Skocz do zawartości
dymolpc

Ciekawe książki - jakie polecacie?

Polecane posty

ogarnij sobie "Troje" S.Lotz, mi sie udało zdobć fragment i nie moge sie doczekać całej książki. Ogólnie historia z motywem katastorfy samolotów, grupką dzieci które przeżyły i paranormalne zjawiska które dzieją się po katastrofie.

ogarnij sobie "Troje" S.Lotz, mi sie udało zdobć fragment i nie moge sie doczekać całej książki. Ogólnie historia z motywem katastorfy samolotów, grupką dzieci które przeżyły i paranormalne zjawiska które dzieją się po katastrofie.

Własnie skończyłam czytac TROJE, Sara Lotz pisze genialnie, mnie wciągnęła bardzo ta książka, mega mroczna i tajemnicza, jeśli ktoś lubi thrillery to koniecznie musi przeczytać. :)

Ze swojej strony mogę polecić:

Adam Wiśniewski "Snerg" - "Według łotra" i "Oro. Otomi znaczy wysłaniec"

Douglas Adams - cała seria "Autostopem przez Galaktykę" (jestem dopiero na pierwszej, ale w najbliższym czasie nadrobię zwłokę)

AvroFM, jeżeli bym miała wybrać, to wybrałabym 90% tego, co Ty :) fantastyczny gust literacki.

No tak, z lektur nie wliczających się do literatury pięknej polecam szczególnie Kinga i Mastertona, dobrym wyborem będzie Neil Gaiman, Terry Pratchett (ale to już zależnie od gustu).

Polecam też książki Jarosława Szulskiego, są bardzo wciągające i bardzo prawdziwe.

Co do "Troje", jedna z lepszych pozycji na rynku, naprawdę.

Piszę bloga na temat literatury (http://iamareptile.blogspot.com) dlatego niejako jestem zmuszona sporo czytać;)

Stephen King

-Cmętarz Zwieżąt 

-Dolores Claiborne

-Zielona Mila 

-Cztery Pory Roku (Skazani na Shawshank, Dobry Uczeń, Ciało, Metoda Oddychania)

Dean Koontz

-Mąż

-Dobry Zabójca

Harlan Coben

-W Głębi Lasu

To są książki które zdecydowanie mogę polecić.

Cześć, 

Jeżeli ktoś czytał np. Zieloną Milę albo Skazani na Shawshank i lubi tematykę więzenienną to polecam również pozycję pt. Skazaniec" Krzysztofa Spadło. Jak dla mnie fenomenalna książka. :)

Piknik Na Skraju Drogi - Borys i Arkadij Strugaccy jak lubisz stalkera to w tym klimacie utrzymana krótka książka (nie bezpośrednio o zonie ale klimat dość bliski). Ewentualnie tych samych autorów Przenicowany Świat. Nie wiem jakie książki lubisz ale Ci dwaj autorzy mają naprawdę fajny styl pisania.

Jak dla mnie fantasy zawsze zwycięża :)  W ostatnim czasie dostałam od chłopaka komiks " Morze potworów" Ricka Riordana - początkowo byłam zmieszana, ale jak zaczęłam czytać, zmieniałam zdanie. Jednym słowem suuuper :P Maaaagia :D  Chłopakowi też się podoba :D

ja przeczytałem z zapartym tchem "dzień po dniu z muzyką Seweryna Krajewskiego" Ewy Derlatki. musze przyznac że nie spodziewałem się tak dobrego tekstu. nie będę opisywać to trzeba przeczytać. polecam!

Wszystkie części "Ulysses Moore": saga fantastycznych powieści opublikowana przez włoski magazyn "Il Batello a Vapore" składa się z 14 książek i została w całości napisana przez Pierdomenico Baccalario, a zilustrował ją Iacopo Bruno. ;)

Ostatnio obejrzałem film pt. "Teoria wszystkiego". Film jak film, ale bardziej zainteresowała mnie osoba głównego bohatera, którym jest Stephen Hawking. Napisał bardzo ciekawą książeczkę "Krótka historia czasu", którą serdecznie polecam :)

Polecam gorąco serie "Cherub" Roberta Muchamoore, książka opowiada o działaniu rządowej organizacji CHERUB i jej małych agentów z założeniem "Nikt się nie będzie spodziewał że nastolatek może być szpiegiem". Książek jest około 13 i wszystkie czytałem nawet po kilka razy. Dla młodzieży polecam! :)

To ja od siebie dorzucę, ostrzegam dużo tego ;)

1)Dominik Rettinger: Klasa, Elita (Sokoła nie czytałam, ale strzelam, że tak samo dobry)

2)Martin ZeLenay: Tajny raport Milingtona, U progu zagłady (fajne wplecione elementy historii sztuki)

3)Robert Ludlum: Trylogia Bourne'a, Kryptonim Ambler (Filmy od Bournie to inna historia, dosłownie)

4)Paula Hawkins:Dziewczyna z pociągu (trochę dziwne ale fajne, obecnie czytam)

5)Tom Clancy:Bez skrupułów, cykl Netforce (w Polsce dostępne 3 części na 10), Splinter Cell (Kolekcjonera i Operację czyta się dziwnie, bo pisana jest z pierwszej osoby i do tego w czasie teraźniejszym), EndWar

6)John Grisham: Zaklinacz Deszczu, Firma, Theodore Boone (to ostatnie, to raczej seria dla dzieci ale i tak ją lubię)

7)Kevin Mitnick-Duch w sieci (autobiografia)

8)Christian Plowman- O krok za daleko (autobiografia)

9)Księga wszystkich przygód Sherlocka Holmesa (elegancki zbiór wszystkich publikowanych opowiadań+ jedno nie publikowane)

10)Eugeniusz Dębski:Hellp ,Moherfucker, Russian Impossible (jak nie lubię fantastyki tak tą serię kocham)

The End.

Jest wiele fajnych książek jednak trzeba je dopasować do własnych gustów. Ja ostatnio przeczytałam książkę "Piętno pielgrzyma.Zbuntowani". Jest to książka z gatunku fantastyki naukowej, jednak myślę, że się spodoba nawet tym, którzy na co dzień tego gatunku nie czytają. Jest tam kilka historii, które później łączą się w całość i wielu bohaterów. Nie sposób się nudzić przy czytaniu tej książki :)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik