Skocz do zawartości
Maciej0011

Klatkowanie streamu i niedziałający enkoder

Polecane posty

Witam, mam dwa problemy, obydwa związane są ze streamowaniem.
Po pierwsze - przesyłanie mojego internetu wynosi ok. 14Mb/s, czyli całkiem dużo, dlatego teoretycznie mógłbym streamować w 1080p 60 FPS. Bitrate mam wówczas ustawiony na 5000Kb/s (tyle jest w zalecanych ustawieniach streamu na Twitch). Jednak z jakiegoś powodu stream mi zaczyna klatkować, tzn. dźwięk jest normalny, ale obraz, to bardziej pokaz slajdów. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.
Po drugie - na jakim enkoderze i w jakich ustawieniach mógłbym streamować, by mieć jak najlepsze FPSy w grze? Do wyboru mam x264 i QuickSync, ponieważ Nvenc mi z jakiegoś powodu nie działa. Gdy mam go ustawionego i klikam by rozpocząć stream lub nagrywanie, wyskakuje mi to co załączyłem. Dodam, że sterowniki karty graficznej mam aktualne.

Bez_tytułu_2.jpg

EDIT: nvenc działa

Sprawdź dla testu z wartością bitrate na poziomie 3000 kbps. Jak coś da, to zwiększaj bitrate aż znajdziesz wartość maksymalną. Sprawdź też menadżer zadań pod kątem procesów zasobolubnych, np. takich od oprogramowania dostarczonego wraz z laptopem - inaczej mówiąc: działać powinien tylko system i programy, których w danym momencie używasz. Na pierwszy rzut oka może mieć to zerowy wpływ wydajnościowy, ale zaś obciążać sam stream. 

Jeśli o ustawienia lajwa chodzi, możesz obadać mój poradnik, który podpięty jest w tym dziale na górze listy tematów. Ustawienia co prawda są dla x264 i VCE (osobny film), ale po zmianie enkodera i ewentualnym podbiciu wartości bitrate można zastosować je dla NVENC.

Dzięki za pomoc, z tym klatkowaniem to chyba kwestia internetu od orange, przesyłanie niby powyżej 10mb/s, a z dwa razy mniejszym bitrate'em klatkuje, przez co muszę streamować w 720p.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik