Skocz do zawartości
Ederwolf

Nowy GTX 1050 TI problem z wywalaniem sterowników

Polecane posty

Witajcie, 5 dni temu zakupiłem kartę graficzną od MSI, GTX 1050 Ti Gaming. Pograłem na tej karcie i ogólnie sprawuje się bardzo fajnie... no sprawowała by się. Mam z nią kłopot i martwię się, że będę musiał ją wymieniać na gwarancji, albo, że coś innego mam popsute (odpukać). Przejdę od razu do meritum. Dwa razy byłem świadkiem, kiedy pojawiła się chmurka informująca o tym, że sterownik graficzny przestał działać. Sterownik oczywiście jest wgrany nowy z opcją "czysta instalacja". W dzienniku zdarzeń jest za to dużo błędów typu:

Cytat

Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 13 ze źródła nvlddmkm. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.

Do zdarzenia dołączono następujące informacje:

\Device\Video8
Variable String too Large

Oraz ten sam początek tylko w inny zapis:

Cytat

\Device\Video8
NVRM: Graphics TEX Exception on (GPC 1, TPC 2):     TEX NACK / Page Fault

\Device\Video8
NVRM: Graphics TEX Exception on (GPC 1, TPC 1):     TEX NACK / Page Fault

\Device\Video8
NVRM: Graphics TEX Exception on (GPC 1, TPC 0):     TEX NACK / Page Fault

\Device\Video8
NVRM: Graphics TEX Exception on (GPC 0, TPC 2):     TEX NACK / Page Fault

\Device\Video8
NVRM: Graphics TEX Exception on (GPC 0, TPC 1):     TEX NACK / Page Fault

\Device\Video8
NVRM: Graphics TEX Exception on (GPC 0, TPC 0):     TEX NACK / Page Fault

3 sekundy później jest też ostrzeżenie: Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.

Kiedy wywala ten sterownik, nie pojawia się nic więcej. Akurat, kiedy zwykle to się działa przełączałem zwykle stronkę w przeglądarce. Na razie nie miałem problemu w grach. Sama karta dobrze działa. Gram w Wieśka 3 na wysokich-ultra a temperatura maksymalna to 67 stopni. Temperatury ogólnie bardzo szybko spadają.

Bardzo proszę o pomoc, boje się, że zakupiłem wadliwą sztukę, trochę mi się nie widzi oddawania do serwisu i czekanie paru tygodni na nową, jeśli faktycznie stwierdzą, że jest zepsuta.

No właśnie usunąłem w panelu wszystko co związane ze sterownikami w tym i sam sterownik. Miałem 2 wersje sterownika 3D Video i kontrolera (nowego stera i starego ze starej karty graficznej), ale nie wiem czy to robiłoby problem - chciałbym aby to. Usunąłem, też wszystko co było w folderach displaydriver. Zainstalowałem sobie stary sterownik, który posiadałem na wcześniejszej karcie (oczywiście pod TI) i który nie robił mi żadnych problemów. W skrócie wyczyściłem teraz wszystko i zainstalowałem jeszcze raz. Jeśli, znowu wywali błędy to dam znać.
Jeśli jednak, ktoś wie co dolega mojej karcie, albo w czym tkwi problem, proszę niech pisze.
Dodam jeszcze główne specyfikacje kompa.
Płyta Gł: MSI M3500 Bazooka Socet AM4
Procesor: Ryzen 5 1600 3,2
Karta: MSI GTX 1050 TI Gaming / wcześniej MSI GTX 660 Gaming OC (działała mi wyśmienicie i żadnych błędów nie było)
Ram: Ballistix Crucial 8GB DDR4 2400
Zasilacz: Enduro Gold FM1 650W

Edytowano przez Ederwolf

Po wpisaniu tego logu w Google wyszło na to, że wielu ludzi ma ten problem, z różnymi modelami. Niestety nie znalazłem nigdzie rozwiązania.
Parę osób proponowało żeby podnieść napięcie, ale nie zauważyłem żeby mający problem odpisali czy to coś pomogło. Zawsze możesz spróbować i dać znać czy pomogło

Ale jak nie wiesz jak to się robi, to lepiej sobie podaruj. 

Miałem kiedyś podobny przypadek z kartą AMD, nie pamiętam już konkretnie jak sobie z tym poradziłem, ale możesz spróbować zainstalować starsze sterowniki. 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik