Skocz do zawartości
Daniel Sawicki

Problem z jakościa w obs.

Polecane posty

Witam mam zamiar zaczac streamowac.

Sprawdzalem juz rozne ustawienia lecz jakosc streama jest nie mocno ale jest rozmazana.

Sprzet:

Amd ryzen 2700x

Gtx 1080

16 ram 3200mhz

Net - 240m

Moze jest to jakis problem z obs czy np. youtubem, albo jakies inne ustawienia.

Dziękuje. Pozdrawiam.

Dnia 12.12.2018 o 10:30, Daniel Sawicki napisał:

NO NIE WIEM .XD. ROŻNYCH PROBOWALEM5c10d4e96a9e4_ssforobsv2.thumb.jpg.021fc2bd7e58a878923d6879346e252e.jpg5c10d4e8e2db8_ssforobs.thumb.jpg.1306fcf0cb0bfcf6da2983af36063fad.jpg

Po pierwsze zmniejsz ten bitrate. Partnerzy twitcha ustawiają to na 6000 (tyle max dopuszcza twitch), a zakładam, że nie jesteś jednym z nich w związku z czym polecam ustawić bitrate na 3,5-4k + zrobic skalowanie na streamie do 720p 60 fps (każdy tak zaczyna). Z profilami możesz kombinować tzn. sprawdź czy lepiej będzie na main czy high, no i przede wszystkim jak nie chcesz mieć "kaszy" na ekranie to CPU na medium/fast/faster i tyle. Bez partnerstwa nie ma żadnego sensu żyłować pcta do 1080p 60 fps przy takim bitrate

Jako, że to youtube, to 9000 bitrate'u może zostać razem z rozdzielczością 1080p 60fps. Ta tzw. pixeloza zależy też od presetu na procesor, więc czym bardziej dasz w dół, tym lepsza będzie jakość. Spróbuj zejść z veryfast na fast, oprócz tego dostrajanie zmień na 4.2 jeżeli to jest 1080p 60fps, a jak będziesz chciał w 30 to wtedy na 4.1. Spróbuj też ustawić obsa na priorytet procesu powyżej normalnego.

Dnia 27.12.2018 o 14:39, avuler napisał:

Jako, że to youtube, to 9000 bitrate'u może zostać razem z rozdzielczością 1080p 60fps. Ta tzw. pixeloza zależy też od presetu na procesor, więc czym bardziej dasz w dół, tym lepsza będzie jakość. Spróbuj zejść z veryfast na fast, oprócz tego dostrajanie zmień na 4.2 jeżeli to jest 1080p 60fps, a jak będziesz chciał w 30 to wtedy na 4.1. Spróbuj też ustawić obsa na priorytet procesu powyżej normalnego.

Yyyyyyy, nie wiem co juz pisac sprawdzalem te ustawienia w jednej słabszej grze bylo w miare ale  nie wiem czy to sie pojawilo teraz czy jak ale nie ma ostrosci (albo jest slaba pixeloza).

Potem wieczorem postanowilem sprawdzic ta ostrosc i odpalilem testowego stream, gra to: Call Of Duty Black Ops 4, z 170fps spadlo mi do 55-150 jakos tak (lagowalo gre), od wkurzenia wylaczylem obs i pisze to teraz z prosba o pomoc :/... 

Prosił bym o pomoc, jakies ustawienia na: NVENC H.264 i x264 (lepiej na karte graficzna (gtx 1080) czy na procesor amd (2700x)) ,zacznijmy od tego :/ I przpominam platforma YouTube. 

Dziękuje, Pozdrawiam.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik