Skocz do zawartości
aaq12

Problem z komputerem

Polecane posty

Witam, zakładam temat ponieważ potrzebuję Waszej pomocy. Wczoraj wyskoczył u mnie w domu bezpiecznik przez co nie było prądu w gniazdku i komputer się wyłączył. Po włączeniu bezpiecznika i próbie włączenia komputera nic się nie dzieje. Postanowiłem włożyć stary zasilacz żeby sprawdzić czy winna leży po tej właśnie stronie. Co ciekawe po włożeniu starego zasilacza komputer się włączył ale pracował bardzo wolno, do tego chłodzenie bardzo głośno pracowało i po chwili komputer się wyłączył. Kolejne uruchomienie skutkowało wejściem do biosu i po tym już komputera nie udało się uruchomić tak żeby wszedł do pulpitu. Bios pokazywał temperaturę cpu 97 stopni czy to możliwem, że przez 1 minutę tak by się nagrzał?. Dodam, że po tym jak wymieniłem zasilacz i włączyłem komputer tyny wiatrak się nie kręcił. Mój komputer to:

Procesor: Intel Core i7-5820k
Chłodzenie: be quiet! Silent Loop 240mm
Płyta główna: MSI X99A Gaming Pro Carbon
Pamięć ram: Fury Black 16GB (4x4GB) DDR4
Dysk SSD: HyperX Savage 240GB SSD 2.5"
Dysk HDD: Green 1TB 7200rpm HDD
Karta graficzna: Asus ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti OC
Obudowa: Fractal Design Define R5
Zasilacz: Corsair RM750x

A zasilacz którego użyłem do sprawdzenia to Corsair CX600.

Tak więc czy macie pomysł czym to może być spowodowane, co i jak sprawdzić i ewentualnie co wymienić. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam Piotr 

Dodam nowe informacje zresetowałem bios poprzez wyjęcie baterii, temperatura to 44 stopnie i wzrasta do 65, jednak zanim komputer się uruchomi całkowicie dostaję bluescreena z komunikatem INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE. 

Chłodzenie, SSD, płyta możliwe że coś się zepsuło. Byś musiał zdiagnozować czy jest wszystko sprawne w 100%. Windows zbootować na pendrive i wejść w naprawę systemu. Na morele w opiniach np: piszą że pompa szybko pada i 

Cytat
  • Pompkę należy podłączyć pod stałe 12V. Najlepiej adapterem molex na 3-pin do zasilacza. W innym przypadku chłodzenie ( pompka ) zostanie uszkodzone.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik