Skocz do zawartości

Polecane posty

Przez czas trwania prac nad forum, nie mogłem dodawać aktualizacji, więc czas to nadrobić.

Maszyna była już uruchamiana i obecnie czeka na następny miesiąc oraz zakończenie prac konstrukcyjnych. Będzie to montaż karty graficznej oraz zamknięcie od góry wnętrza. 
Pozostaną jedynie "drobiazgi" 4 dyski SSD (ałć), 4 dyski hdd, 96GB ram (ałćććć) i 5 kart przechwytujących obraz(AŁCĆĆĆĆĆĆĆ). 

Tak wyglądało pierwsze uruchomienie, jeszcze bez dysku systemowego:

Robiłem też testy pod obciążeniem i temperatury były bardzo niskie. Jedynie 37*C na rdzeniu przy 100% obciążeniu obu procesorów. 

20170927_134044-e1506724826611.jpg

00006.MTS_snapshot_00.07_2017.09.30_00.3

00007.MTS_snapshot_00.06_2017.09.30_00.3

Przy maksymalnym możliwym obciążeniu procesorów (AVX) i karty graficznej (karta w trybie OC) zużycie energii dobijało do 700W. 
Pełne obciążenie bez OC i AVX ok 550W.
Pulpit, chrome itp. 150W
Praca bez obciążenia 80W

To w trakcie nadawania na żywo jakiegoś eventu będziesz grał w Wiedźmina 3 i Crysis 3 w 4k? XD

Potężny sprzęt, boleśnie mi to przypomina o tym jak moje graty są zacofane :(

10 nie wpływa jakoś niekorzystnie na wydajność? Słyszałem różne opinie o niej pod tym względem i sam przez jakiś czas używałem :P

Można powiedzieć, że główne prace zostały zakończone. Pozostały drobiazgi, które są jednocześnie ogromnymi wydatkami. 

96GB pamięci ram, cztery dyski SSD czy karty rozszerzeń HDMI/SDI 6G. 

20171019_023442.jpg

Myślę, też nad przykryciem od góry, z czego je wykonać. Czy przejrzysta pleksa czy może jednak jakiś inny materiał. 

Jakby było więcej bajerków, kolorków etc, to warto by było przezroczystą, ale tak to raczej nie. Ew. może jakaś kolorowa z białymi LEDami w środku.

Edytowano przez Fuzzik

20180522_182638.jpg\

20180522_182727.jpg

Intel Xeon Phi. Niedawno udało mi się dorwać to cudeńko, jest to mały rarytas i ciekawostka. Dlaczego? Otóż pierwsze Xeony PHI wywodzą się bezpośrednio z projektu Larrabee, który to był Intelowskim podejściem do tematu samodzielnego GPU. Układy te miały zadebiutować w 2010 roku jako sprzęt dla graczy. Ciekawostką jest podejście Intela do tematu, które znacznie odróżnia się od AMD czy NV. 

Niebiescy postanowili stworzyć kartę graficzną w oparciu o standardowe rdzenie procesorów x86. Zdecydowano na zmodyfikowaną architekturę P54C wywodzącą się jeszcze z procesorów Pentium. Takie podejście miało pozwolić karcie na renderowanie grafiki, ale też obliczanie fizyki oraz renderowanie strumieni audio i wideo. Dodatkowo dzięki zastosowaniu architektury opartej o rdzenie x86, karta była bardzo łatwa w programowaniu. Można powiedzieć, że karta w 2010 oferowała wszystko to, do czego całkiem niedawno doszła NV i AMD. Tyle, że w obecnych kartach renderowaniem audio i wideo zajmują się wyspecjalizowane układy wbudowane w rdzeń karty graficznej. Intel stawiał na przetwarzanie wszystkiego jednym uniwersalnym układem.

Kolejną ciekawostką jest też fakt, że układ ten obsługiwał już w 2010 roku tak skomplikowane efekty jak Real-Time RayTracing. Efekt, który NV szumnie reklamowała 3 miesiące temu!

Niezwykłe w tej karcie jest również to, że mogła być zgodna z każdym graficznym API, nawet jeżeli owe API jeszcze nie pojawiło się na rynku. Wystarczyło odpowiednio napisać kod i karta była wstanie wszystko policzyć. Pamiętacie jaja z serią 900 NV, którą dławiły niektóre obliczenia DX12? Ten układ nie miałby takich problemów. 

Domyślnie projekt Larrabee posiadał 48 rdzeni z obsługą 4 wątków każdy, posiadał dedykowany układ teksturujący oraz układy umożliwiające wyświetlanie obrazu na monitorze. 

Moja wersja posiada 60 rdzeni, 8GB pamięci 16 kanałowej pamięci ECC o przepustowości 320GB/s. Taktowanie układu to 1GHz, a pobór energii ok 230W. Xeon PHI oczywiście nie posiada układu teksturującego ani wyjść na monitory. Jednak jego główny rdzeń wywodzi się w prostej linii od planowanych kart graficznych intela. 

Sam projekt Larrabee został zarzucony ze względu na opóźnienia oraz wydajność niższą od oczekiwanej. 

Bo przy takich zamówieniach są inne. I o ile suma nie ma znaczenia, tak ceny poszczególnych podzespołów już tak. W każdym razie, dziś przyjechało. Jadę zaraz do firmy ogarnąć cały ten bajzel. Jest tego cała paleta :D

Obstawiałbym, że nie wolno. Często tak jest z tego typu rzeczami, przedsięwzięciami i innymi, że pokazać można niewiele, albo zwyczajnie nic.

Grunt, że jest profesjonalne oświetlenie :D A taką szafkę to bym przygarnął.

Zmieniając temat, wspominałeś o porzuconym pomyśle Intela o GPU, lecz z tego co widać jedna zdecydują się wejść na ten rynek, ale ze dwa lata jeszcze to pewnie poczekamy na pierwsze egzemplarze.

Całkiem spoko sprzęty. Byłem w dość sporym sklepie Komputronika za dnia (ten w Plazie w Poznaniu) i nie mieli żadnego Ryżu i nie mieli w ogóle kart graficznych xD Ryzen chyba ino z neta lub w mniejszych sklepach komputerowych. Nie żebym chciał składać kompa w Komputroniku... xD

Dzisiejsza rzeczywistość. Dyżur emisyjny, dyżur studyjny i składanie kompów. 

20180615_141234-1.jpg

Z płytami Asrock-a musiałem się trochę napałować. Morele miały jakieś mega stare wersje i musiałem robić każdej podwójny (5 płyt) update biosu do wersji 3.30 i potem 4.70. Bez tego nie było opcji uruchomienia Ryzen 7-2700x. Ale żeby ten update biosu zrobić, trzeba było mieć chociaż jeden procek ze starszej generacji. Całe szczęście po kosztach zamawialiśmy do dziennikarskich Ryzen 5-1600. 

20180616_170730.jpg

20180614_155759.jpg

Kolejny dzień. Wydaje się, że przedostatni. Na jutro zostały tylko dwa kompy. W tym jeden 1950x 

Jako ciekawostkę dodam coś, co miało szansę zobaczyć niewiele osób ;) . Oryginalne pudełko z Windows 10 i pendrive-em od microsoftu ;p 

20180616_190031.jpg

20180616_190046.jpg

Napisano (edytowany)

Z tym "niewiele osób" w wypadku Windowsa to masz rację :D Rozumiem, gdyby te systemy kosztowały mniej lub były warte swojej ceny, ale tak to sorry Microsoft... O, a te monitorki to pro jakieś macie tam, widzę :kappa: Ja już nawet nie pamiętam jak się gra na kwadracioku.

Edytowano przez SoldierPL

Monitor roboczy, lepsze przyjdą dopiero. Mamy niezłą zagwostkę logistyczną, bo monitory zazwyczaj mają gigantycznych rozmiarów pudła. Do nas przyjdzie tego od ch*%^& bo screenwall- a budujemy, do tego zwykłe monitorki 24 cale. Ze dwie palety tego będą jak nic. 

Napisano (edytowany)

Ja tam mam kupny Win8.1, zupdatowany do Win10 i sobie chwalę :kappa:

Zawsze można zostać studentem z dostępem do Microsoft Imagine :P

Edytowano przez Fuzzik

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez xkubvix
      Mam problem z wydajnością laptopa. Posiadam Asus rog gl553 vd, i5 7300hq, gtx 1050 2gb. Jeszcze wczoraj w csie miałem 120-140 fps, a dzisiaj nagle 50-30 fps. Może to problem z pamięciom GPU? raz mam 405 mhz, chwile potem 3054. POMOCY

• Przez Himiodzio
      Witajcie!

Chciałbym żeby ten temat był jednym z wielu, gdzie będę mógł zebrać wszelakie informacje odnośnie rzeczy jakie się dzieją/mają dziać na forum (oczywiście takie temat by się pojawiał, jeśli zebrałbym kilka ważnych spraw do przekazania).

Dziś głównymi daniami tego tematu będą awanse i „powrót po latach”.

Zaczniemy od drugiej rzeczy…
      Po trzech latach nie najlepszych kontaktów (a bardziej braku), wreszcie udało nam się znaleźć wspólny język z JaRock!
      Chociaż wiele starszych stażem osób na forum może nie wierzyć w dobre intencje, to muszę to napisać – mamy kontakt, mamy narzędzia i chęć do wspólnego dążenia do rozwoju tego miejsca.
      Najważniejszą rzeczą jednak dla mnie jest to, że wreszcie znalazła się osoba która uwierzyła w forum – to według mnie jest najlepsza zapowiedź wspaniałej współpracy :).

Co przyniesie nam wsparcie JaRock? Wiele rzeczy!
      Już niebawem zorganizujemy konkurs na książkę Rocka (z jego autografem) gdzie udział będzie mógł wziąć każdy i zarazem każdy będzie miał szanse wygrać (nie będzie to konkurs typowy „pod daną grupę”).
      Jest to dopiero przedsmak wszystkiego ponieważ nie mamy zamiaru zatrzymać się tylko i wyłącznie na jednym konkursie :).

Mamy zamiar połączyć jak najwięcej rzeczy związanym ze wszelakimi akcjami, wydarzeniami, wpisami organizowanymi przez JaRock - tak, aby było w nich miejsca na forum (i nie ma być to wyłącznie zapychacz!).

Obiecaliśmy Wam, że damy drugie życie forum i obecnie patrząc na skład forum, osób które są chętne do pomocy, widzę już przyszłość tego miejsca :).

Nie mogę opisać też wszystkich aspektów współpracy bo czeka Was też trochę niespodzianek, jednak najważniejsze dla mnie było to, żeby przekazać Wam – JaRock wraca do gry!

Musimy również pamiętać o tym, że FORUM 2.0 to również IzakTV, które jest otwarte na wszelakie współprace – planujemy również współpracować ze sobą jak najbardziej tylko możemy.
      Połączenie sił JaRock i IzakTV to jedna z najlepszych rzeczy jaka mogła spotkać to miejsce ;).

Robimy to wszystko dla Was za darmo, nie pobieramy pieniędzy, nie dostajemy również wynagrodzenia – działamy tutaj, bo uwierzyliśmy, że uda się z tego zrobić miejsce jeszcze większe niż w 2014 (właśnie to daje nam sił).

Teraz kolejny etap wpisu – awanse!

Zgodnie z założeniami podczas startu 2 edycji forum, postanowiliśmy wstrzymać się ze wszelkimi awansami, aż do czasu „stabilizacji” sytuacji ogólnych.
      Nadszedł moment kiedy jesteśmy gotowi zająć się strukturami naszej ukochanej moderacji :).

Moderacja forum z dniem dzisiejszym została zasilona takimi osobami jak:
      - Tonik (wcześniej moderator działu IzakTV)
      - Śliwa (wcześniej moderator działu JaRock)
      - Kubox (wcześniej moderator działu JaRock)

Rozszerzony zostaje również zakres niektórych moderatorów działu:
      -Matkos (obecnie: strefa IzakTV, strefa serwerowa, strefa gracza, strefa kultury | wcześniej: strefa IzakTV, strefa serwerowa)
      - Glock (obecnie: strefa serwerowa, strefa gracza, strefa kultury, giełda, techniczny związany z Twitch/YT, twórczość fanów, Hyde Park) | wcześniej: strefa gracza, strefa kultury, twórczość fanów)
      Technik sprzętowiec dostał możliwość ukrywania postów, w dalszej jednak części usuwanie posta nie będzie możliwe.

W przypadku moderatora technicznego – cały czas zastanawiamy się nad osobą która będzie obejmować to stanowisko, tymczasowo zostawiamy jeszcze pusty stołek.

Jest to pierwszy takowy wpis, będzie ich więcej – będę starał się co jakiś czas napisać takie podsumowania wszelakich spraw nad którymi pracujemy, będziecie mieli wgląd :).

Himiodzio
    • Przez Andrzej Dobryczłowiek
      WITAM
      o grach opowiadam
      ciekawostki przedstawiam
      odkrywam tajniki, tworze poradniki
      nowe serię będą się pojawiać, oczy szokować
      dopiero ci się rozwijam, lecz już z rynsztoku się wybijam
      jeśli lubisz opowieści, zdjęcia, modelowanie, nowości odkrywanie
      jeśli cię nudzi, monotonia ze snu budzi, chcesz odkryć coś nowego, niezwykłego
      NA MÓJ KANAŁ ZAPRASZAM, WYJĄTKOWE TREŚCI MAM, LINK DO FILMU PODAM, CZEKAM
      VVV
      VV
      V
      https://www.youtube.com/watch?v=xp1DyZrVP5o

będę zachwycony, jeśli mój trud zostanie zauważony.
      Drogi administratorze, moderatorze, bana nie dawajcie
      W regulaminie o tym nie napisaliście, można więc to robić
      Znaki zielone wstawiać, forum kolorować, uwagę przyciągać

W tym dziale obowiązują dwa regulaminy, forum i tego działu. Nie jest zakazane "kolorować swój wpis", dawać znaki specjalne... Do wszystkiego jednak trzeba stosować jakiś umiar : ). Usunąłem z nazwy tematu: "-moderatorze, administratorze (nie dawaj bana, bo w regulaminie nie zaistniała o tym zmiana)" bo chyba już nie ma sensu tego trzymać w nim? Dodatkowo zamieniłem "gówna" na "rzeczy" - chodzi ogólnie o sam styl, trzymajmy się tego, że takie słowa dajemy we wpisach, a nazwy tematu niech  trzymają stronę bardziej oficjalną. Jeśli chcesz jednak zamienić to dane słowo na coś innego, napisz PW, edytuję ; ) - Himiodzio

Dziękuję
    • Przez Sebastian Gałus
      Witam i pytam jakie myszki rekomendujecie. Sam używam Logitecha i regularnie wymieniam co dwa lata ponieważ dłużej nie wytrzymują. Każda z nich kosztowała w okolicach 250 zł. Troszkę mnie to denerwuje przyznam szczerze bo zawsze mam nadzieję że ta wytrzyma nieco dłużej. Rozczarowanie nadchodzi jednak już po półtorej roku. Oczywiście wysyłam do serwisu naprawiają i po  pół roku od naprawy mysz umiera. Gram około 3 godzin dziennie czasami dłużej. Będę wdzięczny za sugestie i podpowiedzi.

Zapoznaj się z "rozkładem" forum, to nie jest dział od takich spraw. Pierwszy post i od razu łamiesz regulamin. Daję ostrzeżenie i temat przenoszę do kosza - Himiodzio
    • Przez Battle_Axe
      Cześć wszystkim. Chciałbym prosić Was o opinię na temat moich materiałów z serii "Newsy z Gospody". Czy materiał przygotowany w taki sposób jest w porządku? Czy informacje podane przeze mnie są wystarczające? Może macie jakieś rady, sugestie, na które oczywiście liczę. Dajcie znać co myślicie. 

Pozdrawiam

http://youtu.be/BmDpvE7LYJQ - Kingdom Come: Deliverance - Realistyczne RPG z otwartym światem | ♦ Newsy z Gospody! ♦

http://youtu.be/NXenfuPmXQ8  - Pillars of Eternity - Aktualizacja #70 (Obszary, Postaci, Interfejs) | ♦ Newsy z Gospody! ♦

http://youtu.be/tgy4WykLp0s    - Pillars of Eternity - Aktualizacja #69 (Trailer / Gameplay) | ♦ Newsy z Gospody! ♦

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik