wejść do biosu na tej nowej karcie, potem już jakoś nie chciało zaskoczyć. Próbowałem wyłączać dyski, resetować bios baterią, wyjmować ram. Z praktycznie identycznym skutkiem. Na starej karcie wszystko śmiga (RADEON HD6850). Nie wiem co warto jeszcze popróbować, czy może moja płyta po prostu nie domaga z kartą, zasilacz, nie mam pojęcia. Dodam że na tym sprzęcie który zaraz podam używałem uprzednio R9 280x 3GB i wszystko śmigało przez długi czas (karta teoretycznie zżera więcej W). 

Aktualny sprzęt: 

i5 3570 
GA-H61M-S2PV 
RADEON HD 6850 
10GB RAM DDR3 
Zasilacz Antec Earthwatts 500W 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Bansu

Napisano (edytowany)

Oczywiście podpiąłeś 6-pinowe zasilanie do karty graficznej?

Oczywiście możesz spróbować podpiąć starą kartę graficzną, usunąć sterowniki do grafiki, żeby zostały podstawowe i wtedy zamienić kartę na 1060

Edytowano przez MrAeers

Napisano (edytowany)

Zapomniałem o próbie zaktualizowania BIOS'u, pomogło definitywnie. Karta działa i śmiga jak powinna, zostawiam temat może jakimś cudem to komuś pomoże. Proszę o zamknięcie.  

Na prośbę zamykam //SoldierPL

Edytowano przez SoldierPL

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik