Skocz do zawartości
mrbrysiu

Źle ustawiony OBS czy za słaby sprzęt?

Polecane posty

Naczytałem się sporo, ale niestety nie mogę ustawić tego tak, jak chce żeby było. Moim głównym celem jest streamowanie gierki "Rocket League" ze względu na to, że po prostu mainuję tę gierkę. Problem polega na tym, że i na streamie i w grze odczuwam zacinki, lagi cokolwiek. Nie wygląda to ładnie i sam podczas streamu jak gram odczuwam lagi, które tylko utrudniają rozgrywkę. Poniżej podrzucam screen sprzętu jaki posiadam, dodam też, że mam Windows 10 (wolałem o tym wspomnieć, bo gdzieś słyszałem, że ten system naprawde potrafi zwolnić pracę komputera - a i tak się u mnie chyba(?) dzieje) 

W razie jakichś niejasności proszę o nie linczowanie mnie, a konkretne pytania, uwagi. :D

btw. nie uważacie, że sprzęt jest wystarczający by spokojnie streamować Rocket League 1080p60fps? Bo to właśnie jest moim głównym celem.

Z góry serdecznie dziękuje za każdą odpowiedź, chęć pomocy! :)

Upload: 20mb/s

Bez tytułu.png

Dodaję też myślę, że najważniejsze ustawienia obsa:

1.thumb.png.b478d4cd0df46f23971efcb1bde94acf.png

2.thumb.png.710dcf7d6ee4043952674c67aa0d81c9.png

Edytowano przez mrbrysiu

- Pobierz najnowszą wersję OBS Studio. Ustaw zgodnie z tym co twitch proponuje, interwał między klatkami 2 itd itd.

- Zasada jest taka, że jak masz monitor fullHD to streamujesz w rozdzielczości przeskalowanej na niższą, np 810p, 720p. 60fps na obu z tych rozdziałek. Robi się to po to aby uniknąć artefaktów na streamie, a po drugie kto ogląda twitcha w fullHD? Celuj w target, który będzie jeszcze pisał na czacie :D.

- W wartościach FPS możesz ustawić całkowite wartości, tak aby w każdym momencie twojego streamu było to stałe 60 kl/s

I teraz zależnie od typu "zacinek, lagów"

Lagi: - Jeżeli nadal problem będzie występował zobacz jaki kolor ma znaczek w prawym dolnym rogu. Jeżeli czerwony lub pomarańczowy twój internet traci "stabilność" i lepiej abyś zmniejszył bitrate do np 3500 (co i tak będzie ładnie wyglądało)

Zacinki:

- Sprawdź HWMonitor jakie temperatury ma twoja karta graficzna, procek itd, jeżeli za wysokie to znasz problem. 

- Sprawdź zużycie karty graficznej lub procesora w trakcie streamowania. Jeżeli jest 100% to znasz problem: albo komputer zaśmiecony syfami działającymi w tle albo gra faktycznie Ci zjada wszystko co masz :D

Have fun

Zmniejszenie rozdzielczości streamu powinno pomóc jeśli to są zacinki sprzętowe. Nie wiem czemu przy internecie z uploadem 20 Mb/s miałyby być lagi przy streamie 5000 Kb/s, więc to raczej nie jest problem z siecią i obniżenie bitrate'u nie pomoże, ale spróbować można.
Możesz też zmienić ustawienia enkodera, zamiast wysokiej jakości wybrać coś mniejszego - wtedy obraz może się pogorszyć, więc wtedy należy zwiększyć bitrate albo zmniejszyć rozdzielczość.
Czy nie nagrywasz przypadkiem w trakcie streamowania?

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik