Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dMgOfficial

W jaki sposób dotrzeć do widzów?

Polecane posty

Witam, pytanie czysto do streamerów ktorzy posiadają już jakieś grono widzów.

W jaki sposób zachęcać do wchodzenia na mój strumyk?

Streamuję na YouTube i z tego co zauwazylem pomimo fajnego SEO miniatur itd nikt nie wchodzi na strumyk z samego serwisu Yt. 

Kupilem reklamę na fb i faktycznie mam kilkunastu widzów ktorzy mogą mnie ogladac i jakieś mini rekordy są ale to nadal malo bo kompletnie nikt nie wchodzi sam z siebie wyszukując w YT. 

Posiadam media społecznościowe (fanpage, snapchat, twitter, insta itd), na ktorych regularnie wrzucam posty i informuje o godzinie strumienia.

moze zapytacie co streamuje, bo to tez istotne - fortnite w battle royal i darwin project. Streamuje o porach porannych i miedzy 17-21. Powinno zaczac sie to ruszać a mimo juz 2 tygodni nadal nie widzę zadnego progresu.

co do jakosci streamu - fullhd, 60 fps, kamerka, oświetlenie nic nie laguje. Komentarz przeważnie ciągły, jakies tam emocje są. Widzowie ktorzy są nie narzekają i odczuwam sukces utrzymując ich po 4 godziny czasami. 

Jaki sposob moge wykorzystać by rozreklamować strumień o widzów ktorzy mogliby zostać?

pozdrawiam

Jeśli robisz to co ogromna większość ludzi, musisz liczyć się z taką wlaśnie sytuacją. Jedyny sposób na reklamę małego kanału to płatna reklama wg mnie. No chyba że znasz kogoś, kto ma tych widzów kilkuset lub kilka tysięcy na streamach (nie mówię o subach), to granie z kimś takim ci pomoże.

Najbardziej pomaga granie w gry, które są wysoko w rankingach ilości widzów online, a które nie są za bardzo w Polsce streamowane. Ja tak osiągnąłem ponad 30 widzów na streamie z Darwin Project w dniu premiery na Steam, pomimo tego, że to był chyba mój pierwszy strumyk na Twitchu. W przypadku YT na pewno pomaga jeśli masz jakąś zawartość kanału, która przyciągnie ludzi by zasubowali. Wtedy też im się wyświetlasz i to troszkę pomaga.

Postanowiłem płacić regularnie za reklamę na FB i organizować konkursy w ten reklamie. Niestety sposób płatny 80 zł na tydzień w moim przypadku (40 zł reklama, 40 zł nagroda). Póki co na streamie 10 osób średnio. Nie jest źle, zwłaszcza gdy teraz rozważam opcje z restream i połączenie chatów. Czy powoduje to dodatkowe opóźnienie? Aktualnie wynosi 10 sec i nie chcialbym mieć wiecej.

Skorzystam z Twojej rady streamowania gier bardzo oglądanych jednak nie bardzo streamowanych. Dzieki :D

Napisano (edytowany)

Wydaje mi się, że masz troszke mało cierpliwości. Ja streamuje tak naprawde od listopada 2017 roku i póki co mam 65 obserwujacych na Twitchu.
Nie wiem jakby to wyglądało, gdybym reklamował się tak jak Ty np. na FB. Ogólnie moja srednia widzów to 2 osoby, a czasem gram sam i gadam do siebie.:o

Wychodze z założenia, że na to potrzeba czasu. Nie robie nic pod publikę, jestem sobą i mam nadzieje, że z biegiem czasu to zaprocentuje.
Wczoraj Cie widziałem na Twitchu grającego w Fortnita i przy ~100 obserwujacych miałes ponad 30 osob ogladajacych. :P Taki wynik dla mnie byłby sukcesem, więc nie bądz dla siebie taki surowy. :)
Pozdrawiam

Edytowano przez fykmyk
Przez przypadek za szybko wyslalem posta. :o

7 godzin temu, fykmyk napisał:

Wydaje mi się, że masz troszke mało cierpliwości. Ja streamuje tak naprawde od listopada 2017 roku i póki co mam 65 obserwujacych na Twitchu.
Nie wiem jakby to wyglądało, gdybym reklamował się tak jak Ty np. na FB. Ogólnie moja srednia widzów to 2 osoby, a czasem gram sam i gadam do siebie.:o

Wychodze z założenia, że na to potrzeba czasu. Nie robie nic pod publikę, jestem sobą i mam nadzieje, że z biegiem czasu to zaprocentuje.
Wczoraj Cie widziałem na Twitchu grającego w Fortnita i przy ~100 obserwujacych miałes ponad 30 osob ogladajacych. :P Taki wynik dla mnie byłby sukcesem, więc nie bądz dla siebie taki surowy. :)
Pozdrawiam

Miło taki komentarz przeczytać. Akurat trafiłeś w punkt, gdzie jakiś streamer dał hosta z 25 widzami. O tej godzinie stałem się top1 na Fortnite i przychodzili poranni widzowie, a tego dnia licznik pokazał nawet 55 osób (w tym nawet GRLMIKE na pewno przyciągnął jakąś uwagę). Jednak wracając do normalności - średnio u mnie na live jest przy dobrych lotach ~10 osób. Czasami mniej czasami więcej. Może jestem zbyt surowy faktycznie dla siebie ale sądzę, że to nie jest dobry wynik patrząc na poświęcenie ku temu. Jednak z drugiej strony przy widowni większej niż 15 osób mam już łapy spocone :D. Muszę się przyzwyczaić do tego.

Jeżeli dla kogoś to co zrobiłem jest w jakimś stopniu sukcesem to opiszę co zrobiłem i co daje efekty:

- Założyłem fanpage (aktualnie ~400 polubień) - Każdy post wyświetla od 160-350 osób (2 posty dziennie)

- Założyłem grupę (tego miejsca nie rozwiajam)

- Aktywny w miarę snapchat

- Długotrwała interakcja z widzami, nawet poza streamem.

- Powinienem aktywnie wrzucać urywki live na kanał YT ale tego nie robię, bo nie mam czasu przez pracę i na tym punkcie, który sam sobie założyłem - leżę.

- Na pewno przyciąga wzrok ładna grafika - którą sam robię (wydaje mi się, że jest ładna)

- Jakość i możliwość jej zmiany (trzeba szybko postarać się o towarzystwo na twitch, stąd konkursy na followki)

Widzisz, ja również posiadam fanpage na fb, twittera, instagrama, graficznie też wydaje mi się nie najgorzej sie prezentuje.
YT również posiadam, mam tam pare filmików, ale faktycznie brak czasu na fajna obróbkę video, również praca, kobieta itd, aczkolwiek i tak naprawde dużo czasu przeznaczam na stream. :)

Ogólnie dalej bede to robił bo to lubie, mam nadzieje, że z biegiem czasu będzie mnie odwiedzać wiecej osób bo naprawde fajne jest to uczucie kiedy ktoś Cie ogląda i możesz sobie z nim pogadać, albo wysluchac jego sugestii, opinii itd.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik