Skocz do zawartości
  1. Rozmo

Rozmo

2. Glock

Glock

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Himiodzio
      Witajcie
      Już od jutra powitamy Nowy Rok, dlatego też dzisiaj podsumujemy prawdopodobnie najważniejszy rok dla tego forum.
      Jak już dobrze wiecie, forum jarock przeszło największą zmianę od czasu jego funkcjonowania (2013).
      Połączyliśmy swoje siły z IzakTV, zyskaliśmy pewną niezależność, udało nam się dogadać wreszcie z JaRockiem itd... Jednak to nie jest ten moment w których chce się chwalić "osiągnięciami", bo to nie są osiągnięcia.

Wszelakie to przemianowanie na forum 2.0 było impulsem zbieranym od końca 2015 roku.
      Każda z aktywnych osób na forum zdawał sobie sprawę, że to forum umiera, nikt nie mógł już w tym wypadku za bardzo pomóc.
      Osoby z jarocka nie dawały nadziei na powrót forum - olały wszystko związane z jej działaniem, administracja w większości była to funkcja dla picu, nie miała zbytnio większego pola do popisu.
      Cała sytuacja z forum od początku 2017 roku miała nakierować na jedną rzecz - prawdopodobne zamknięcie forum (nie była to jednak informacja nigdzie ogłaszana, jednak po co komu forum, na którym siedzi może z 20 osób?).

Na początku października wpadł nam pomysł na próbę odbudowy forum, na powrócenie chociaż do 1/3 aktywności z dawnych lat.
      Udało nam się "dostać pozwolenie", uaktualnić forum, zrobić małe porządki wśród ekipy i dołączyć kawałek dawnego forum Izaka.

Dotąd mogę spotkać się z opiniami na forum (nawet pisane przez ekipę moderującą - co boli), że to nic nie dało i forum dalej jest prawie martwe.
      Muszę tutaj jednak wrócić do słów kilku osób, które odradzały mi bawienie się w powroty i zgodzić się z jedną rzeczą którą mówiły...
      "Uważają, że w kilka dni coś stanie się mega aktywne i popularne..."
      Uważam, że kilka osób troszkę zapomina, że do wielu rzeczy dochodzi się czasem kilkuletnią pracą.
      Staramy się, żeby forum wreszcie wróciło w fajnym stylu, jak dotąd statystyki i w sumie liczba tematów pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku.
      Nie ma tutaj możliwości, że w ciągu 3 miesięcy nagle przybędzie tu tysiąc aktywnych osób i forum będzie już żyło wiecznie...
      Same rozmowy o wszelakich współpracach, prośbach o info, to nie są sprawy na 5 minut - sami musimy ze swojej strony udowodnić, że inni mają po co działać na forum.
      Przed nami wszystkimi kolejne lata ciężkiej pracy, jednak samo to, że od czasu forum 2.0 przybyło kilkanaście osób w miarę aktywnych, pojawiło się prawie 250 nowych kont, liczba odwiedzin skoczyła mocno, motywuje nas to jednak do dalszej ciężkiej roboty.

Był to dla forum prawdopodobnie najważniejszy rok.
      Chciałbym prosić każdego z Was o zrozumienie, staramy się wszystko rozwijać, jednak najważniejszą rzeczą na tym forum jesteście Wy - musimy rozumieć się wszyscy.

Liczę, że w pewnym sensie zrozumiecie, że nie siedzimy i się obijamy, a staramy się za wszelką cenę rozwijać to forum.
      Forum to ma szanse na rozwój, potężny rozwój, jednak do tego potrzebne są nasze wspólne siły.

Korzystając z okazji, chciałem też życzyć każdemu z Was, aby Nowy Rok był udany i żeby spełniły się Wasze niektóre marzenia (wszystkich nie będę życzył, bo jednak warto mieć kilka marzeń na zapas ;)).
      Chciałem również życzyć, aby całe forum po tak ciężkim 2017 roku, w 2018 wreszcie zaznało spokoju (w pozytywnym znaczeniu :)).

Dziękujemy za wsparcie i liczmy na każdego z Was już od jutra do końca świata i jeden dzień dłużej :)!

PS: Pamiętajcie, że alkohol to zło ;).
    • Przez Himiodzio
      Witajcie!

Chciałbym żeby ten temat był jednym z wielu, gdzie będę mógł zebrać wszelakie informacje odnośnie rzeczy jakie się dzieją/mają dziać na forum (oczywiście takie temat by się pojawiał, jeśli zebrałbym kilka ważnych spraw do przekazania).

Dziś głównymi daniami tego tematu będą awanse i „powrót po latach”.

Zaczniemy od drugiej rzeczy…
      Po trzech latach nie najlepszych kontaktów (a bardziej braku), wreszcie udało nam się znaleźć wspólny język z JaRock!
      Chociaż wiele starszych stażem osób na forum może nie wierzyć w dobre intencje, to muszę to napisać – mamy kontakt, mamy narzędzia i chęć do wspólnego dążenia do rozwoju tego miejsca.
      Najważniejszą rzeczą jednak dla mnie jest to, że wreszcie znalazła się osoba która uwierzyła w forum – to według mnie jest najlepsza zapowiedź wspaniałej współpracy :).

Co przyniesie nam wsparcie JaRock? Wiele rzeczy!
      Już niebawem zorganizujemy konkurs na książkę Rocka (z jego autografem) gdzie udział będzie mógł wziąć każdy i zarazem każdy będzie miał szanse wygrać (nie będzie to konkurs typowy „pod daną grupę”).
      Jest to dopiero przedsmak wszystkiego ponieważ nie mamy zamiaru zatrzymać się tylko i wyłącznie na jednym konkursie :).

Mamy zamiar połączyć jak najwięcej rzeczy związanym ze wszelakimi akcjami, wydarzeniami, wpisami organizowanymi przez JaRock - tak, aby było w nich miejsca na forum (i nie ma być to wyłącznie zapychacz!).

Obiecaliśmy Wam, że damy drugie życie forum i obecnie patrząc na skład forum, osób które są chętne do pomocy, widzę już przyszłość tego miejsca :).

Nie mogę opisać też wszystkich aspektów współpracy bo czeka Was też trochę niespodzianek, jednak najważniejsze dla mnie było to, żeby przekazać Wam – JaRock wraca do gry!

Musimy również pamiętać o tym, że FORUM 2.0 to również IzakTV, które jest otwarte na wszelakie współprace – planujemy również współpracować ze sobą jak najbardziej tylko możemy.
      Połączenie sił JaRock i IzakTV to jedna z najlepszych rzeczy jaka mogła spotkać to miejsce ;).

Robimy to wszystko dla Was za darmo, nie pobieramy pieniędzy, nie dostajemy również wynagrodzenia – działamy tutaj, bo uwierzyliśmy, że uda się z tego zrobić miejsce jeszcze większe niż w 2014 (właśnie to daje nam sił).

Teraz kolejny etap wpisu – awanse!

Zgodnie z założeniami podczas startu 2 edycji forum, postanowiliśmy wstrzymać się ze wszelkimi awansami, aż do czasu „stabilizacji” sytuacji ogólnych.
      Nadszedł moment kiedy jesteśmy gotowi zająć się strukturami naszej ukochanej moderacji :).

Moderacja forum z dniem dzisiejszym została zasilona takimi osobami jak:
      - Tonik (wcześniej moderator działu IzakTV)
      - Śliwa (wcześniej moderator działu JaRock)
      - Kubox (wcześniej moderator działu JaRock)

Rozszerzony zostaje również zakres niektórych moderatorów działu:
      -Matkos (obecnie: strefa IzakTV, strefa serwerowa, strefa gracza, strefa kultury | wcześniej: strefa IzakTV, strefa serwerowa)
      - Glock (obecnie: strefa serwerowa, strefa gracza, strefa kultury, giełda, techniczny związany z Twitch/YT, twórczość fanów, Hyde Park) | wcześniej: strefa gracza, strefa kultury, twórczość fanów)
      Technik sprzętowiec dostał możliwość ukrywania postów, w dalszej jednak części usuwanie posta nie będzie możliwe.

W przypadku moderatora technicznego – cały czas zastanawiamy się nad osobą która będzie obejmować to stanowisko, tymczasowo zostawiamy jeszcze pusty stołek.

Jest to pierwszy takowy wpis, będzie ich więcej – będę starał się co jakiś czas napisać takie podsumowania wszelakich spraw nad którymi pracujemy, będziecie mieli wgląd :).

Himiodzio
    • Przez Himiodzio
      Witajcie na FORUM 2.0

Na samym wstępie chciałbym przeprosić osoby oczekujące na start forum już tydzień temu - z powodów "wyższych" musieliśmy opóźnić start o kolejne 7 dni. Liczę, że wybaczycie nam ten dodatkowy tydzień, w zamian mogliśmy posiedzieć nad "szczególikami" i jak najbardziej oddawać Wam forum, które powinno działać bez zarzutu :).

Nigdy nie spodziewałem się, że uda się wreszcie dojść do miejsca, kiedy mogę śmiało napisać, że forum dostaje drugie życie.
      Udało nam się przemienić forum na forum wielotematyczne (z nastawieniem jednak na gaming) razem we współpracy z IzakTV!
      Nie będę przeczył, że dalej jest to stare forum... Jednak ubrane w nowe szaty, w "nowym miejscu", z nowoczesnymi zabawkami i nowymi przyjaciółmi .

Uwierzcie, że dla mnie jest to ważny moment, bo ekipa którą udało się zebrać, wykonała masakrycznie dobrą robotę!
      To forum by nie wyglądało i działało  bez kilku osób - jestem potwornie dumny, że udało się złożyć taką ekipę.

Możecie mi wierzyć, że pracowaliśmy nad forum do ostatnich dni (samo tło zamieniliśmy na 100000razy lepsze ostatniego dnia, Kien jesteś mistrzem!).

Jedyne co mi pozostaje, to oddać Wam do dyspozycji obecne Forum - Ja,Rock!/IzakTV!
      Liczę, że będzie się nam tutaj dobrze żyło :).

Jakby wystąpiły jakieś problemy, zgłaszajcie nam to - pracowaliśmy nad wszystkim, próbowaliśmy doprowadzić całość do perfekcji, lecz jesteśmy ludźmi... Mogliśmy coś ominąć ;).

Dziękuję wszystkim za podtrzymywanie życia forum przed zmianą i z góry dziękuje każdemu kto tutaj przybędzie, razem tworzymy coś wspaniałego!

FORUM 2.0 JUŻ LIVE!

• Przez ghostuu
      Witam całą społeczności JaRock'a Robię różne rzeczy na YouTube ale teraz chcę zacząć robić to na serio.
      Zacząłem Tworzyć serię pt :Game News" jest to tygodnik..
      Pierwszy odcinek:
      https://www.youtube.com/watch?v=f5yqd0k4lEI
      Drugi odcinek:
      https://www.youtube.com/watch?v=hyGVVuVqTjs
      Proszę o konstruktywną krytykę.
      Mam pytanie zna ktoś sposób jak to wypromować?
      coś dodać ?
      coś zmienić ?

Pozdrawiam.
    • Przez Webber
      Witam wszystkich forumowiczów i osób zaangażowanych w projekt Ja, Rock!

Postanowiłem założyć temat zbierający wszystkie Wasze pomysły i propozycje które będą dotyczyły zmian i nowości na forum. Słońce coraz wyżej i mocniej świeci nam nad głowami, zaczynają się wakacje i wolny czas od szkoły, więc czas uporządkować również forum które ostatnimi czasy trochę zaschło i potrzebuję orzeźwiających zmian. Modyfikacja regulaminu, podpięte nieaktualne tematy, opisy i ogłoszenia w działach, stare nieruszane od miesięcy wątki które czas najwyższy ogarnąć i edytować, reorganizacja forum - to wszystko wymaga zmian, ulepszeń i czekam na Wasze propozycje. Propozycje przeróżnych modyfikacji na forum również będą rozpatrywane. 

Jeśli macie jakieś zastrzeżenia, własne pomysły czy niespełnione kwestie odnoszące się do forum, proszę o napisanie ich w tym wątku zbiorczym.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik