Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
avuler

Nagrywanie OBS'em problem

Polecane posty

Witam. Mam problem przy nagrywaniu obsem. Chodzi mi tu głównie o spadki FPS na nagraniu. Przykładowo obrałem sobie Shadow of the tomb raider (na ultra). Podczas gry i włączonego nagrywania mam na pewno ponad 120 FPS. Problem polega na tym, że po zapisaniu filmu i odtworzeniu go ewidentnie widzę tzw shuttering, bądź jak zwał ścinki. Próbowałem różnych ustawień w obsie. Przez nvec czy jakoś tak jak i x264, przy bitrate od 10 aż do 40k (CBR) przy ustawieniu zużycia procesora od fast po ultrafast. Dopiero przy ultrafast lub superfast zniknęły ścinki, za to jakościowo cóż... To nie jest raczej normalne, że na presecie fast czy faster, x264, bitrate 20-40k i włączonym nagrywaniu mam w grze 100+ lub 120+ FPS, a na nagraniu ścinki.

Spec PC'ta:

I7 7800X 4,5GHz OC

16GB ram 3kMhz

GTX 1080Ti od Aorusa

Proszę o pomoc, bo już brakuje mi pomysłów. Z góry dziękuję.

6 godzin temu, SoldierPL napisał:

Na jaki dysk nagrywasz? Jakie dyski posiadasz?

1. Systemowy - Samsung m.2 960 evo

2. WD WD10EZEX - 60WN4A0 7,2k obr. 1tb

Gry jak i obsa oraz zapis gameplay'a mam na dysku WD

Edytowano przez avuler

Załącz VSync w grach. Wtedy wykorzystanie sprzętu przez grę zostanie ujarzmione, przez co OBS będzie miał więcej dostępnej mocy obliczeniowej.
No i oczywiście, żeby to przyniosło efekt, to musisz mieć częstotliwość odświeżania monitora 60 Hz. Wtedy właśnie obraz z gry zostanie ograniczony do 60 FPS. Jak masz monitor 120 Hz, to VSync nie poprawi wydajności OBS, bo i tak będzie ograniczenie do 120 FPS w grze.

EDIT: częstotliwość odświeżania monitora możesz zmienić w panelu karty graficznej lub także w ustawieniach systemowych (już nie pamiętam dokładnie gdzie)

2 godziny temu, Wilkokłak napisał:

Załącz VSync w grach. Wtedy wykorzystanie sprzętu przez grę zostanie ujarzmione, przez co OBS będzie miał więcej dostępnej mocy obliczeniowej.
No i oczywiście, żeby to przyniosło efekt, to musisz mieć częstotliwość odświeżania monitora 60 Hz. Wtedy właśnie obraz z gry zostanie ograniczony do 60 FPS. Jak masz monitor 120 Hz, to VSync nie poprawi wydajności OBS, bo i tak będzie ograniczenie do 120 FPS w grze.

EDIT: częstotliwość odświeżania monitora możesz zmienić w panelu karty graficznej lub także w ustawieniach systemowych (już nie pamiętam dokładnie gdzie)

Dzięki za odp. Problem z tym jest tylko jeden, a mianowicie taki, że przyzwyczaiłem się do 144hz i przeskok na 60 to dla mnie tak jak spadek fps'ów do 20. Przez 144hz granie w 60 dla mnie jest bolesne dla oczu.

1 godzinę temu, avuler napisał:

Dzięki za odp. Problem z tym jest tylko jeden, a mianowicie taki, że przyzwyczaiłem się do 144hz i przeskok na 60 to dla mnie tak jak spadek fps'ów do 20. Przez 144hz granie w 60 dla mnie jest bolesne dla oczu.

No to innego rozwiązania raczej nie ma, jedynie drugi komp i jakaś avermedia

2 godziny temu, Wilkokłak napisał:

No to innego rozwiązania raczej nie ma, jedynie drugi komp i jakaś avermedia

Dzięki za wszystkie odp. Na początku przeinstalowałem obs'a na m.2 i opcję zapisu też ustawiłem na m.2 dzięki czemu jest o wiele lepiej. Zobaczę jeszcze z ustawieniami vsync na 60hz. Jeszcze raz dzięki.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik