Skocz do zawartości
dymolpc

Ciekawe książki - jakie polecacie?

Polecane posty

Polecam książki Dimitrija Głuchowskiego "Metro 2033" i "Metro 2034". Bardzo klimatyczne świetnie się czyta (wiem po sobie) ja akurat posiadam wersje elektroniczną ale jedna książka kosztuje coś koło 30-40zł. Gdy nie moge zasnąć zaczynam czytać w ciemnościach robi się jeszcze klimatyczniej i poprostu nie da rady przestać czytać. Bardzo polecam te dwie książki. 

Własnie miałem pisać o "Zwiadowcach".

Tomów jest jedenaście. Nie chcę zdradzać fabuły. Podam tylko opis z odwrotu pierwszej części ;p

Przyszłość piętnastoletniego Willa zależy od decyzji możnego barona.

Sam Will najchętniej zostałby rycerzem, ale - drobny i zwinny - nie odznacza się tężyzną fizyczną, niezbędną do władania mieczem.

Tajemniczy Halt proponuje chłopakowi przystanie do zwiadowców - ludzi owianych legendą, 

którzy, jak wieść niesie, parają się mroczną magią, potrafią stawać się niewidzialni...

Początek nauki u mistrza Halta to jednocześnie początek wielkiej przygody i prawdziwej męskiej przyjaźni.

Polecam zapoznać się z treścią, bo książka jest tego warta. ;)

W imieniu wydawnictwa Akurat polecam naszą najnowszą książkę "Czerwony Golem" Petera Higginsa. To błyskotliwy thriller SF rozgrywający w alternatywnej rosyjskiej rzeczywistości. To również opowieść o tym, co by było, gdyby polityczna machina zderzyła się z tym, co w świecie niewytłumaczalne, boskie i fantastyczne.

Jesteśmy ciekawi Waszych opinii na temat tej powieści. Prosimy o komentarze!czerwony-golem.jpg

„Czerwony Golem” Petera Higginsa w zaskakujący sposób łączy w sobie science fiction, fantasy i thriller. Pomyślcie o Moskwie lat 30 i 40, mieście przesiąkniętym strachem, kontrolowanym przez partię i tajną policję – ale z golemami, olbrzymami, starożytnymi artefaktami i czującym deszczem… Taki właśnie jest nastrój powieści Petera Higginsa.

Wissarion Łom, policyjny śledczy z prowincji i uczciwy człowiek pracujący dla systemu, zostaje wezwany do stolicy, Mirgorodu aby pomóc w śledztwie dotyczącym ataków terrorystycznych. Miasto z brudnymi ulicami, propagandowym kinem i zatłoczonymi głośnymi dworcami przytłacza go brutalnością i korupcją. Na swojej drodze spotyka Marusię, prostą i pełną nadziei dziewczynę, która na swoje nieszczęście dowiedziała się co kryje główna siedziba policji. To spotkanie oraz śledztwo Łoma doprowadza go do wykrycia spisku, który sięga najwyższych partyjnych szczebli. Łom zabiera Mariusię i postanawia uciekać. Czy na prowincji będzie spokojniej niż w mrocznym Mirogrodzie? Czy Tajna policja to jedyne niebezpieczeństwo, które im zagraża?

Peter Higgins wykładał angielski na Oxfordzie, a także pracował w Wolfson College zanim wstąpił do Służby Cywilnej. Utwory fantasy i SF zaczął pisać w 2006 roku, a jego prace pojawiły się w „Fantasy: Best of the Year 2007” oraz „Best New Fantasy”. Mieszka i pracuje w południowej Walii.

Ja zafascynowałam się animalistycznym thrillerem politycznym/ troche sf, erotyzmu/ i przede wszystkim absurdalny humor. Przedstawiony świat to kraina świń, sex-afery, spiski, ciekawa fabuła. AAAaaaa i zapomniałam podać tytuł "Tajemnice Pigalonii" JJ Renert !!!

Duch w sieci

Autor: Kevin Mitnick 

Jest to świetna książka będąca biografią jednego z najlepszych hakerów. Dzięki zainteresowaniom autora, jego biografia jest nadzwyczaj wciągająca. Polecam, szczególnie osobą, które interesują się różnymi technicznymi ciekawostkami. Niektóre sytuacje tam opisane naprawdę mnie rozbawiły. Przygoda autora zaczyna się od niewinnych zabaw w młodości, a kończy... No właśnie. Tego to już sami się dowiecie, jeśli przeczytacie tą książkę. 

* Cała twórczość Stephena Kinga, ale w szczególności: Bastion, Sklepik z Marzeniami, czy Desperacja. Przeczytałam większość jego powieści, ale te najbardziej chyba przypadły mi do gustu. Ilość stron może ździebko przerażać (w Bastionie jest ich ponad 1000!), ale uwierzcie mi, że naprawdę warto ;)

* Moja nowa miłość: Terry Pratchett. Jego powieści ze Świata Dysku połykam nałogowo. Uwaga! Jego poczucie humoru uzależnia! ;)

* Bardzo podobała mi się też nowa powieść Miłoszewskiego- Bezcenny. Sensacyjna historia, a w tle wydarzenia z II wojny światowej

* Pan lodowego ogrodu Grzędowicza. Dla fanów fantasy pozycja obowiązkowa! ;)

Jakie tytuły polecacie? Nie mam ulubionego gatunku, ponieważ nie wiele czytałem do tej pory. Głownie spowodowane jest to nudnymi lekturami w gimnazjum. Może to być fantasy, coś wojennego (przeczytałem połowę Battlefield 3: Rosjanin, lecz jest strasznie słaba) nie pogardzę też jakąś ciekawą książką przygodową. Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Hobbit, niezapomniane wrażenie, które oddają całą kwintesencję fantastyki. Tolkien to prekursor fantasy, więc może zacznij pierw od jego powieści. Klasyka!

No to tak. Oczywiście Metra wszystkie, Władca Pierścienie oraz inne książki Tolkiena (Hobbit czy silmarillion), Książki Niekrytego Krytyka, Mike Carey i jego seria o Felixe Castorze (jedna z moich ulubionych serii książek), no i oczywiście Sapkowski i jego Wiedźmin :) A tak z słuchu to jeszcze Stephen King, Dean Kootnz, Tom Clancy

Takie moje małe poleconko:

• Achaja - Ziemiański - za przygodę pełną gębą.
  • Akta Dresdena - Butcher - za świetnego głównego bohatera.
  • Trylogia "ostatniego maga heroldów" - Mercedes Lackey - za to że się popłakałem na końcu.
  • Seria o Feliksie Castorze - Mike Carey - znowu świetny bohater i jego dziwny tok myślenia.
  • Trylogie: Skrytobójca i Złotoskory - Robin Hobb - standardowy "od zera do bohatera"... ale czy tak jest ?
  • Cykl o inkwizytorze - Piekara - Za bardziej prawdopodobne wydarzenia dziejące się 2tyś. lat temu.
  • Cykl Kłamca - Jakub Ćwiek - bardzo zabawna i wciągająca książka, niestety koniec rozczarował.
  • Belgariada i Malloreon - David Eddings - bo to mója pierwsza książka
  • Gamedec - Marcin Przybyłek - Tam są gry noł lajfy :D
  • Cykl demoniczny - Brett Peter - Ma w sobie to coś

Mógłbym tak długo, ale to może innym razem :)

To ja polecę trochę klasyki czyli Kroniki Diuny. jest to cykl składający się z 6 tomów (Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg imperator Diuny, Heretycy Diuny, Diuna: Kapitularz). Świat stworzony przez Franka Herberta jest pełen intryg, polityki, zapachu krwi, mistycyzmu. Przy tej lekturze nie sposób się nudzić chociaż nie jest ona taka prosta. Prawie każdy dialog posiada ukryte podteksty czasami autor sam zwraca na nie uwagę czytelnika a czasami zmusza go do samodzielnego ich doszukiwania przez co ponowne przeczytanie tej książki może odkryć wiele nowych szczegółów.

Dla osób lubiących trochę lżejszą lekturę polecam książki Trudi Canavan: Trylogia Czarnego MagaTrylogia ZdrajcyEra Pięciorga. Są to cykle ze świata Fantasy ze spora dawką humoru oraz wartkiej akcji choć nie pozbawionej zabarwienia erotycznego :P

Osoby które nie boją się wyzwań zachęcam do przeczytania cyklu Księga Nowego Słońca autorstwa Gene Wolfe. Jest to opowieść jak z czeladnika cechu katów w drodze przypadku dojść do Autarchy. Świat opisany w tym cyklu to pomieszanie Fantazy z SF (określanym jako science fantasy).

Jako wielki fan polecę

- serię Zwiadowcy,

- Pod Kopułą,

- Dallas '63,

- serię Assassin's Creed,

- Joyland,

- serię Tunele,

- sagę Dziedzictwo

- serię Gra o Tron

- serię Drużynę

- serię Felix, Net i Nika

- trylogię Igrzyska Śmierci

Co myślicie o serii Achai?

Achaja rządzi :)

podobnie zgodzę się ze Zwiadowcami.

Ja z kolei chciałbym polecić coś ponad kanon :)

"Incydent na Rigil Prime" T.Biedrzycki

seria "Hades" E.Filak 

mam jeszcze kilka nieprzeczytanych utworów słabiej znanych autorów - zobaczymy.

Ze znanych dodałbym jeszcze 

"Gra Endera" O.S Card

"Przeklęci" trylogia A.D Foster

Witam,

dziwie się, że tylko raz został wspomniany tytuł sagi "Legendy Drizzta". Wciągająca opowieść o przygodach mrocznego elfa i jego przyjaciół. Książki, które "połykałem" w jedną noc. Jeśli ktoś lubi tematykę fantazy osadzoną w świecie orków, elfów, krasnoludów itp. (świat forgotten realms), a do tego mistrzowskie opisy walk, to gorąco polecam!

Dodatkowo książek jest, aż 13 z sagi Legend Drizzta + 3 z Trylogii Klingi Łowcy!, tak więc szybko nie skończycie :)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez PowerOfAnger
      Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych
      zachęcam do wizyty na moim kanale gdzie znajdziecie całą masę różnorodnych treści od gier, poprzez książki, paczki niespodzianki, zagadki logiczne, nowinki technologiczne aż po sprzęt elektroniczny.
      Największe treści na moim kanale to gry video z racji ich ogromnej dostępności. Serie staram się prowadzić wczuwając się w historię przedstawioną przez twórców by lepiej się taką historię oglądało. Nie zabraknie również wszelakich komentarzy i śmiesznych sytuacji. Znajdziecie tu rónież paczki niespodzianki typu LootCrate czy Pixel-Box gdzie nigdy nie wiadomo jakie gadżety znajdą się w środku (od figurek po kubki tematyczne).
      Mam nadzieję, że po odwiedzinach zostaniecie na stałe i będziemy wspólnie tworzyć świetną społeczność
      Pozdrawiam i do zobaczenia!

Link do kanału:
      https://www.youtube.com/channel/UC2A4pD9XlUPrdN366vilp3A
    • Przez Puchacz
      No więc jestem Puchaczem książkowym i liczę sobie 18 wiosen . Lubię czytać dobre powieści i opowiadania. Na swoim kanale, komentuję jednak te, które niekoniecznie wyszły dobrze  
      Przyjmuję każdą, konstruktywną krytykę. W końcu to forum YouTuberów, a nie kółko wzajemnej adoracji  

Link: Puchacz - YouTube

• Przez sobchuck
      Cześć! Chciałem przedstawić nasze filmy, które nagrywamy z kolegą, fabularne i fantasy
      https://www.youtube.com/watch?v=lSj3suPaDKk
      Film trwa 6 minut, zapraszam elo
    • Przez Pr!m0S
      Witam
      oddaję się waszej sugestii w sprawie czysto ciekawskiej, chciałbym poczytać trochę książek o tematyce wojennej, żołnierskiej oraz wojskowej . Jeżeli macie jakieś dobre tytuły warte uwagi to śmiało piszcie je tutaj. A może kupię jakąś fajną książkę z ,której będę miał dużo frajdy

Pozdrawiam

• Przez Barcode©
      Cześć.Znacie jakieś ksiązki warte uwagi cos ciekawego,strasznego a może poruszającego? .Dajcie znać jeśli coś wpadnie wam do głowy.Pozdrawiam Barcode

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik