Skocz do zawartości
dymolpc

Ciekawe książki - jakie polecacie?

Polecane posty

Jakie tytuły polecacie? Nie mam ulubionego gatunku, ponieważ nie wiele czytałem do tej pory. Głownie spowodowane jest to nudnymi lekturami w gimnazjum. Może to być fantasy, coś wojennego (przeczytałem połowę Battlefield 3: Rosjanin, lecz jest strasznie słaba) nie pogardzę też jakąś ciekawą książką przygodową. Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Polecam całą sagę Eragona naprawdę świetnie się czyta, autorstwa młodego pisarza  Christophera Paolini no to masz Eragon, Najstarszy, Brisingr i Dziedzictwo 2 tomy. Jest też film o Eragonie i nie polecam tego filmu gdyż sam film jest jednym wielki szajsem.

Cykl Dziedzictwo, na pewno jest miły i przyjemnie się go czyta aczkolwiek mnie zawiódł. dlaczego? Ponieważ bohater wyrósł na pół boga którego nic nie zabije, a sam machnięciem ręki ubija 30 przeciwników. Koniec książki był tak długo wyczekiwany, że aż zbyt przewidywalny. Byłoby fajnie gdyby autor skorzystał z jakiegoś oryginalnego pomysłu, niestety nie. Podsumowując początek fajny potem coraz słabiej, mimo to warto przeczytać choćby dla doświadczenia, kto wie może tobie podejdzie?

To i ja polecę coś od siebie :) 

A. Sapkowski - "Wiedźmin" - Inspiracja CD Projektu do stworzenia gry o tym samym tytule ;) Dla mnie osobisty nr. 1 mam jednak świadomość, że zdania na temat książek wchodzących w skład sagi wiedźmińskiej są podzielone i ma ona tyleż samo zwolenników co przeciwników. Co mogę zagwarantować? Mnóstwo śmiechu, sporo zwrotów akcji, ciekawą nieliniową fabułę. Jeżeli podobał Ci się scenariusz drugiej gry to książka spodoba Ci się tym bardziej :) Prequel do 5-cio tomowej sagi stanowią dwa tomy opowiadań - "Ostatnie Życzenie", "Miecz Przeznaczenia" Łącznie saga ma 7 tomów (często wydawana w 6 książkach) 

Patrick Rothfuss - "Kroniki Królobójcy" - ciągle powstająca seria książek (aktualnie chyba 3 książki wydane) jako zajawkę podkleję Ci co sam Kvothe (główny bohater) powiedział o sobie: "Wykradałem królom księżniczki. Spaliłem miasto. Spędziłem noc u Felurian i uszedłem z życiem i przy zdrowych zmysłach. Gdy wyrzucono mnie z Uniwersytetu, byłem młodszy niż ci, którzy próbowali się tam dopiero dostać. Włóczyłem się nocą po ścieżkach, o których boicie się nawet mówić w świetle dnia. Rozmawiałem z bogami, kochałem kobiety i tworzyłem pieśni, przy których minstrele płakali. 

Mogliście o mnie słyszeć." Jest co czytać, autor w interesujący sposób buduje napięcie i sprawia, że z coraz większą niecierpliwością czekasz na kolejny tom. 

Brent Weeks - "Czarny Pryzmat" - nowa pozycja autora świetnej "Drogi CIenia", którą również śmiało mogę polecić. Najnowsza książka w mojej biblioteczce. Aktualnie dwa tomy wydane - oba świetnie się czyta :) Specyficzna, nieszablonowa produkcja z wyróżniającym się z natłoku książek fantasy światem przedstawionym. Gorąco polecam :P 

Wiedźmin jak najbardziej warto przeczytać, co do tych kronik nie czytałem ale słyszałem, podobno ciekawe, "Czarny Pryzmat" nie czytałem , dodam jeszcze Pieśń Lodu i Ognia na pewno słyszałeś, bardzo wciąga. Oprócz tego Malowany Człowiek i Pan Lodowego Ogrodu.

Kurde a tak chciałem polecić wiedźmina :/ a od siebie polecę :

Tajemniczy ogród ( moja lektura dzieciństwa to ona jako pierwsza mnie wciągneła )

Harry Potter bardzo fajna książka jak i film 

Metro 2033/2034

Oskar i Róża ( dziewczyna mi ją poleciła i szczerze to razem z nią beczałem :P )

nioch nioch może jeszcze coś mi do głowy wleci :)

Kurde a tak chciałem polecić wiedźmina :/ a od siebie polecę :

Tajemniczy ogród ( moja lektura dzieciństwa to ona jako pierwsza mnie wciągneła )

Harry Potter bardzo fajna książka jak i film 

Metro 2033/2034

Oskar i Róża ( dziewczyna mi ją poleciła i szczerze to razem z nią beczałem :P )[/size]

nioch nioch może jeszcze coś mi do głowy wleci :)[/size]

Dobrze tutaj kolega podpowiada, Metro 2033 i 2034! Wspaniałe książki a szczególnie 2033. Jak się usiądzie to nie idzie się oderwać, tak strasznie wciągająca swoim klimatem.

Witam, jestem nowy na forum, ale co nieco przeczytałem. Oto pozycje, które według mnie są warte polecenia:

- sagę "Kroniki królobójcy" Patricka Rothfussa. Nazwa 1 tomu to "Imię wiatru". Bardzo wciągająca książka, którą czyta się jednym tchem.

- mało znaną książkę "Honor złodzieja" Douglasa Hulicka. Książka jest pełna zagadek i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

- trylogia "Czarnego maga" Trudi Canavan (Komentarz chyba zbędny).

Wszystkie książki wymienione powyżej są z gatunku fantasy.

,,Jeśli ktoś nie zna tej pratchettowskiej niezwykłej mieszanki filozoficznych żartów przeplatanych slapstickową komedią, właśnie zyskał wyjątkową okazje poszerzenia horyzontów." ~ Financial Times

Co tu dodać? Mogę polecić prawie całą twórczość T.Pratchetta, ale na początek sugeruję "Straż! Straż!".

Ja tam najchętniej wszystkim bym podsunął Gombrowicza, ale wiem, że nie każdy to lubi.

Jak ktoś ma godzinę wolnego to polecam opowiadanie Andrzeja Ziemiańskiego "A jeśli to ja jestem Bogiem?". Najlepsze opowiadanie jakie czytałem od lat. 

Trochę pchnę w górę i z zupełnie inną tematyką. Przywołam te wszystkie trupki ;)

13 wojen i jedna - K. Miller - o wojnie, jednak bez kolorowych bajeczek, misiów, róży i tęczy. Prawdziwa książka, prawdziwe i mocne historie. Magiczna są jedynie duchy i zjawy. Trzeba przeczytać, by wiedzieć z czym mierzy się nie tylko korespondent wojenny, ale każdy z tych szarych bohaterów.

Dotknięcie pustki - J. Simpsona - o górach i człowieku, który w tych górach pewną historię przeżył, przepełniona strachem, ale także nadzieją na przeżycie. Mówiąca, że zwykli ludzie w niezwykłych sytuacjach są w stanie dokonać niezwykłych osiągnięć.

Skafander i motyl -  Jean-Dominique'a Bauby - by trochę nadziei zagościło na sam koniec. Książka krótka, na jeden dzień. Warta przeczytania bo napisana w niezwykły sposób, bo... okiem. 

Dla leniwych na podstawie dwóch ostatnich książek powstały filmy. Jak coś sobie przypomnę, a pewnie tak będzie to dopiszę.

Hmm jeśli lubisz książki SF polecam :

1. Pan Lodowego Ogrodu

Autorstawa: Jarosława Grzędowicza

Wedłóg mnie fascynujaca i porywająca o eksploracji kosmosu i innych światów .

2. TOY WARS

Autorstwa: Andrzeja Ziemiański

3. Nocarz + pozostałe 2 ksiegi .(trylogia)

Autorstwa: Magdaleny Kozak

Polskie realia+ CBŚ + wampiry = Niezła gradka

Wszelkie informacje o tych ksiażkach możesz znależć w google.

Mam nadzieje że przejżysz :)

Ja od siebie polece Igrzyska Śmierci, W Pierścieniu Ognia, Kosogłos, Metro 2033 i 2034, Harry Poter (wszystkie części), Wiedźmin, Władca Pierścieni (wszystkie części), Houston Mamy Problem. Bardzo polecam =)

R.A Salvatore - Legenda Drizzta.
Przeczytałem wszystkie jego książki i o ile w późniejszym etapie jak coś ma 16 tomów to można mieć dość,
to jednak pierwsze 3 części są po prostu mega.

Magdalena Kozak - Nocarz
Oraz resztę kontynuacji "Renegat" oraz "Nikt"
Książka polskiej autorki o wampirach, ale nie jest to zmierzch, poza tym akcja książki dzieje się w Polsce.

Maja Lidia Kossakowska - Siewca Wiatru
Książka opowiadająca o losach anioła zagłady, Abbadona.

Orson Scott Card - Gra Endera
Jest to Sci'Fi głownym bohaterem jest młody dzieciak. Świat jest zagrożony inwazją "robali" i młode wyjątkowe jednostki są szkolene w specjalnych "szkołach" et itp.
Książka będzie nawet ekranizowana  http://www.youtube.com/watch?v=Eqep5fCqZVI

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się