Skocz do zawartości
k0ndz1u

Komputer do 4k

Polecane posty

Witam serdecznie :) 
po 1 ankieta:

1. Podaj budżet jakim dysponujesz.  4 000 zł
2. Napisz do czego ma być ten komputer. Gry i codzienny użytek.
3. Jaką rozdzielczość posiada twój monitor? Monitor kupuje osobno 24 cale.
4. Czy planujesz robić OC(tzw. podkręcanie podzespołów), Jeśli sprzęt pozwoli, to tak.

Ogólnie znalazłem 2 zestawy na allegro które mnie interesują i mam dylemat który wybrać :)

Zestaw 1:  (...)
Zestaw 2:  (...)

Najważniejsze pytanie to który bardziej opłaca się kupić, dodam że przy tym 2 zestawie jest opcja dokupić 8 gb RAM za 350 zł.
Niestety różnice między nimi nie wiele mi mówią dlatego liczę na  rady ekspertów :P

Być może gdzieś indziej jest taniej, z tym że na allegro bym mógł wziąć na raty a to duży plus dla mnie :)

Z góry dziękuję za pomoc :)

Usunąłem linki do tych gotowców, aby ktoś tego czasem nie kupił... //Soldier

Edytowano przez SoldierPL

Te komputery prawie niczym się nie różnią ale gdybym miał wybierać to chyba wybrałbym 8Gen Core i5 8600K 6x 4,3Ghz GTX 1060 6GB 1TB W10 

Jak do zwykłych gier   to  aż tak dużej różnicy nie ma  bo pójdą Ci wszystkie gry i to  w jakości HD  :)

Najsampierw warto wyjaśnić kilka rzeczy. Kupowanie gotowych komputerów z Allegro jest słabym pomysłem. Dlaczego? A no dlatego: słabej jakości zasilacz no-name, wątpliwe podzespoły, przepłacone podzespoły, obudowa firmy kogucik wykonana z tektury i inne takie kwiatki. Zdarzają się też używane części. Nie wspominając już o plombie i gwarancji na całość, zamiast na każdy podzespół osobno.

Komputer kupuje się w taki sposób, że samemu lub z czyjąś pomocą dobiera się części do budżetu i potrzeb, a potem się składa lub dopłaca sklepowi 1 PLN za złożenie.

Stąd właśnie moje usunięcie linków do syfu :D

Edytowano przez SoldierPL

No cóż jeśli chodzi o ten syf, no to tak lepiej sobie samemu złożyć ale tak jak wspomniałem dużą zaletą allegro jest to że można wziąć sprzęt na raty 0%, a niestety składając komputer samemu tak się nie da. Także na pewno bym wybrał Twój sposób gdyby nie ograniczały mnie fundusze :P 

Jeśli chodzi o plombowanie to jego nie ma, można dowolnie modyfikować sprzęt. A używanych części raczej bym się nie bał bo sprzedają to sklepy które po prostu mają swoją ofertę na allegro, zresztą gdyby nawet się tak zdarzyło łatwo można dojść swoich spraw i zwrócić sprzęt.

A jak wiadomo każdy lubi pograć :P stąd była moja prośba.
No ale dzięki za pomoc jakoś sobie ogarnę ;)

Zreszta kazdy chyba sklep, oferuje raty. Moze nie 0 % ale i tak w tych 0% pewnie dodadzą jakies ubezpieczenie itp. i tyle bedzie z 0% :D

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik