Skocz do zawartości

Polecane posty

Pyra co to za zdjęcie @up?

A właśnie do tego zasilacz co to za marka i model (bo jakoś biednie wygląda)

A propos chłodzenie nie było problemów z montażem na nową podstawke 1150 bo tak się zastanawiam czy chłodzenie z podstawką 1155 będzie pasować do 1150.

Pyra co to za zdjęcie @up?

A właśnie do tego zasilacz co to za marka i model (bo jakoś biednie wygląda)

A propos chłodzenie nie było problemów z montażem na nową podstawke 1150 bo tak się zastanawiam czy chłodzenie z podstawką 1155 będzie pasować do 1150.

Problemów nie było, zdjęcie wyżej to procesor ze zdjętym IHS. Jeszcze nie tak dawno IHS był lutowany do rdzenia, dzięki czemu ciepło było ładnie odprowadzane, teraz intel stosuje nędzną pastę,  która sobie nie radzi z odprowadzaniem ciepła z rdzenia procka. 

3rs    6

Odblokowanie L3 albo przeniesienie części L3 na L2? Ogólnie coś z cache pewnie.

Powróćmy do zasilacza- To jakaś samoróbka czy masowo robiony zasilacz? Jak masówka to proszę firmę i model ;)

Odblokowanie L3 albo przeniesienie części L3 na L2? Ogólnie coś z cache pewnie.

Powróćmy do zasilacza- To jakaś samoróbka czy masowo robiony zasilacz? Jak masówka to proszę firmę i model ;)

Jakiś cheftec, kiedyś u mnie e3-1230v2 z nim siedział. Masz tam gdzieś napisane o nim na forum. Dodawałem kiedyś info. 

PS. Nie to był do e3 to forton był. To zaraz sprawdze moment. Ale żaden cud to to nie jest. 

PS2. chieftec 450w gpa-450s8

Pyra sprawe mam do Ciebie masz jeszcze tą płyte główną MSI Z87-G43 zobacz jaką ma sekcje zasilania szukałem w necie ale posucha nic nie piszą a jak piszą to b/d.Pytam bo mam dylemat czy MSI Z87-G43 czy ASRock Z87 Extreme3 ma sekcje zasilania: 8-fazowa.

Pyra sprawe mam do Ciebie masz jeszcze tą płyte główną MSI Z87-G43 zobacz jaką ma sekcje zasilania szukałem w necie ale posucha nic nie piszą a jak piszą to b/d.Pytam bo mam dylemat czy MSI Z87-G43 czy ASRock Z87 Extreme3 ma sekcje zasilania: 8-fazowa.

Przy tych prockach nie jest aż tak ważna sekcja zasilania, bo zbija pośrednio napięcie. Bardziej martwi mnie sekcja zasilania w procku, bo mam wrażenie że go dodatkowo podgrzewa, a do tego te intele sobie słabo radzą z przekazywaniem ciepła. Jak procesor na 100% obciążysz i zrobisz mu oc, to z temperaturami procka będzie ciężko. Nawet przy dobrym chłodzeniu.

Ps. 

Ten MSI był zimny, jak asrock nie wiem bo nie miałem. 

Przy tych prockach nie jest aż tak ważna sekcja zasilania, bo zbija pośrednio napięcie. Bardziej martwi mnie sekcja zasilania w procku, bo mam wrażenie że go dodatkowo podgrzewa, a do tego te intele sobie słabo radzą z przekazywaniem ciepła. Jak procesor na 100% obciążysz i zrobisz mu oc, to z temperaturami procka będzie ciężko. Nawet przy dobrym chłodzeniu.

Ps. 

Ten MSI był zimny, jak asrock nie wiem bo nie miałem. 

Pyra jak przy procesorach może być nie ważna sekcja zasilania :blink: (łamiesz żelazną zasade overclockingu tą wypowiedzą) jest ważna i to bardzo im lepsza sekcja zasilania tym lepsze wyniki OC.

A tak na marginesie to właśnie sekcja zasilania procesora tak zwane (fazy zasilania cpu) są odpowiedzialne za lepsze OC (jak byś nie wiedział :lol: )

Fuzzik widziałem co Pyra napisał o temperaturach dlatego też parę postów wyżej pisałem o chłodzeniu czy nie było problemów z montażem na nowy socket 1150 stwierdził że nie chyba aż takim amatorem nie jest żeby sobie nie poradzić z montażem coolera ;)

Haswell to jedna wielka zagadka co znajdę test to odbiega od poprzedniego i to znacznie np. temperatury

Pyra jak przy procesorach może być nie ważna sekcja zasilania :blink: (łamiesz żelazną zasade overclockingu tą wypowiedzą) jest ważna i to bardzo im lepsza sekcja zasilania tym lepsze wyniki OC.

A tak na marginesie to właśnie sekcja zasilania procesora tak zwane (fazy zasilania cpu) są odpowiedzialne za lepsze OC (jak byś nie wiedział :lol: )

Napisałem Ci że sekcja zasilania działa tu pośrednio. Zmniejsza napięcie ale nie wiem do ilu. Potem jest następna sekcja zasilania w samym procku.

Po za tym jak napisał Fuzzik, nie poszalejesz z OC na tej i7 4770k. Chyba że IHS wywalisz i ładnie wyszlifujesz podstawę radiatora, ale to trzeba tak oszlifować żeby się błyszczało. I wtedy radiator bezpośrednio do rdzenia przykładasz. Trzeba też wtedy zdjąć to metalowe mocowanie procesora, co jest na płycie. Wtedy procesor do gniazda dociska mocowanie radiatora. 

Chyba że IHS wywalisz i ładnie wyszlifujesz podstawę radiatora, ale to trzeba tak oszlifować żeby się błyszczało. I wtedy radiator bezpośrednio do rdzenia przykładasz. Trzeba też wtedy zdjąć to metalowe mocowanie procesora, co jest na płycie. Wtedy procesor do gniazda dociska mocowanie radiatora. 

Nie no Pyrka do czego Ty mnie namawiasz aż taki majster to nie jestem :)

Pytałem o płytę główną bo znajomy poprosił o złożenie nowego PC a wiem że lubi OC więc nie chcę aby się zdziwił że mu mocy zabrakło. Wybiorę Extreme3 albo G45 GAMING taka sama sekcja zasilania.

Nie no Pyrka do czego Ty mnie namawiasz aż taki majster to nie jestem :)

Pytałem o płytę główną bo znajomy poprosił o złożenie nowego PC a wiem że lubi OC więc nie chcę aby się zdziwił że mu mocy zabrakło. Wybiorę Extreme3 albo G45 GAMING taka sama sekcja zasilania.

Jeżeli lubi hardcorowe OC to niech weźmie i5 2500k, który się kręci idealnie i jest to sprawdzone.

Jeżeli lubi hardcorowe OC to niech weźmie i5 2500k, który się kręci idealnie i jest to sprawdzone.

A to dlatego że został wykonany w 32nm. Mniejszy proces technologiczny= więcej tranzystorów na tej samej powierzchni=więcej ciepła z każdego mm2 do odebrania. Do tego dochodzi dość marna pasta między IHS a rdzeniem i mamy problem. 

A to dlatego że został wykonany w 32nm. Mniejszy proces technologiczny= więcej tranzystorów na tej samej powierzchni=więcej ciepła z każdego mm2 do odebrania. Do tego dochodzi dość marna pasta między IHS a rdzeniem i mamy problem. 

Wiadomo.

Co do tych fotek, to jestem ciekaw co tam odpierdzieliłeś :D

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się