Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Miszel

Przepaść w jakości między nagrywaniem a streamowaniem (YOUTUBE)

Polecane posty

Witam serdecznie. Jestem szczęśliwym posiadaczem karty Avermedia Live Gamer HD, która umożliwia mi nagrywanie/streamowanie gier z konsoli XBOX ONE X. 

Problemem jest to, że podczas nagrywania gier przez OBS jakość jest idealna, taka jak na konsoli.. jednakże kiedy chcę streamować to już nie jest tak kolorowo i na YouTube wygląda to tylko dobrze. Brakuje detali, które są kluczowe dla podziwiania obecnych produkcji. Jak myślicie, w czym tkwi problem?

Internet 15mb/s upload. Stream zazwyczaj przy bitrate 9000.

Komputer:

i5 4690 @3.5ghz

16gb ram

GTX 1060 6GB

Aktualnie jestem w pracy i nie mam dostępu do komputera na którym streamuje ale wrzucam screena wziętego z neta z delikatną edycją.

1080p 60fps

bitrate 8000-9000

Software - Nvenc

no i ustawienie jakosci na HIGH

Używam streamlabs obs. Lepiej przesiąść się na zwykłego OBS?

streamlabssssssssssssssssssssss.jpg

Edytowano przez Miszel

Czyli wszystko w normie. Niski - w porównaniu do nagrywania (zakładam, że masz bitrate rzędu 20 000) - bitrate i enkoder karty graficznej dają spory ubytek jakości. Możesz to przeskoczyć trochę poprzez ustawienie 720p60 i zwiększenie przepływności lub samo zwiększenie przepływności, jeśli komp wyrobi. Najlepszą jakość uzyskuje się poprzez stream procesorem (x264), ale niestety i5 się do tego nie nadaje na dłuższą metę. 

Ustaw bitrate na 12 000 i zobacz czy będzie warto tyle zostawić. Chodzi o stosunek jakości do wydajności.

Edit: SL OBS jest okej.

Edytowano przez SoldierPL

Ustawiałem już 12 000 ale za dużo to to nie zmieniło.  Streamuje głównie gry z XBOXA poprzez Avermedię także komputer jedyne do czego jest potrzebny to do streamowania tego na platformę YouTube. Zużycie procesora przeważnie nie przekracza 25%

No tak,  zużycie będzie niższe, bo używasz głównie układu karty graficznej, a procesor podtrzymuje program, podgląd itp. Możesz spróbować przestawić NVENC na x264 i zostawić bitrate na poziomie ~10k i zobaczyć wtedy. 

Testowałeś program dostarczany wraz z kartą Avermedia?

Testowałem program od Avermedii ale jednym słowem jest to tragedia. Dam znać po godzinie 16 jak wygląda sytuacja na x264. Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik