Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kexmen

OBS opóźnienie wideo i dźwięku - problem

Polecane posty

Witam.

Mam problem podczas strimowania i nagrywania lokalnego poprzez OBS. Podczas pracy z OBS zauważyłem że wideo i dźwięk z gry nie są zsynchronizowane. Wygląda to tak że na początku nagrywania/strimowania opóźnienia nie ma, jednak w czasie, np po 30 minutach wideo jest wcześniej a dźwięk słyszany później (różnica około sekundy, po godiznie opóźnienie dalej się wydłuża). Czy ktoś miał ten problem i wie jak go rozwiązać? Wszystkie ustawienia OBS już przeklikiwałem i nic. Reinstal Windowsa był robiony. Też nic. Na Screenach ustawienia OBS wraz z opcjami które zmieniałem. Proszę o pomoc :/

Specyfikacja kompa: 

★ Płyta Główna: MSI Z370 TOMAHAWK LGA1151 DDR4; ★ Procesor: Intel i5 8600K 3.6GHz; ★ Pamięć Ram: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz; ★ Grafika: Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5; ★ Zasilacz: SilentiumPC Vero M2 600W 80Plus Bronse; ★ Dyski: Dysk twardy HDD 3TB Toshiba P300 3,5 SATAIII i Dysk SSD GOODRAM 240 GB SATA SSD Iridium PRO 2,5'';  ★ System: Windows 10 Pro PL 64bit; 

ProblemOBS.jpg

ProblemOBS1.jpg

Zmień preset x264 (ustawienia enkodera to się teraz nazywa?) na superfast i spróbuj. Takie coś potrzebuje wyższej wartości bitrate, no ale warto pokombinować. Możesz także spróbować zapisywać nagranie na SSD, o ile już tego nie robisz. Miejscem bym się nie martwił, wystarczy przenieść wtedy gotowy plik na HDD i z głowy.

Należy też wspomnieć, że ostatnie aktualizacje OBS są, lekko mówiąc, do dupy i sam program działa jak demokracja w Rosji :kappa: To dotyczy też komputerów z najwyższej półki i nawet na procesorze klasy i9 da się zauważyć wyraźne spadki wydajności OBS i/lub gry.

5 godzin temu, SoldierPL napisał:

Zmień preset x264 (ustawienia enkodera to się teraz nazywa?) na superfast i spróbuj. Takie coś potrzebuje wyższej wartości bitrate, no ale warto pokombinować. Możesz także spróbować zapisywać nagranie na SSD, o ile już tego nie robisz. Miejscem bym się nie martwił, wystarczy przenieść wtedy gotowy plik na HDD i z głowy.

Należy też wspomnieć, że ostatnie aktualizacje OBS są, lekko mówiąc, do dupy i sam program działa jak demokracja w Rosji :kappa: To dotyczy też komputerów z najwyższej półki i nawet na procesorze klasy i9 da się zauważyć wyraźne spadki wydajności OBS i/lub gry.

Present x264 ustawiony. Super fast również. Ale próbuje najpierw rozwiązać problem podczas zapisu lokalnego.  Zapisywałem na HDD. Zmieniłem na SSD ale problem ten sam. 

Coś więcej? Jakieś pomysły? ;/

Zobacz czy przypadkiem nie masz załączonego DVR w tle. Jest to funkcja systemu Win 10, która umożliwia nagrywanie i tym samym pożera zasoby gdy jest włączona. W panelu sterowania wstukaj DVR i wybierz drugą pozycję. Tam pewnie sobie już poradzisz.

Napisano (edytowany)

Okej, zmieniłem opcję Rejestrowanie dźwięku podczas rejestrowania gry. By to jako jedyne było włączone. Wszystko powyłączałem. Zobaczymy jak to wygląda. Jesli to jest to, to stawiam Ci 4-ro pak piwa (mam nadzieje ze jesteś pełnoletni) :D

@Edit: tak, jestem. Lat 21 :) //Soldier

Edytowano przez SoldierPL

Możesz spróbować zaznaczyć opcję widoczną na obrazku.

Znajdziesz ją we właściwościach danego urządzenia audio - mikser->koło zębate->właściwości

Przechwytywanie.JPG

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik