Skocz do zawartości

Polecane posty

Tym się nie martw. Pyrka będzie nam wszystko fundować. Będziesz miał wszystko najnowsze. :D

Co do samej karty - jestem ciekaw jak będzie się sprawować i czy będzie warta, by ją kupić.

Pyra będzie trzymał, aby forum miało najnowsze informacje jak i znajomości sprzętu :D
A za IT nigdy nie nadgonisz. Chyba, że w totka wygrasz to możesz co chwila kupować nowy sprzęt :)

Możesz też pracować dla firmy, która to produkuje lub testuje. Jednak wtedy też nie zawsze masz gwarancje, że się w dany sprzęt zaopatrzysz.

Maxi też mam taki 386 ale chwilowo nie wiem czy sprawny czy nie

Qba jestem w posiadaniu płyty z układami logicznymi od starego komputera prawdopodobnie od ODRY takich informacji uzyskałem wiec chyba mam jeszcze wolniejszy procesor :P

z informacji jakie dostałem po wstawieniu zdjęc na Elektrodę powiedzieli "jest to płytka z układami logicznymi prawdopodobnie z komputera ODRA"

Qba chyba pomyliłeś komputery

https://www.google.pl/search?newwindow=1&client=firefox-a&hs=f7U&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&channel=sb&biw=1680&bih=920&tbm=isch&sa=1&q=Komputer+ODRA&oq=Komputer+ODRA&gs_l=img.4..0l2j0i24l8.6866.9962.0.10099.13.11.0.2.2.0.135.1158.2j9.11.0....0...1c.1.39.img..2.11.897.NAev8bQ99D0#facrc=_&imgdii=_&imgrc=FQ01nDKfXdlO1M%253A%3BAfs1-WDFl_rCPM%3Bhttp%253A%252F%252Fwydarzenia.o.pl%252Fwp-content%252Fi%252F2010%252F06%252Fbwa-wroclaw-made-in-wroclaw-2010-06-25-07-17-komputer-odra-widok-lny-800x533.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwydarzenia.o.pl%252F2010%252F06%252Fmade-in-wroclaw-1945-1989%252Fbwa-wroclaw-made-in-wroclaw-2010-06-25-07-17-komputer-odra-widok-lny%252F%3B800%3B533

może to być jedna z wielu płytek ów komputera w zasadzie może to też być ram :P

co jeszcze ciekawe prowadzenia na płytce drukowanej nie są tak jak np w sprzętach z lat 70 tylko jeszcze starszych

po za tym układy scalone są polskiej produkcji tak samo jak i sama ODRA

a sama płytka wygląda podobnie do tej tylko jest dłuższa

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fobrazki.elektroda.pl%2F3381567100_1327911818.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.elektroda.pl%2Frtvforum%2Ftopic1167261-120.html&h=2736&w=3648&tbnid=PWfGc7apBgNKvM%3A&zoom=1&docid=A6x-IY3p5mAXBM&ei=4os8U7LXD5L20gWwz4CABg&tbm=isch&client=firefox-a&ved=0CNoBEIQcMCQ&iact=rc&dur=296&page=2&start=27&ndsp=34&biw=1680&bih=920

Cały komputer zajmuje 40m². Możesz napisać do Lublina na stację PKP "Tatary",tam do 2010 pracowała Elwro 1305-ka z 1974.Na pewno są tam ludzie znający temat.

(Nawiasem mówiąc, aż żałość bierze jak się porówna polską i japońską technologię z lat 70',najbardziej widać to w audio..)

Tylko wtrącam 

Od dłuższego czasu wiemy, że procesory Intela z rodziny Haswell Refresh od swych poprzedników różnią się nie wiele. Będą korzystać z tej samej mikroarchitektury x86 i procesu technologicznego 22nm, poszczególne modele w większości będą mieć tyle samo MB pamięci cache, taki sam IGP oraz TDP, a jedyną odróżniającą je cechą będzie wyższy zegar - zazwyczaj o 100MHz. Wśród odstępstw od tej reguły możemy w chwili obecnej wymienić wersje Core i5-4690T, Core i7-4785T i i7-4790T, których zegar wzrósł o 200MHz, oraz model Core i5-4790T, który od swego poprzednika różni się znacząco.

Będzie to bowiem układ czterordzeniowy pracujący z częstotliwością 2GHz, a zastąpi dwurdzeniowego i5-4570T, który dla odmiany miał wyższy o 900MHz zegar.

30753_2.png

stare audio ze stron Azjatyckich było dobre ale i tak mniej trwałe moim zdaniem najczęściej kondensatory szły a polskie działa do tej pory i często bez napraw a kondensatory trzymają wartości do dnia dzisiejszego czego nie można powiedzieć o współczesnych kondensatorach

które potrafią nie działać od razu po kupieniu

prawda że podobna ??

9300509600_1375201084.jpg

Radku,mam japoński sprzęt z lat 50' i 60' w których kondensatory marki Nippon czy Rifa są wstanie idealnym, różnica polega na tym, że to kondensatory foliowe bądź tantalowe,i niestety polskie Radmory czy Unitry ze zwykłymi elektrolitami z alu nie mogą konkurować z ww. obudowy,styki zupełnie inna bajka.

Co do modułu, może to Rodak 10/15 ? Polski micro komputer.

Żeby zabić tantala,trzeba go albo upiec,albo być idiotą i podać mu dwa razy wyższe napięcie. Tak jak długo bawię się audio nigdy nie wymieniłem foliowca czy tantala. A w WS315 czy WS442,miałem już nieprzyjemność "orać" po całej płycie,i finalnie i tak brzmiało słabiej niż w oryginale.

Spoko, po to jest ten wątek. Sam zacząłem sobie spamić różnymi pierdołami powiązanymi i niepowiązanymi z komputerami, to dlaczego mam wam tego zabronić? Elektroniką sam się bawiłem na początku, potem miałem okazje lutować trochę kondensatorów na płytach głównych i zaczęło mnie intrygować jak ta płyta w ogóle działa. Teraz zagłębiam się zdecydowanie bardziej w działanie samych układów itp. Marzy mi się wyprodukować sobie jedną unikatową płytę główną. Wiadomo zrobienie płytki i montaż elementów zlecił bym firmie, ale sam wygląd, ułożenie wyjść, elementów, ścieżki, ogólnie projekt chciałbym zrealizować osobiście :)

Samej płyty sam nie wykonasz,przynajmniej nie w formacie ATX,ilość ścieżek na centymetr to uniemożliwia,ale są firmy które wydrukują Ci taką płytę na zamówienie. Resztę jesteś w stanie wykonać na własną rękę potrzebujesz stacji lutowniczej,Hot Air,past lutowniczych i lupy.

Problem jest z SB i socketem procesora. Tam już na kulkach leży wszystko. 

Aha i z tym 295x2 to nie było jednak Prima a prilis
Radeon R9-295x2

Nowy akcelerator AMD składa się z dwóch GPU Hawaii XT, produkowanych w 28nm technologii i połączonych mostkiem PLX PEX8747. Łącznie oba procesory graficzne dysponują 5632 procesorami strumieniowymi, 352 jednostkami teksturującymi i 128 rasteryzującymi (po 2816SP, 176TMU i 64ROPy na procesor).
Każdy GPU ma też do dyspozycji 4GB pamięci RAM typu GDDR5 z interfejsem 512-bit, co łącznie daje nam 8GB pamięci na kartę. Za zasilanie odpowiadają dwie, 8-pinowe wtyczki zasilania złączone z 5+1-fazową sekcją, TDP to aż 500W, a do schłodzenia Wezuwiusza niezbędny był hybrydowy układ chłodzenia od Aseteka, łączący system odprowadzania temperatury za pośrednictwem powietrza, oraz cieczy.
Procesory graficzne w Wezuwiuszu będą pracować z zegarem 1018MHz, a w przypadku RAMu będzie to 1250MHz. Jeśli wierzyć VideoCardZ premiera modelu Radeon R9 295 X2 nastąpi 8 kwietnia bieżącego roku.

30764_3.jpg30764_12.png

30764_4.jpg

30764_8.jpg

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez xkubvix
      Mam problem z wydajnością laptopa. Posiadam Asus rog gl553 vd, i5 7300hq, gtx 1050 2gb. Jeszcze wczoraj w csie miałem 120-140 fps, a dzisiaj nagle 50-30 fps. Może to problem z pamięciom GPU? raz mam 405 mhz, chwile potem 3054. POMOCY

• Przez Himiodzio
      Witajcie!

Chciałbym żeby ten temat był jednym z wielu, gdzie będę mógł zebrać wszelakie informacje odnośnie rzeczy jakie się dzieją/mają dziać na forum (oczywiście takie temat by się pojawiał, jeśli zebrałbym kilka ważnych spraw do przekazania).

Dziś głównymi daniami tego tematu będą awanse i „powrót po latach”.

Zaczniemy od drugiej rzeczy…
      Po trzech latach nie najlepszych kontaktów (a bardziej braku), wreszcie udało nam się znaleźć wspólny język z JaRock!
      Chociaż wiele starszych stażem osób na forum może nie wierzyć w dobre intencje, to muszę to napisać – mamy kontakt, mamy narzędzia i chęć do wspólnego dążenia do rozwoju tego miejsca.
      Najważniejszą rzeczą jednak dla mnie jest to, że wreszcie znalazła się osoba która uwierzyła w forum – to według mnie jest najlepsza zapowiedź wspaniałej współpracy :).

Co przyniesie nam wsparcie JaRock? Wiele rzeczy!
      Już niebawem zorganizujemy konkurs na książkę Rocka (z jego autografem) gdzie udział będzie mógł wziąć każdy i zarazem każdy będzie miał szanse wygrać (nie będzie to konkurs typowy „pod daną grupę”).
      Jest to dopiero przedsmak wszystkiego ponieważ nie mamy zamiaru zatrzymać się tylko i wyłącznie na jednym konkursie :).

Mamy zamiar połączyć jak najwięcej rzeczy związanym ze wszelakimi akcjami, wydarzeniami, wpisami organizowanymi przez JaRock - tak, aby było w nich miejsca na forum (i nie ma być to wyłącznie zapychacz!).

Obiecaliśmy Wam, że damy drugie życie forum i obecnie patrząc na skład forum, osób które są chętne do pomocy, widzę już przyszłość tego miejsca :).

Nie mogę opisać też wszystkich aspektów współpracy bo czeka Was też trochę niespodzianek, jednak najważniejsze dla mnie było to, żeby przekazać Wam – JaRock wraca do gry!

Musimy również pamiętać o tym, że FORUM 2.0 to również IzakTV, które jest otwarte na wszelakie współprace – planujemy również współpracować ze sobą jak najbardziej tylko możemy.
      Połączenie sił JaRock i IzakTV to jedna z najlepszych rzeczy jaka mogła spotkać to miejsce ;).

Robimy to wszystko dla Was za darmo, nie pobieramy pieniędzy, nie dostajemy również wynagrodzenia – działamy tutaj, bo uwierzyliśmy, że uda się z tego zrobić miejsce jeszcze większe niż w 2014 (właśnie to daje nam sił).

Teraz kolejny etap wpisu – awanse!

Zgodnie z założeniami podczas startu 2 edycji forum, postanowiliśmy wstrzymać się ze wszelkimi awansami, aż do czasu „stabilizacji” sytuacji ogólnych.
      Nadszedł moment kiedy jesteśmy gotowi zająć się strukturami naszej ukochanej moderacji :).

Moderacja forum z dniem dzisiejszym została zasilona takimi osobami jak:
      - Tonik (wcześniej moderator działu IzakTV)
      - Śliwa (wcześniej moderator działu JaRock)
      - Kubox (wcześniej moderator działu JaRock)

Rozszerzony zostaje również zakres niektórych moderatorów działu:
      -Matkos (obecnie: strefa IzakTV, strefa serwerowa, strefa gracza, strefa kultury | wcześniej: strefa IzakTV, strefa serwerowa)
      - Glock (obecnie: strefa serwerowa, strefa gracza, strefa kultury, giełda, techniczny związany z Twitch/YT, twórczość fanów, Hyde Park) | wcześniej: strefa gracza, strefa kultury, twórczość fanów)
      Technik sprzętowiec dostał możliwość ukrywania postów, w dalszej jednak części usuwanie posta nie będzie możliwe.

W przypadku moderatora technicznego – cały czas zastanawiamy się nad osobą która będzie obejmować to stanowisko, tymczasowo zostawiamy jeszcze pusty stołek.

Jest to pierwszy takowy wpis, będzie ich więcej – będę starał się co jakiś czas napisać takie podsumowania wszelakich spraw nad którymi pracujemy, będziecie mieli wgląd :).

Himiodzio
    • Przez Andrzej Dobryczłowiek
      WITAM
      o grach opowiadam
      ciekawostki przedstawiam
      odkrywam tajniki, tworze poradniki
      nowe serię będą się pojawiać, oczy szokować
      dopiero ci się rozwijam, lecz już z rynsztoku się wybijam
      jeśli lubisz opowieści, zdjęcia, modelowanie, nowości odkrywanie
      jeśli cię nudzi, monotonia ze snu budzi, chcesz odkryć coś nowego, niezwykłego
      NA MÓJ KANAŁ ZAPRASZAM, WYJĄTKOWE TREŚCI MAM, LINK DO FILMU PODAM, CZEKAM
      VVV
      VV
      V
      https://www.youtube.com/watch?v=xp1DyZrVP5o

będę zachwycony, jeśli mój trud zostanie zauważony.
      Drogi administratorze, moderatorze, bana nie dawajcie
      W regulaminie o tym nie napisaliście, można więc to robić
      Znaki zielone wstawiać, forum kolorować, uwagę przyciągać

W tym dziale obowiązują dwa regulaminy, forum i tego działu. Nie jest zakazane "kolorować swój wpis", dawać znaki specjalne... Do wszystkiego jednak trzeba stosować jakiś umiar : ). Usunąłem z nazwy tematu: "-moderatorze, administratorze (nie dawaj bana, bo w regulaminie nie zaistniała o tym zmiana)" bo chyba już nie ma sensu tego trzymać w nim? Dodatkowo zamieniłem "gówna" na "rzeczy" - chodzi ogólnie o sam styl, trzymajmy się tego, że takie słowa dajemy we wpisach, a nazwy tematu niech  trzymają stronę bardziej oficjalną. Jeśli chcesz jednak zamienić to dane słowo na coś innego, napisz PW, edytuję ; ) - Himiodzio

Dziękuję
    • Przez Sebastian Gałus
      Witam i pytam jakie myszki rekomendujecie. Sam używam Logitecha i regularnie wymieniam co dwa lata ponieważ dłużej nie wytrzymują. Każda z nich kosztowała w okolicach 250 zł. Troszkę mnie to denerwuje przyznam szczerze bo zawsze mam nadzieję że ta wytrzyma nieco dłużej. Rozczarowanie nadchodzi jednak już po półtorej roku. Oczywiście wysyłam do serwisu naprawiają i po  pół roku od naprawy mysz umiera. Gram około 3 godzin dziennie czasami dłużej. Będę wdzięczny za sugestie i podpowiedzi.

Zapoznaj się z "rozkładem" forum, to nie jest dział od takich spraw. Pierwszy post i od razu łamiesz regulamin. Daję ostrzeżenie i temat przenoszę do kosza - Himiodzio
    • Przez Battle_Axe
      Cześć wszystkim. Chciałbym prosić Was o opinię na temat moich materiałów z serii "Newsy z Gospody". Czy materiał przygotowany w taki sposób jest w porządku? Czy informacje podane przeze mnie są wystarczające? Może macie jakieś rady, sugestie, na które oczywiście liczę. Dajcie znać co myślicie. 

Pozdrawiam

http://youtu.be/BmDpvE7LYJQ - Kingdom Come: Deliverance - Realistyczne RPG z otwartym światem | ♦ Newsy z Gospody! ♦

http://youtu.be/NXenfuPmXQ8  - Pillars of Eternity - Aktualizacja #70 (Obszary, Postaci, Interfejs) | ♦ Newsy z Gospody! ♦

http://youtu.be/tgy4WykLp0s    - Pillars of Eternity - Aktualizacja #69 (Trailer / Gameplay) | ♦ Newsy z Gospody! ♦

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik