Skocz do zawartości

Polecane posty

Radeon Pro Duo, to oficjalna nazwa. 

Nie wiem czy to prawdziwe wyniki, ale wygląda to tak. 

424328444.jpg

Moc obliczeniowa strasznie mnie kusi, w Boincu pewnie zajedzie wszystko inne co jest na rynku. Obliczenia, jak wam pokazywałem, mają nieco inne prawa i przetasowanie układów graficznych jest kompletnie wywrócone.

Emailowałem trochę z przedstawicielem AMD w Polsce. Mówił, że głównie na VR będą się skupiać i to jest przeznaczenie tej karty. Nawet nie chodzi o granie na niej a jak to napisano "tu chodzi bardziej o profesjonalne i półprofesjonalne zastosowania VR-owe". Czyli pewnie dla twórców gier VR i jest to sprzęt, który bardziej wpisuje się linie FirePro, a ze względów wizerunkowych został zaprezentowany jako Radeon. Wiecie, najmocniejsza karta na świecie itd. 

Radeon Pro Duo = prąd następnej generacji :lol:

Ogólnie karta ma gorsze wyniki od Fury X CF  i tyle w temacie.

AMD wpadło w jakąś panikę przed premierą NV Pascal :) i na siłę szuka nowych klientów.

Ale kto kupi Pro Duo za 1500$ przed premierą nowych kart graficznych od NV? chyba tylko szaleniec.

Dziwię się że AMD wypuściło Pro Duo bo karta nie wnosi nic nowego a przy kłopotach finansowych AMD tym bardziej niezrozumiałe dla mnie.

No nic trzeba czekać na:

amd_vega_navi_1.jpg

AMD albo się pogrąży, albo odbije. Intel ucieka, nVidia ucieka... Przynajmniej jeśli chodzi o segment rynku przeznaczonego stricte dla graczy. 

Radeon Pro Duo = prąd następnej generacji :lol:

Ogólnie karta ma gorsze wyniki od Fury X CF  i tyle w temacie.

AMD wpadło w jakąś panikę przed premierą NV Pascal :) i na siłę szuka nowych klientów.

Ale kto kupi Pro Duo za 1500$ przed premierą nowych kart graficznych od NV? chyba tylko szaleniec.

Dziwię się że AMD wypuściło Pro Duo bo karta nie wnosi nic nowego a przy kłopotach finansowych AMD tym bardziej niezrozumiałe dla mnie.

No nic trzeba czekać na:

amd_vega_navi_1.jpg

Akurat zawsze podwójne karty mają gorszę wyniki od odpowiedników pracujących w CF czy SLI. Te karty nie mają praktycznie żadnego logicznego uzasadnienia. Bo czterech takich też nie połączysz. Titan Z, R9-295x2 czy Teraz Pro Duo. Musiałbym podpytać, ale może takie dwa układy na jednym PCB mają jakiś sens w zastosowaniach profesjonalnych. 

AMD albo się pogrąży, albo odbije. Intel ucieka, nVidia ucieka... Przynajmniej jeśli chodzi o segment rynku przeznaczonego stricte dla graczy. 

Intel uciekł już dawno temu, dlatego masz takie chamskie zagrywki z ich strony, bo mogą. Można było uciąć koszta produkcji procka dając denną pastę pod IHS? To tak zrobili, można było dać cieńszą płytkę? To to zrobili i procesor można wygiąć jakimś większym coolerem. Procki od lat stoją w miejscu, a intel spina się tylko na rynku serwerowym, gdzie dodają głównie rdzeni i wątków, a przyrost na pojedynczym rdzeniu jest rzędu 2-3%. Moje i7-4770k to jest jawna kpina, jak odpalisz jakieś zaawansowane funkcje korzystające z bibliotek AVX, to ja w biosie muszę zegary zbijać bo procek do 90*C się nagrzewa... Jak używasz AVX, to wielowątkowość nie istnieje i gdyż czas przetwarzania się dwukrotnie wydłuża przy włączonym HT. 

Napór na NV jest jednak trochę większy, a to jakieś jednostki asynchroniczne, DX12 i pełna obsługa dopiero od GTX900 itd.

No i rynek pro, gdzie jednak Radeony mają coś do powiedzenia. Nie wiem jak to wygląda %, bo jednak rynek profesjonalny jest zdecydowanie bardziej rozbudowany i wymaga często jakiś wyspecjalizowanych funkcji. Chociaż AMD ostatnio sporo podziałało w temacie OpenCL i CUDA odgrywają już znacząco mniejszą rolę niż kiedyś. Dodatkowo OpenCL ma tą zaletę, że chodzi na wszystkim i nie ma takich problemów z kompatybilnością jak CUDA. 

W miejscu gdzie ja się najlepiej orientuje, czyli obliczenia naukowe i to o bardzo dużej złożoności. Przetwarzanie danych z LHC wymaga uruchomienia wirtualnej maszyny z specjalnym systemem operacyjnym przygotowanym tylko do tego celu, jednak większością są Radeony szczególnie HD7970/R9-280x, który dominuje. Jest tani, ma dużą wydajność w FP64 i w miarę oszczędny jak na sprzęty do obliczeń. 

Najmocniejsza pojedyncza maszyna biorąca udział w badaniu fal grawitacyjnych

https://einstein.phys.uwm.edu/show_host_detail.php?hostid=11723108

W CPU chyba wszyscy wiecie jak sprawa wygląda, w ramach ciekawostki lista aktywnych hostów jednego usera

https://einstein.phys.uwm.edu/hosts_user.php?userid=342084

Akurat zawsze podwójne karty mają gorszę wyniki od odpowiedników pracujących w CF czy SLI.

No to o tym pisałem kupując dwie karty Fury X i łącząc je w CF dostajesz większą wydajność za mniejsze pieniądze. To gdzie tu sens kupować Pro Duo?

Te karty nie mają praktycznie żadnego logicznego uzasadnienia. Bo czterech takich też nie połączysz. Titan Z, R9-295x2 czy Teraz Pro Duo. Musiałbym podpytać, ale może takie dwa układy na jednym PCB mają jakiś sens w zastosowaniach profesjonalnych.

Teoretycznie możesz połączyć 4x podwójne GPU ale to Ci nic nie da bo się włączą tylko 4 GPU zamiast 8 GPU a jest to spowodowane tym że AMD jaki i Nvidia obsługują tylko Quad CrossFire i Quad SLI.

No to o tym pisałem kupując dwie karty Fury X i łącząc je w CF dostajesz większą wydajność za mniejsze pieniądze. To gdzie tu sens kupować Pro Duo?

Teoretycznie możesz połączyć 4x podwójne GPU ale to Ci nic nie da bo się włączą tylko 4 GPU zamiast 8 GPU a jest to spowodowane tym że AMD jaki i Nvidia obsługują tylko Quad CrossFire i Quad SLI.

A o czym napisałem? :D Nie musisz mi tego tłumaczyć. Dobrze, że obliczeń CF/SLI nie dotyczy, karta każda wykonuje swoje zadania, wtedy możesz pod dwa Xeony E5 7 kart takich upchnąć. Wtedy w jedną maszynę wchodzi dwa razy tyle układów, ale to raczej niszowe części rynku. 

A o czym napisałem? :D Nie musisz mi tego tłumaczyć.

No chyba muszę tłumaczyć :D 

Dobrze, że obliczeń CF/SLI nie dotyczy, karta każda wykonuje swoje zadania, wtedy możesz pod dwa Xeony E5 7 kart takich upchnąć. Wtedy w jedną maszynę wchodzi dwa razy tyle układów, ale to raczej niszowe części rynku. 

Wiem o co Ci chodzi ale Pyra zejdź na ziemię do tego trzeba mieć konto z sześcioma zerami i własną elektrownię.

W sumie, az troche dziwne, ze nikt jeszcze nie spojrzal na to co Pyra. Jak dokladnie gry dzialaja na/w/przy uzyciu karty graficznej itp Co do tych roznic wydajnosci tez :)

Nareszcie jest nadzieja, że GTX-y wrócą do formy w obliczeniach. O ile NV nie weźmie i nie wykastruje GTX-ów z FP64. Ale jeżeli tego nie zrobią, to idę o zakład, że będzie akcja marketingowa na temat FP64 i możliwościach jakie niesie. 

nvidia_gp100_pascal_gpu_1.png

Jeżeli ktoś jest zainteresowany:

Na najbliższy czas szykują się trzy testy sprzętu,

1.Monitor PHILIPS BDM3490UC

2.Obudowa NZXT. H440

3.MSI GTX970, który sprawdzę w FullHD oraz w rozdzielczości 3440x1440 korzystając z monitora testowego. Dodatkowo, mam pewną teorie na temat DX12 i spadków FPS-ów na GeForcach, którą zamierzam sprawdzić. 

Szczerze, to wątpię żeby ta karta dała radę, ale w ramach ciekawostki można sprawdzić. Wiadomo te 30kl/s pewnie się uzyska, ale czy to można nazwać komfortowym graniem? 

Przy zmniejszeniu trochę ustawień i tak mogło by ładnie wyglądać a zawsze to 3440x1440

Piszę właśnie teścik monitora o którym wspominałem, czy moglibyście rzucić przykładowe pytania, co byście chcieli o tym monitorze wiedzieć? Co zobaczyć (mogę wykonać screeny, fotki, filmy), bo nie wiem czy odpowiedziałem w tekście na wszystkie pytania, które nurtują ludzi. 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez xkubvix
      Mam problem z wydajnością laptopa. Posiadam Asus rog gl553 vd, i5 7300hq, gtx 1050 2gb. Jeszcze wczoraj w csie miałem 120-140 fps, a dzisiaj nagle 50-30 fps. Może to problem z pamięciom GPU? raz mam 405 mhz, chwile potem 3054. POMOCY

• Przez Himiodzio
      Witajcie!

Chciałbym żeby ten temat był jednym z wielu, gdzie będę mógł zebrać wszelakie informacje odnośnie rzeczy jakie się dzieją/mają dziać na forum (oczywiście takie temat by się pojawiał, jeśli zebrałbym kilka ważnych spraw do przekazania).

Dziś głównymi daniami tego tematu będą awanse i „powrót po latach”.

Zaczniemy od drugiej rzeczy…
      Po trzech latach nie najlepszych kontaktów (a bardziej braku), wreszcie udało nam się znaleźć wspólny język z JaRock!
      Chociaż wiele starszych stażem osób na forum może nie wierzyć w dobre intencje, to muszę to napisać – mamy kontakt, mamy narzędzia i chęć do wspólnego dążenia do rozwoju tego miejsca.
      Najważniejszą rzeczą jednak dla mnie jest to, że wreszcie znalazła się osoba która uwierzyła w forum – to według mnie jest najlepsza zapowiedź wspaniałej współpracy :).

Co przyniesie nam wsparcie JaRock? Wiele rzeczy!
      Już niebawem zorganizujemy konkurs na książkę Rocka (z jego autografem) gdzie udział będzie mógł wziąć każdy i zarazem każdy będzie miał szanse wygrać (nie będzie to konkurs typowy „pod daną grupę”).
      Jest to dopiero przedsmak wszystkiego ponieważ nie mamy zamiaru zatrzymać się tylko i wyłącznie na jednym konkursie :).

Mamy zamiar połączyć jak najwięcej rzeczy związanym ze wszelakimi akcjami, wydarzeniami, wpisami organizowanymi przez JaRock - tak, aby było w nich miejsca na forum (i nie ma być to wyłącznie zapychacz!).

Obiecaliśmy Wam, że damy drugie życie forum i obecnie patrząc na skład forum, osób które są chętne do pomocy, widzę już przyszłość tego miejsca :).

Nie mogę opisać też wszystkich aspektów współpracy bo czeka Was też trochę niespodzianek, jednak najważniejsze dla mnie było to, żeby przekazać Wam – JaRock wraca do gry!

Musimy również pamiętać o tym, że FORUM 2.0 to również IzakTV, które jest otwarte na wszelakie współprace – planujemy również współpracować ze sobą jak najbardziej tylko możemy.
      Połączenie sił JaRock i IzakTV to jedna z najlepszych rzeczy jaka mogła spotkać to miejsce ;).

Robimy to wszystko dla Was za darmo, nie pobieramy pieniędzy, nie dostajemy również wynagrodzenia – działamy tutaj, bo uwierzyliśmy, że uda się z tego zrobić miejsce jeszcze większe niż w 2014 (właśnie to daje nam sił).

Teraz kolejny etap wpisu – awanse!

Zgodnie z założeniami podczas startu 2 edycji forum, postanowiliśmy wstrzymać się ze wszelkimi awansami, aż do czasu „stabilizacji” sytuacji ogólnych.
      Nadszedł moment kiedy jesteśmy gotowi zająć się strukturami naszej ukochanej moderacji :).

Moderacja forum z dniem dzisiejszym została zasilona takimi osobami jak:
      - Tonik (wcześniej moderator działu IzakTV)
      - Śliwa (wcześniej moderator działu JaRock)
      - Kubox (wcześniej moderator działu JaRock)

Rozszerzony zostaje również zakres niektórych moderatorów działu:
      -Matkos (obecnie: strefa IzakTV, strefa serwerowa, strefa gracza, strefa kultury | wcześniej: strefa IzakTV, strefa serwerowa)
      - Glock (obecnie: strefa serwerowa, strefa gracza, strefa kultury, giełda, techniczny związany z Twitch/YT, twórczość fanów, Hyde Park) | wcześniej: strefa gracza, strefa kultury, twórczość fanów)
      Technik sprzętowiec dostał możliwość ukrywania postów, w dalszej jednak części usuwanie posta nie będzie możliwe.

W przypadku moderatora technicznego – cały czas zastanawiamy się nad osobą która będzie obejmować to stanowisko, tymczasowo zostawiamy jeszcze pusty stołek.

Jest to pierwszy takowy wpis, będzie ich więcej – będę starał się co jakiś czas napisać takie podsumowania wszelakich spraw nad którymi pracujemy, będziecie mieli wgląd :).

Himiodzio
    • Przez Andrzej Dobryczłowiek
      WITAM
      o grach opowiadam
      ciekawostki przedstawiam
      odkrywam tajniki, tworze poradniki
      nowe serię będą się pojawiać, oczy szokować
      dopiero ci się rozwijam, lecz już z rynsztoku się wybijam
      jeśli lubisz opowieści, zdjęcia, modelowanie, nowości odkrywanie
      jeśli cię nudzi, monotonia ze snu budzi, chcesz odkryć coś nowego, niezwykłego
      NA MÓJ KANAŁ ZAPRASZAM, WYJĄTKOWE TREŚCI MAM, LINK DO FILMU PODAM, CZEKAM
      VVV
      VV
      V
      https://www.youtube.com/watch?v=xp1DyZrVP5o

będę zachwycony, jeśli mój trud zostanie zauważony.
      Drogi administratorze, moderatorze, bana nie dawajcie
      W regulaminie o tym nie napisaliście, można więc to robić
      Znaki zielone wstawiać, forum kolorować, uwagę przyciągać

W tym dziale obowiązują dwa regulaminy, forum i tego działu. Nie jest zakazane "kolorować swój wpis", dawać znaki specjalne... Do wszystkiego jednak trzeba stosować jakiś umiar : ). Usunąłem z nazwy tematu: "-moderatorze, administratorze (nie dawaj bana, bo w regulaminie nie zaistniała o tym zmiana)" bo chyba już nie ma sensu tego trzymać w nim? Dodatkowo zamieniłem "gówna" na "rzeczy" - chodzi ogólnie o sam styl, trzymajmy się tego, że takie słowa dajemy we wpisach, a nazwy tematu niech  trzymają stronę bardziej oficjalną. Jeśli chcesz jednak zamienić to dane słowo na coś innego, napisz PW, edytuję ; ) - Himiodzio

Dziękuję
    • Przez Sebastian Gałus
      Witam i pytam jakie myszki rekomendujecie. Sam używam Logitecha i regularnie wymieniam co dwa lata ponieważ dłużej nie wytrzymują. Każda z nich kosztowała w okolicach 250 zł. Troszkę mnie to denerwuje przyznam szczerze bo zawsze mam nadzieję że ta wytrzyma nieco dłużej. Rozczarowanie nadchodzi jednak już po półtorej roku. Oczywiście wysyłam do serwisu naprawiają i po  pół roku od naprawy mysz umiera. Gram około 3 godzin dziennie czasami dłużej. Będę wdzięczny za sugestie i podpowiedzi.

Zapoznaj się z "rozkładem" forum, to nie jest dział od takich spraw. Pierwszy post i od razu łamiesz regulamin. Daję ostrzeżenie i temat przenoszę do kosza - Himiodzio
    • Przez Battle_Axe
      Cześć wszystkim. Chciałbym prosić Was o opinię na temat moich materiałów z serii "Newsy z Gospody". Czy materiał przygotowany w taki sposób jest w porządku? Czy informacje podane przeze mnie są wystarczające? Może macie jakieś rady, sugestie, na które oczywiście liczę. Dajcie znać co myślicie. 

Pozdrawiam

http://youtu.be/BmDpvE7LYJQ - Kingdom Come: Deliverance - Realistyczne RPG z otwartym światem | ♦ Newsy z Gospody! ♦

http://youtu.be/NXenfuPmXQ8  - Pillars of Eternity - Aktualizacja #70 (Obszary, Postaci, Interfejs) | ♦ Newsy z Gospody! ♦

http://youtu.be/tgy4WykLp0s    - Pillars of Eternity - Aktualizacja #69 (Trailer / Gameplay) | ♦ Newsy z Gospody! ♦

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik